Нагороди Сивуна до сімдесятирічного ювілею

«За плідну працю на землі» – таку назву має золота медаль, якої удостоївся з нагоди сімдесятирічного ювілею заслужений лісівник України, директор ДП «Летичівський лісгосп» В.М. Сивун. Медаль – 377-а, вручена в державі, п’ята – в районі.

Це не єдина нагорода Василя Михайловича до іменин. Хмельницька обласна рада відзначила його Почесною грамотою «За багаторічну сумлінну працю в системі лісового господарства, досягнення вагомих показників у трудовій діяльності, поліпшення екологічного стану довкілля та високий професіоналізм». Почеснимиграмотами нагородили ювіляра обласне управління лісового та мисливського господарства, федерація профспілок області та галузевий обком профспілки. Василю Михайловичу також присвоєно звання “Почесний лісівник України”.

Довгих літ життя Вам, ювіляре!

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

15 15.1 15.3

Підгодовують звірів постійно

З приходом зими лісівники Новоушиччини   підгодовують диких тварин сіном, коренеплодами, пучками з листяних порід, зерном та сіллю. Навіть попри досить теплу погоду підгодівля диких тварин ведеться. Підприємство в 2019 році  заготовило 2000 кг коренеплодів, 2900 кг сіна, 2050  пучків листяних порід та закупило 110 кг солі. Уже більше половини  кормів викладено в біотехнічні споруди для підгодівлі дичини. У лісгоспі їх є шістнадцять . Доступність кормів та стабільне їх поновлення сприяють  осідлості й  концентрації тварин в певних лісових масивах, збільшенню їх чисельності. Лісова охорона підприємства постійно проводить спільні рейди з поліцією з виявлення порушників правил полювання та інших порушень лісового господарства. Протягом 2019 року проведено 60 рейдів, складено 5 протоколів на порушників правил полювання. Сума штрафів становить 612 гривень.   І. ГОРПИНЮК, в. о. мисливствознавця                           IMG-71c66e165ad7e8a32f21cfdc6e6cacb8-V IMG-4cabfba95e4ef9ce5bffa393cfb29f5f-V

Шепетівські лісівники розвивають побічне користування

Все частіше державні лісогосподарські підприємства шукають додаткові резерви для отримання коштів. Один із перспективних напрямків – реалізації продукції побічного лісового користування. Серед найпопулярніших видів – гриби, ягоди, варення, соки.

Не стоять осторонь нових тенденцій і лісівники Шепетівщини. Так, на території ДП «Шепетівський лісгосп» функціонує магазин-павільйон «Лісовичок», де можна придбати не лише лісові дари, а й декоративні вироби лісівників. Різноманіття дерев’яних бочечок, дощечок, садових фігур, декоративних виробів приворожують покупців. А ще їх ваблять невисокі ціни.

До речі, на підприємстві можна замовити за власними ескізами дитячі ігрові майданчики, гойдалки, декоративні дерев’яні вироби. Також весь представлений асортимент товарів можна придбати в Інтернет-магазині. Така робота лісівників дає результат. Так, торік лісгосп реалізував меду, чаїв, ягід, грибів, березового соку, садових меблів, декоративного посадкового матеріалу, новорічних ялинок та іншої продукції на 985 тисяч гривень.

Оскільки побічне користування є досить актуальним напрямком, шепетівські лісівники й надалі розширюватимуть асортимент продукції, враховуючи попит та досвід попередніх років.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

 

 DSC_0290 DSC_0289

Рентна плата для лісової галузі буде зрозумілою та прозорою – Парламент ухвалив відповідні зміни

Відповідно до податкового законодавства встановлена рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (ст. 256 Податкового кодексу України).

Рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

Яка ситуація на сьогодні?

Зараз діє досить складний механізм, який ускладнює адміністрування рентної плати. Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу.

На сьогодні ж в Україні набула європейська практика, за якою деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом.

Окрім того, система поділу лісів за розрядами спричиняє низку неузгодженостей та проблем, як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Як буде?

16 січня 2020 року Парламент прийняв закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (реєстр. № 1210).

Цим Законом скасовується поділ лісів на розряди, оскільки діючий механізм досить застарілий, нижні склади практично відсутні, закріплення за залізницями також не відбувається.

Застосовуватиметься ставка рентної плати за кожною породою без деталізації за розрядами, що значно полегшить сам розрахунок рентної плати постійними лісокористувачами.

Окрім того, прийняття однієї ставки рентної плати в розрізі лісових порід (на рівні бувшого третього розряду) для більшості лісогосподарських підприємств зменшить податкове навантаження в частині сплати рентної плати.

Прес-служба Держлісагентства