Підприємства Хмельницького ОУЛМГ готуються до пожежонебезпечного періоду

Підготовка лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду на стадії   завершення. В управлінні проаналізовано цей напрямок роботи за минулий рік, визначено завдання і способи їх реалізації в поточному сезоні.

Відомо, що основними причинами виникнення пожеж у лісі були і залишаються порушення вимог пожежної безпеки населенням, відсутність належного контролю та організації охорони лісів від пожеж на місцях, особливо в лісах інших користувачів, складні погодні умови в сухий, спекотний та вітровий періоди. Аби попередити виникнення пожеж, торік здійснювалися профілактичні та упереджувальні заходи. Зокрема, в лісових масивах влаштовано 704 км мінералізованих смуг, проведено догляди за раніш створеними смугами на відрізках загальною довжиною майже 2,7 тисячі кілометрів.

Встановлювалися аншлаги, бігборди на протипожежну тематику. В період надзвичайної спеки й сильних вітрів лісівники перекривали позапланово більше п’ятисот лісових доріг. З населенням проводили бесіди, в ЗМІ публікувалися виступи на протипожежну тематику. Силами лісової охорони та з представниками правоохоронних органів здійснено 880 рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки. Частину з них притягнуто до адміністративної відповідальності.

У 2019 році на охорону підвідомчих лісів від пожеж, поповнення та оновлення засобів пожежогасіння, на протипожежну профілактику витрачено близько 5 млн. грн.

Пожежна інфраструктура, зокрема 4 лісопожежні станції, 10 пожежних автомобілів, 14 пожежно-спостережних веж, весь реманент для пожежогасіння утримуються в належному стані. І все ж торік на землях держлісфонду підприємств ХОУЛМГ сталося 14 низових лісових пожеж на загальній площі майже 2 га. Завдяки оперативному виявленню і вчасному вжиттю заходів їх було локалізовано та припинено.

У цьому році планується з урахуванням попереднього досвіду ще більш посилити увагу до збереження лісів від пожеж. Наказом по управлінню від 25 лютого 2020 року передбачено низку заходів, визначено відповідальність кожної структури, конкретних осіб за стан роботи з недопущення пожеж та їх ліквідації в ході виникнення. Зараз у всіх підприємствах завершується підготовка до пожежонебезпечного періоду.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 foto-51-16

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ “ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ”

 

VLR-07-07

Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з  Державним агентством лісових ресурсів започатковують нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом». Акція відбуватиметься за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

У рамках Акції відбудеться два безпрецедентних заходи:

1.  21 березня, у Міжнародний день лісів, буде висаджено 5 мільйонів дерев.

2. Тижневий Марафон садіння лісу. Протягом тижня, з 21 до 29 березня, у рамках Акції буде висаджено щонайменше 10 мільйонів дерев.

Кожен охочий  зможе безпосередньо в лісі, прослухавши  короткий інструктаж від професійних лісівників, висадити одно-дворічні саджанці за допомогою спеціального обладнання.

Запрошуємо громадян України, учнівську та студентську молодь, представників інститутів громадського суспільства, органів влади, засобів масової інформації, державних установ та організацій, бізнесових структур долучатися до Акції «Відновлюємо ліси разом».

Міжнародний день лісів 21 березня проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. У 2020 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити».

Метою Акції є відновлення українських лісів, підвищення іміджу лісової галузі та професії лісівника, поінформованості суспільства щодо важливості та необхідності проведення лісогосподарських заходів, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, поліпшення екологічної ситуації в країні, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

*Акція буде проведена одночасно у всіх областях України. У ЗМІ та на веб-сайтах державних лісогосподарських підприємств, обласних управлінь лісового і мисливського господарства буде зазначена вся необхідна інформація стосовно місць, де проводитиметься Акція

Кошти від реалізації деревини підуть на розвиток лісового господарства

У Хмельницькому, на товарній біржі «Подільська» відбулися електронні аукціонні торги з продажу деревини заготівлі другого кварталу 2020 року. Підвідомчі підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства запропонували споживачам ділову деревину, а також деревинну дров’яну промислового та непромислового призначення.

