З Різдвом Христовим!

Різдво Христове – одне з найголовніших і значущих християнських свят, яке традиційно відзначають 7 січня. А днем раніше на святу вечерю в родинне коло збирає Святвечір.

 

Керівництво обласного управління лісового та мисливського господарства щиро вітає лісівників і їхні родини, ветеранів галузі, партнерів лісівників з Різдвом Христовим! Бажаємо усім добра, благополуччя. Нехай запанує мир на українській благословенній землі!

З Різдвом Христовим усіх! Успіхів і процвітання в Новому році!

                                                               Без названия

ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ – ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕРЕРОБКИ ДЕРЕВИНИ

Безперервне, невиснажливе та раціональне використання лісових ресурсів, а також відтворення, догляд, охорона та захист лісу – основа з основ лісогосподарського підприємства. Декілька останніх років дуже непросто стало лісівникам. Із збільшенням фінансового навантаження на підприємство, а саме – зростанням рентної плати, введенням земельного податку виконувати весь цикл лісогосподарських робіт стало складніше.

Про те, як вишукують додаткові джерела надходження коштів, розповідає головний інженер ДП «Летичівське лісове господарство» Юрій Миколайович Кравчук. 

- Керівництвом було прийнято рішення – збільшити власну переробку лісоматеріалів круглих. В порівнянні з 2018 роком було нарощено переробку низькосортної деревини та деревини, яка мало користується попитом у споживачів.

Для збільшення обсягів продукції придбано стрічкопильний верстат “МАЙЗЕР ЛТ-70”, який встановлено на Летичівській дільниці переробки деревини. Продуктивність верстата становить близько 25 кубометрів за зміну. Стрічкопильний верстат МЕБОР, продуктивність якого майже 30 кубометрів, використовується на Деражнянському пункті переробки деревини. Також лісівники використовують різне обладнання. А це – багатопильні верстати – ЦМ-120, ЦМР-3, торцювальні верстати – Астра-1, Астра-2, прирізний верстат – СПО «Астра»Р4, «Астра»Р1, верстат багатопилковий одновальний ВД-100.

Якщо за 11місяців 2018 року перероблено лісопродукції 5360 кубометрів, то за такий же період минулого року – 7619 кубометрів. Загалом виготовлено 3641кубометр пиломатеріалів на суму 12 мільйонів 267 тисяч гривень, у тому числі на експорт – 2014 кубометрів на суму 5 мільонів 88 тисяч гривень. Обсяг реалізації продукції переробки становить понад 12,5 мільйона гривень.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

3 1 2

Андрій Заблоцький назвав п’ять головних завдань на посаді Голови Держлісагентства

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький розповів на своїй сторінці у Facebook про п’ять головних завдань, які він планує виконати на посаді Голови відомства.

«Останній робочий день 2019 року став для мене першим робочим днем на державній службі. За цей день встигли поставити нові KPI всім керівникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства! Тепер замість завдань типу організація ведення веб-сайту, участь у нарадах, удосконалення форм та методів ведення консультацій з громадськістю та інших “вагомих” завдань – поставив чіткі та направленні на розвиток галузі завдання: підвищення ефективності роботи лісогосподарських підприємств, боротьба з незаконними рубками, збільшення лісовідтворення», – написав Андрій Заблоцький.

За його словами, очолювати Держлісагентство – надзвичайно складне та відповідальне завдання. Галузь не проста, із багатьма викликами, починаючи від низького рівня довіри суспільства до лісівників і закінчуючи питанням збереження біорізноманіття та впливом зміни клімату на довкілля. «Але я готовий до цього, адже свідомо йшов на відкритий конкурс, щоб перемогти та втілити своє бачення функціонування, реформування та розвитку лісової галузі», – зазначив він.

Голова Держлісагентства наголосив, що по-перше, потрібно забезпечити в Україні європейський рівень ведення лісового господарства, створення нових лісів та збільшення лісистості України. «Розумію, що для цього потрібне сприяння інших органів влади та фінансування», – написав він.

«Друге важливе завдання – боротьба з нелегальними рубками та обігом деревини. Серед методів – запровадження електронного обліку деревини всіма лісокористувачами, суттєве підвищення відповідальності за незаконну рубку та використання деревини нелегального походження, створення прозорих правил гри на ринку деревини», – повідомив Андрій Заблоцький.

Як зазначив Голова відомства, третім завдання є відкриття даних про ліс, створення єдиного лісового порталу та “ліс у смартфоні”, видача всіх дозвільних документів в електронному форматі. Електронні сервіси мають бути зрозумілими та легкодоступними для громадян.

«Четверте. Очищення від корупціонерів та хитрих ділків. До таких осіб у мене нульова толерантність. Вони лише кидають тінь на всю галузь та фахових працівників», – наголосив Голова Держлісагентства.

П’ятим завданням він визначив повернення довіри суспільства до лісової галузі.

«В більшості, люди не завжди розуміють, чим повсякденно займаються лісівники, як відновлюється та доглядається ліс, як суспільство забезпечується благами лісу. Лісівники першими виїжджають на лісові пожежі, створюють цивілізовані місця відпочинку та роблять багато іншої важливої роботи», – зазначив Андрій Заблоцький.

Також новопризначений Голова Держлісагентства наголосив: «Не шукайте на мене «виходів» через якихось «високих людей». Це нікому не допоможе. І якщо на місцях почнуть ходити «люди від Заблоцького» – женіть їх геть і одразу повідомляйте правоохоронні органи».