Лісівники домовилися з поліцією про посилення взаємодії

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький поставив вимогу посилити охорону лісів від незаконних рубок та профілактику лісопорушень. Одним із ефективних шляхів виконання поставленого завдання є поліпшення взаємодії між працівниками лісової охорони та поліції. Саме з цією метою на базі ДП «Шепетівський лісгосп» проведено нараду. На неї запросили керівників Полонського та Шепетівського відділів поліції ГУНП в Хмельницькій області, оскільки лісові масиви підприємства розташовані на території двох адміністративних районів.

Директор лісгоспу Володимир Сасюк проінформував, що охорона лісу забезпечується державною лісовою охороною. Постійно діють дві рейдові бригади з недопущення вчинення та оперативного виявлення лісопорушень, Торік вони провели 176 рейдів і виявили 7 випадків самовільних рубок, якими завдано збитків на суму 21 443 грн.

На підприємстві постійно здійснюють профілактичні заходи з недопущення лісопорушень. Зокрема, встановлюють аншлаги, шлагбауми, перекривають лісові дороги. Про лісопорушення повідомляється в  ЗМІ.

Велику увагу лісівники приділяють охороні мисливської фауни від браконьєрів. З метою боротьби з цим негативним явищем єгерська служба та лісова охорона підприємства здійснюють регулярні рейдові виїзди. Це дає ефект: торік затримано 20 осіб, які порушили правила полювання.

-Координація дій та проведення спільних рейдів – шлях до зменшення та недопущення незаконних рубок і браконьєрства, – зазначив начальник сектору превенції Шепетівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області В.Лебідь.

На спільній нараді вирішили оновити плани взаємодії лісівників і поліції та збільшити кількість спільних рейдів.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_2139 DSC_2131 DSC_2144 DSC_2129 DSC_2133

НА СЛАВУТЧИНІ ЗАТРИМАЛИ «ЧОРНИХ» ЛІСОРУБІВ

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 21 січня 2020 року з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції Держлісагентство поставило завдання обласним управлінням лісового та мисливського господарства залучати працівників поліції до проведення спільних рейдів у складі мобільних рейдових груп, створених на підприємствах лісового господарства. У Хмельницькому ОУЛМГ негайно взято до виконання це доручення. Спільні рейдові бригади державної лісової охорони й поліції вже провели кілька виїздів. Так, вночі 24 січня в лісосмузі поблизу залізничної колії в Славутському районі орудували лісокрадії. Вони повантажили й почали вивозити на автомобілі «УРАЛ» пиловник дубовий. Хапуг помітили співробітники воєнізованої охорони залізниці. Операцію із затримання очолили працівники державної лісової охорони Славутського лісгоспу. Злодії звалили понад двадцять відбірних дерев дуба діаметром майже 60 см та заготовили до десяти кубічних метрів першосортного пиловника дубового.

Крадіїв було кілька. Їх почали переслідувати працівники лісової охорони разом з офіцером поліції. Один злодій залишив місце злочину на автомобілі, однак інших автомобілем лісової охорони відрізали від вантажівки. Водій машини, на якій перевозили незаконно зрізані лісоматеріали, під час затримання чинив злісну непокору працівникам правоохоронних органів. Коли вантажний автомобіль з пошкодженим колесом застряг у ріллі, водій залишив машину і спробував втекти. Проте поліцейський наздогнав його. Злодій завдав правоохоронцю декілька сильних ударів у голову й тулуб, спричинивши тілесні ушкодження.

Зловмисника затримали. Ним виявився 27-річний житель Славути. Його спільників розшукують.

Працівники поліції відкрили кримінальні провадження за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ч.1 ст. 246 (незаконна порубка, або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу).

Слідчі дії в рамках двох кримінальних проваджень тривають. Вирішується питання про оголошення затриманому підозри та обрання йому запобіжного заходу.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

Взяли курс на механізацію

Проведення догляду за лісовими культурами та рубок догляду в молодняках є одним з пріоритетних завдань лісівників. Вчасність та якість цих робіт впливають на формування майбутнього насадження, його стійкість до зовнішніх чинників.

Торік працівники ДП «Шепетівський лісгосп» виконали догляди за лісовими культурами на площі 752 га та рубки догляду на площі 130 га в молодняках, зокрема це освітлення та прочищення.

Для підвищення продуктивності проведення доглядів за лісовими культурами та рубок догляду в молодняках підприємство закупило в ТОВ «Крастилівагромаш» подрібнювач Kansas-170, який агрегатується з трактором МТЗ-82. Очікується, що використання подрібнювача дозволить зменшити витрати на доглядах та підвищити продуктивність праці в 4-5 разів у залежності від інтенсивності проведення рубань та доглядів.

Цю новинку лісівники вже випробували під час проведення освітлень у Шепетівському та Романівському лісництвах на площі 8 га.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

мульчер