У торгах взяло участь 57 підприємств Поділля та інших регіонів держави. Реалізовано 15912 кубометрів продукції. Виручка склала понад 40,5 мільйона гривень.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Відбулася конференція трудового колективу Ярмолинецького лісгоспу

На засіданні розглянуто чотири питання:

1.Про виконання колдоговору між роботодавцем і трудовим колективом ДП  “Ярмолинецький лісгосп» за 2019 рік (доповідачі : директор лісгоспу І.І. Кирилюк, голова профкому М.П. Омбиш , помічник лісничого А.І. Потравний, помічник лісничого О.М. Шатурський, помічник лісничого М.Ф. Яблонський).

2. Прийняття змін до колективного договору між роботодавцем і трудовим колективом ДП «Ярмолинецький лісгосп» на 2018-2019 роки.

3. Затвердження кошторису первинної профспілкової організації ДП «Ярмолинецького лісгосп» на 2019 рік ( інформація голови профкому М.П. Омбиша). Розгляд заяви М.П. Омбиша.

4.Інше.

На конференцію прибуло 58 делегатів від усіх підрозділів. У її роботі також взяли участь начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С. Пешко, голова галузевого обкому профспілки В.М. Лісовий.

На початку конференції директор лісгоспу І.І. Кирилюк зазначив, що колектив підприємства готовий до викликів, які нам готує сьогодення. Подякував всім за роботу в минулому році, окреслив плани на 2020 рік. Виступаючий наголосив на необхідності економії та мінімізації всіх витрат, оптимізації кадрів. Техніка безпеки – це питання номер один на підприємстві. Необхідно навчити робітників працювати правильно і безпечно для їхнього життя. Іван Іванович зазначив, що необхідно в 2020 році зберегти рівень зарплати і всіх соцвиплат згідно з колдоговором, далі дбати про пенсіонерів лісгоспу. Базове лісовпорядкування – це серйозний цьогорічний екзамен для нас. В нас все вийде і ми переможемо, – запевнив насамкінець виступаючий.

Голова профкому М.П. Омбиш зазначив: «Завершився ще один рік нашої спільної роботи, рік, який був більш складним у фінансовому відношенні. Але ми все одно змогли виконати всі поставлені завдання. Безумовно, що це все досягнуто завдяки наполегливій праці кожного структурного підрозділу лісгоспу і чіткої організації праці на всіх дільницях виробництва. Колективу, завдяки продуманій виробничій політиці адміністрації лісгоспу вдалося забезпечувати достойну заробітну плату, також нараховувалися премії, виділялися кошти на забезпечення соціальних потреб наших працівників, членів їх сімей і пенсіонерів лісгоспу. В 2019 році  оздоровлено в закладах санаторно-курортного типу «Рибаківка», санаторій «Хмельник», санаторій «Черче» 82 людини. Це діти та працівники нашого підприємства. Всі заяви, які надійшли в профком на оздоровлення від наших працівників, були задоволені. Колективний договір між роботодавцем і трудовим колективом вважаю виконаним».

Помічники лісничих А.І. Потравний, О.М. Шатурський, М.Б. Яблонський відмітили тісну співпрацю з адміністрацією підприємства. Вони також зупинилися на низці робочих питань по підрозділах: розповіли про використання подрібнювача під час догляду за лісовими культурами; про належне забезпечення робітників спецодягом та побутовими умовами для перебування в лісі (вагончики, буржуйки); подякували за вчасне та якісне забезпечення запчастинами для ремонту техніки. Відмітили своїх кращих працівників.

Приємними були слова начальника управління П.С. Пешка, що Ярмолинецький лісгосп є абсолютним лідером за рівнем зарплати між лісогосподарськими підприємствами області. Він також наголосив на поступовій модернізації всіх технологічних процесів, що підвищують якість та обсяги виконаних робіт, підтримав діяльність колективу  в побічному користуванні.

В.М. Лісовий позитивно відгукнувся, про забезпечення соціального пакету навіть в доволі складних умовах. Подякував колективу за особистий внесок в загальну лісівничу скарбницю. А також вручив директору підприємства Івану Кирилюку Подяку Голови Федерації профспілок України за активну роботу з оздоровлення.

