Лісівники Кам’янеччини дбають про навчання й виховання юних лісівників

Навчання вихованців учнівських лісництв – важлива спільна справа лісівників і педагогів Кам’янеччини. Вони прищеплюють дітям почуття любові до природи рідного краю, поширюють знання про ліс, здійснюють профорієнтацію школярів на лісогосподарські професії. Ці та інші завдання реалізуються в контексті лісової педагогіки під час проведення навчальних занять на базі лісогосподарських підприємств та закладів освіти.

Для проведення лісівничих заходів і урочистих презентацій на учнівських лінійках у закладах загальної середньої та позашкільної освіти лісівники краю придбали для учнів і педагогів книги навчального, навчально-методичного, довідкового та науково-популярного змісту на лісівничу й природоохоронну тематику. Це – «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини», «Ліси Хмельниччини», «Рослинний світ. Вивчаємо та досліджуємо», «Енциклопедія про тварин», «Велика книга відповідей чомучкам», «Заповідні перлини Хмельниччини» та ін.

З нагоди новорічно-різдвяних свят комплект такої навчальної літератури отримали від державного підприємства «Кам’янець-Подільське лісове господарство» юні лісівники учнівського лісництва Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівники – лісничий О.В. Кліщинський, та вчитель основ здоров’я.. С.Д. Будник.

Особливе місце серед цих книг посідає авторський посібник «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» – перше в системі загальної середньої і позашкільної освіти України видання такого рівня змістовності, насичення навчальним та методичним матеріалом на лісознавчу й природоохоронну тематику в контексті реалізації ідей і завдань лісової педагогіки.

До речі, шефи-лісівники здавна дбають про це учнівське лісництво – одне із найстаріших на Хмельниччині. Спільно з педагогами й своїми вихованцями місцеві лісівники озеленили школу, виготовили для підопічних комплект інформаційних стендів на лісівничу тематику, подбали про створення належних умов для навчання учнів лісівничої справи у школі та у спеціально обладнаному кабінеті лісознавства в адмінкорпусі підприємства.

Крім цього, керівники Кадиєвецького учнівського лісництва використовують для навчання й літературу на природничу тематику місцевих науковців та педагогів-натуралістів за сприяння й науково-методичної підтримки Національної академії педагогічних наук України, фінансової підтримки Хмельницької обласної ради та облдержадміністрації. Серед них -«Річки Хмельниччини», «Риби, земноводні, плазуни і звірі Хмельниччини», «Птахи Хмельниччини», «Довідник юнната», «Юннати Хмельниччини», «Натуралісти України», «Орнітофауна Хмельницької області», «Гриби Хмельниччини», «В гармонії з природою», «Екологічна освіта на Хмельниччині», «Екологічне виховання учнів у процесі дослідницької роботи», «Природа Малополіського Погориння», «Червона книга України: рослини Хмельниччини», «Флора Хмельниччини» та ін.

Поряд з цими книгами, є ще ряд інших книг у цифровому форматі в електронній бібліотеці Хмельницького ОЕНЦУМ, до яких школярі, керівники учнівських лісництв і гуртків юних лісівників також мають вільний доступ і знаходять потрібне за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=5.

Завершується підготовка до друку інформаційно-довідкового видання для закладів освіти і лісівників краю «Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини» та навчального посібника «Фауна Хмельниччини».

Забезпечення закладів освіти краю навчальною літературою на природоохоронну й лісівничу тематику відбувається безоплатно, а друкування й придбання тиражу їх примірників здійснюється за рахунок бюджетних коштів, які з року у рік постійно виділяють для цього обласна рада та обласна державна адміністрація. Не залишаються осторонь і державні лісогосподарські підприємства краю, які також закупляють і передають закладам освіти тематичну літературу для навчання учнів і вихованців учнівських лісництв.

Сподіваємось, що ця спільна важлива справа, яку роблять лісівники разом з освітянами, сприятиме вихованню нових поколінь висококваліфікованих лісівників, збереженню й примноженню лісових багатств рідного краю.

 

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ.

 

Кадиїв. юні лісівн. Фото Кадиїв. юних лісівн.1 Фото Кадиїв. юних лісівн.

Птахи завжди потребують допомоги

Щорічно НПП «Мале Полісся» проводить природоохоронну акцію «Допоможемо птахам взимку». Не зважаючи на те, що цьогорічна зима аномально тепла, птахи все ж таки потребують нашої допомоги.

На цьому наголосили працівники Парку, завітавши до Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району Вони провели бесіду про раціон зимуючих пернатих, особливості догляду за годівницями та вимоги до їх виготовлення.

Зустріч завершилася корисною практичною справою. Члени учнівського лісництва виготовили й розвісили на території школи годівнички, наповнивши їх пташиною їжею.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

IMG_20200117_133837 IMG_20200117_134953 IMG_20200117_135300 IMG_20200117_135320 IMG_20200117_140205 IMG_20200117_140352 IMG_20200117_140402 IMG_20200117_140431 IMG_20200117_131406 IMG_20200117_132115