Безпека умов праці – понад усе

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича нарада «Ризики та безпека праці при проведенні лісосічних робіт у зимовий період». У її роботі взяли участь головні лісничі, головні інженери й інженери з охорони праці підвідомчих підприємств.

Проведення наради зумовлено тим, що в січні цього року, незважаючи на значні позитивні зміни в сфері гігієни й безпеки праці підприємств, сталися два нещасних випадки на виробництві. Це викликало занепокоєння керівництва облуправління. А тому згідно з розпорядженням начальника управління Петра Пешка й проводилася нарада.

З інформацією про стан гігієни й охорони праці в лісовому господарстві й, зокрема, на підвідомчих підприємствах ХОУЛМГ, виступив заступник начальника управління Володимир Колесник. Він зазначив, що в 2019 році Кабінет Міністрів України розпочав реформу у сфері управління охороною праці. Рівень виробничого травматизму в державі вражає. Уряд вчасно звернув увагу на цю проблему та затвердив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні в розрізі вимог відповідної Директиви Євросоюзу.

В.Г. Колесник зазначив, що завдяки тому, що підвідомчі підприємства виконали комплексні плани з гігієни й безпеки праці, затверджені колективними договорами, торік сталося лише одне незначне порушення. Зроблено справді багато. Проведено навчання з працівниками, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а також перевірки знань членів постійно діючих комісій. Підвищено кваліфікацію лісорубів. Здійснено реконструкцію й модернізацію цехів переробки деревини, удосконалено навантажувально-розвантажувальні процеси на проміжних і нижніх складах. Працівників забезпечено сертифікованими засобами захисту та спецодягом.

Проте є окремі випадки порушень безпеки праці. Автотранспортники в грудні минулого року та в січні поточного були причетні до двох дорожньо-транспортних пригод. Хоч вони сталися не з вини лісівників, але це насторожує.

Виступаючий загострив увагу на інших недоліках і упущеннях. Детально розглянуто січневі нещасні випадки. Головні лісничі, головні інженери підприємств, де сталися пригоди, проінформували про них, а також про те, що робиться для недопущення подібного.

Начальник управління П.С. Пешко зажадав грунтовно перевірити стан охорони праці на кожному підприємстві й надати методичну допомогу, провести відповідні навчання.

На нараді розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Йшлося про необхідність підвищення продуктивності праці за рахунок механізації процесів і збільшення навантаження на техніку,   про будівництво лісових доріг, піднесення ролі головних інженерів у виробництві, оптимізацію кадрів. Проаналізовано план виконання завдань січня в розрізі кожного підприємства.

Заступник начальника управління Юрій Безноско наголосив на необхідності ефективно використовувати лісосировинні ресурси й зменшувати затрати на заготівлі деревини. Обговорюючи це питання, головні лісничі й головні інженери подали чимало слушних пропозицій.

Перший заступник начальника управління Павло Золотий говорив про оптимізацію витрат на доглядах культур, де треба активніше впроваджувати механізацію. У розрізі завдань уряду він поставив вимогу перед підприємствами налагодити спільно з поліцією ефективну роботу рейдових бригад у боротьбі з лісопорушеннями, крадіжками лісу.

Підбиваючи підсумки наради, Петро Пешко закликав до мобілізації зусиль для ефективнішого господарювання, нарощення обсягів виробництва, створення безпечних умов праці.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 IMG_0035 IMG_0041 IMG_0031 IMG_0017

Переробка низькосортної деревини на якісну пилопродукцію – суттєве джерело надходження коштів

Вагомих показників в переробці деревини ДП «Ізяславське лісове господарство» досягає за рахунок оптимізації технологічного процесу, використання сучасного обладнання та сумлінного ставлення працівників до  професійних   обов’язків.

На підприємстві переробляють низькоякісну й сухостійну деревину, лісоматеріали круглі дубові класу D малих діаметрів, що не користується достатнім попитом. Завдяки переробці цієї деревини лісгосп отримує більше коштів. У свою чергу, фінансові надходження від виробництва спрямовуються на розвиток   лісового господарства, сплату податків.

Перед працівниками цеху переробки деревини стоїть завдання збільшити обсяг випуску продукції та підвищити продуктивність праці.

Якісна переробка деревини можлива тоді, коли за сучасними верстатами працюють досвідчені спеціалісти. Належну підготовку стрічкових та круглих пил для верстатів, без яких неможлива  якісна та продуктивна робота всього цеху, забезпечують  досвідчені заточувальники деревообробного інструменту  Микола Гордійчук та Іван Христін. Ці спеціалісти заслужили велику повагу в колективі.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSCN2521 DSCN2519

Інформація про заготівлю та реалізацію деревини в Україні буде загальнодоступною, – Андрій Заблоцький

Держлісагентство планує зібрати і опублікувати інформацію про заготівлю та реалізацію деревини в Україні, щоб держава і деревообробний бізнес могли ефективно планувати свою роботу. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації.

Він зазначив, що орієнтовна сортиментна структура заготівлі деревини у 2020 році по Держлісагентству вже є у вільному доступі, а загальний баланс можна буде зробити після того, як всі лісокористувачі України введуть електронний облік деревини.

«Також ми зможемо оприлюднити реєстр всіх лісокористувачів України, які здійснюють заготівлю деревини», – сказав Голова Держлісагентства.

Учасники зустрічі обговорили питання ринку деревини.

Як повідомив Андрій Заблоцький, перед Держлісагентством цього року стоїть завдання внести ключові законопроекти та підзаконні акти в частині формування цивілізованого ринку.

«Це дасть можливість мати більшу прозорість, розуміння того, що бізнес отримуватиме ресурси за зрозумілими правилами, ринковими цінами. Мінекоенерго був опублікований наказ в частині регуляторного плану, в якому є низка пунктів, що стосуються цих завдань в лісовому господарстві», – зазначив він.

Окрім того, він повідомив, що зараз опрацьовуємо питання створення робочої групи щодо законопроекту про ринок деревини.

«Є декілька законопроектів, які були розроблені раніше. Тому потрібно випрацювати єдину модель. Питання технічної підготовки законопроекту не є на стільки принциповим, як є принциповим розуміння концепції ринку. Має бути розуміння, як буде функціонувати лісова та деревообробна галузі. Будь-які моделі, які пропонуватимуться, – повинні мати розрахунки впливу на ринкове середовище, ефективності та впливу на довкілля. Виходячи з цього і будуть прийматися рішення», – підкреслив Голова Держлісагентства.

Прес-служба Держлісагентства