Також профком вирішив задовільнити заяву М.П. Омбиша про його дострокове звільнення за власним бажанням. Враховуючи достатню кількість делегатів для прийняття легітимних рішень, було запропоновано обрати виконуючого обов’язки голови профкому. Дотримуючись юридично правильної процедури переобрання, лічильна комісія оголосила результати голосування: в голосуванні з питання обрання в.о.голови профкому первинної профспілкової організації Ярмолинецького держлісгоспу Сергія Васильовича Шутяка взяли участь 58 делегатів. «За» проголосували -   58 чол., «Проти» – 0 чол., «Утрималось»- 0 чол. Отже, за результатами голосування в.о. голови профкому обрано С.В. Шутяка.

РІШЕННЯ

           конференції трудового колективу ДП ″Ярмолинецький   лісгосп″

від 27 лютого 2020 року з виконання колективного договору між  роботодавцем і трудовим колективом лісгоспу за 2019 рік і прийняття колективного договору на 2020 рік

Заслухавши та обговоривши доповіді директора ДП ″ Ярмолинецький
лісгосп″     Кирилюк І.І. та голови профкому Омбиша М.П., конференція    трудового колективу постановляє :

     1.Акт виконання колективного договору за 2019 рік затвердити.

2. Колективний договір між роботодавцем і трудовим колективом за 2019 рік рахувати виконаним.

3.Адміністрації і профкому організувати колектив на успішне виконання колективного договору на 2020 роки .

4.Зміни до колективного договору на 2020 рік зі змінами і доповненнями – схвалити.

5.Доручити підписати колективний договір від роботодавця директору лісгоспу Кирилюку І.І., від трудового колективу голові профкому Омбишу М.П.

6. Кошторис профспілкової організації на 2020 рік – затвердити.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

IMG_9963 IMG_9964 изображение_viber_2020-02-27_16-32-19 IMG_9969

У Старокостянтинівському лісгоспі провели спеціальне навчання

У ДП «Старокостянтинівський лісгосп» проведено за 35-годинною програмою щорічне спеціальне навчання та перевірку знань робітників, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

До викладання тем програми навчання залучалися спеціалісти лісгоспу, працівники медичних закладів,  страховий експерт з охорони праці Старокостянтинівського відділення управління виконавчої дирекції ФССУ в Хмельницькій області В.М. Дехтярук.
Згідно із затвердженим графіком у кожному структурному підрозділі в останній день навчання комісією підприємства під головуванням директора Ю.Д. Грачука проведено  перевірку теоретичних знань та практичне  дотримання вимог інструкцій з охорони праці робітниками безпосередньо під час виконання ними робіт підвищеної небезпеки, а саме: під час звалювання дерев, трелювання, навантаження на лісовозний транспорт, а також під час вантажно-розвантажувальних робіт на нижньому складі.
Прес-служба ДП «Старокостянтинівський лісгосп».

 IMG_20200214_143346 IMG_20200217_141426 IMG_20200214_140616

ЗБЕРЕГТИ ТЕ, ЩО МАЄМО

У ДП «Летичівське лісове господарство» триває обговорення колективного договору на 2020 рік. У черговому засіданні робочої групи з обговорення проекту участь взяли І.В. Сивун – т.в.о. директора підприємства, Ю.І.Сологуб – начальник виробничого відділу, О.В.Штойко – головний лісничий, Л.В.Войтина – голова профкому, А.М.Гулько – головний економіст, О.І.Ніколайчук – головний бухгалтер, В.С.Ніколайчук – зав. сектора кадрового та юридичного забезпечення, Ю.М.Кравчук – головний інженер.

«Незабаром профспілкова конференція, – наголосив Ігор Васильович Сивун, – тому маємо обговорити основні моменти нового договору, ті, що зумовлені зміною чинного законодавства, а також ті, що спрямовані на поліпшення положень чинного колективного договору».

У ході обговорення проаналізували всі розділи. Виступаючі   конкретизували або доповнювали їх. Так, А.М. Гулько наголосила на тому, що лісівників турбує, чи збережуться у новому колдоговорі розцінки на придбання дров для опалювання осель, для сімей загиблих чи залишаться безоплатними?

