Нарада з питань лісозаготівельної справи

У Славутському лісгоспі відбулася виїзна виробнича нарада під керівництвом директора В.В. Сапожніка з участю головного інженера, головного лісничого, лісничих, помічників лісничих. Розглянуто питання охорони праці, попередження виробничого травматизму та підвищення культури виробництва, очистки місць лісозаготівлі після завершення рубок.

Учасники наради побували на нижньому складі лісгоспу та в Стриганському, Партизанському, Хоровицькому лісництвах.

Безпосередньо на об’єктах та ділянках обговорено правила розробки лісосік з допомогою валочної машини, здійснення підготовчих робіт. Також розглянули нормативно-правові аспекти проведення очистки захаращених площ, прибирання небезпечних і завислих дерев на ділянках суцільних та вибіркових рубок.

Аби зменшити виробничі ризики, на нараді наголошувалося на необхідності взаємодії з суб’єктами підприємницької діяльності при здійсненні лісозаготівель, навантаження та перевезення лісопродукції .

Ухвалено низку рішень для виконання підрозділами лісгоспу.

 

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

csm_DSC_0245_e32b9a5c06 dsc-0247-01-5b csm_0-02-05-ef6269836b78fdd5c0070f191512622c663e8667b7fbb5a5c4cd59c79025e731_19a37027_c866ca27f1

З турботою про мешканців лісу

І хоча нинішня зима продовжує вражати незвичним теплом, та все ж вона є доволі суворим випробуванням для диких тварин, тому що кормів у цей період року недостатньо. Отож підгодівля звірини відіграє дуже важливу роль у збереженні її популяції. Насамперед це стосується козуль, кабанів, зайців, яких чимало в угіддях лісгоспу.

-У єгерської служби підприємства зараз особливо відповідальна пора,- каже мисливствознавець ДП «Шепетівський лісгосп» Вадим Сітарук.- Але підгодовувати звірів є чим, бо ще влітку та восени запасли три тонни сіна, п’ять тисяч штук віників з гілок листяних порід дерев, тонну зернових культур, п’ять тонн зерновідходів, а ще – чимало коренеплодів, тонну солі, яку закупили для солонців.

Це значні фінансові затрати підприємства. На жаль, нині держава зовсім не фінансує мисливське господарство.

Як зауважує мисливствознавець, підгодівля диких тварин не тільки сприяє їх зимівлі, а й служить вагомим чинником у попередженні пошкоджень лісових культур та молодих дерев. Однак при цьому не слід забувати й про те, що надмірна підгодівля   призводить до негативної адаптації дичини до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.

Невеличкий колектив єгерів ДП «Шепетівський лісгосп» виконує значний обсяг робіт. Адже потрібно не лише заготовити корми, а й зберегти провізію. Також важливою справою є обладнання годівниць та підгодівельних майданчиків На території лісгоспу є 5 підгодівельних комплексів, 70 годівниць та 79 солонців.

До слова, тривалість сезону підгодівлі тварин, а також його початок і закінчення визначаються у залежності від кліматичних умов. На жаль, тваринам загрожують не лише екстремальні випробування зимової пори. Великої шкоди мисливському господарству завдають браконьєри. З метою боротьби з ними, охорони мисливських угідь та виявлення порушень правил полювання, єгерська служба та лісова охорона лісгоспу здійснюють регулярні рейдові виїзди. Як кажуть єгері, у них є надійні помічники і серед самих мисливців.

У результаті цих заходів протягом 2019 року шепетівські єгері затримали 20 осіб, які порушили правила полювання. На них склали протоколи, також винесено постанови про відшкодування збитків, завданих природі, на суму 11866 грн.

В.НИТКА,

журналіст.

 

DSC_2111

Турбуються про птахів разом

Співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» в рамках природоохоронної акції «Допоможемо птахам взимку» завітали до учнів Славутської загальноосвітньої школи №1, щоб разом подбати про пернатих.

Спочатку гості провели бесіду про видове різноманіття місцевих птахів, їх раціон, вимоги до  виготовлення й розвішування годівничок. В ході розмови дітлахи отримали інформаційні буклети з корисною інформацією про птахів.

Після теоретичної частини перейшли до практичної. Співробітники Парку провели майстер-клас з виготовлення годівничок, у котрому школярі взяли активну участь та спільними зусиллями змайстрували годівнички. Потім розвісили їх на території школи та наповнили пташиною їжею.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0126 DSC_0132 DSC_0142 DSC_0143 DSC_0147 DSC_0156 DSC_0163 DSC_0176 DSC_0113