Л.В. Войтина зупинилася на питанні виплат премій, допомог. І відрадно було почути від І.В. Сивуна, що незважаючи на не найкращий фінансовий стан підприємства, треба додавати до сум преміювання та подяк, слід допомагати тим, хто особливо потребує. У зв’язку з тим, що ціни зросли, необхідно більше коштів виділяти на утримання їдальні для працюючих на Деражнянському лісокомплексі…

На засіданні також розглянули питання про донорство лісівників, доплату комісії з відбору цінних асортиментів, про погодинне відпрацювання робочих змін у цехах переробки деревини, недопущення пожеж, про ненормований робочий день, рейдові бригади, відпустки, зокрема, без збереження заробітної плати та ін.

Якщо узагальнити, то при обговоренні того чи іншого питання наголошувалося на одному: зберегти те, що маємо, якщо змінити, то лише на краще.

Засідання було змістовним, поправки – доцільними. Кожен зі свого боку, у своєму підрозділі має доопрацювати пропозиції. А після проведення попередніх консультацій – винести на схвалення конференції трудового колективу.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Изображение 005 Изображение 003

Національний природний парк «Мале Полісся» оголошує конкурс «Первоцвіти під охороною» (в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти»)

Мета конкурсу

Залучення школярів до вивчення та охорони первоцвітів. Перевірка обізнаності з рослинами Червоної книги України, рідкісними та зникаючими видами рослин.

Учасники конкурсу

До участі в конкурсі запрошуються школярі м. Ізяслав, Ізяславського району, м. Славута, Славутського району, віком від 6 до 18 років.

Умови конкурсу

На конкурс можуть бути представлені:

  • Малюнок (вік конкурсантів 6-18 років): тема: «Захистіть первоцвіти». Малюнок (формат А-3, А-4), техніка виконання довільна (олівці, фломастери, фарби тощо). Приймаються лише індивідуальні роботи!
  • Плакат-стінгазета (вік конкурсантів 6-18 років): тема «Первоцвіти потребують нашого захисту», формат А-1 (лист ватману), з використанням фотоматеріалів та інших ілюстрацій з коментарями. Приймаються лише індивідуальні роботи!
  • Весняна аплікація (вік конкурсантів 6-18 років): тема : «Паперові квіти замість первоцвітів». Техніка виконання робіт довільна з використанням різноманітних природних і неприродних матеріалів. Приймаються лише індивідуальні роботи!

Представлені на конкурс роботи: малюнки, плакати-стінгазети, аплікації підписуються з зворотного боку у нижньому лівому куті друкованими літерами, (прізвище, ім’я, клас, повна назва учбового закладу, контактний телефон учасника, а також керівника із зазначенням П.І.Б.).

Порядок проведення конкурсу

Конкурс триває з 26 лютого по 27 березня 2020 року!

Роботи подавати за адресою НПП «Мале Полісся»: вул. Михельська, 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство») або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

Заохочення переможців конкурсу

Переможці конкурсу нагороджуються подарунками та грамотами НПП «Мале Полісся»: передбачаються заохочувальні нагороди для учасників конкурсу.

Роботи переможців конкурсу «Первоцвіти під охороною» не повертаються і будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся» (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство»).

 

Додаткову інформація про конкурс можна дізнатися на сайті НПП «Мале Полісся» за посиланням: http://malepolisja.in.ua або із сторінок в соціальних мережах

за посиланнями: https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

 

Тел. (03852) 4-15-36;

Моб. тел.:0673261842

Адреса ел. пошти: malepolisja@ukr.net

b8zBvfLJteeq2EAqteov

На Хмельниччині порахували мисливських тварин

На території мисливських угідь Хмельницької області завершено облік мисливських тварин. Його мета – визначити чисельність звірів на території угідь кожного користувача для подальшого планування ведення мисливського господарства, а також для підготовки проектів лімітів добування диких тварин в мисливському сезоні 2020-2021 років.

За даними обліку в області спостерігається незначний ріст чисельності основних видів копитних тварин. Маємо в угіддях 1061 кабана, 4508 козуль. Середня щільність зайця-русака залишається низькою – 30 особин на 1 тис. га при оптимальній 41 особина. Однак існуюча щільність дозволяє проводити полювання на цей бажаний для мисливців вид.

У мисливському сезоні 2020-2021 років всіма користувачами області планується добути 132 кабани, 240 козуль, майже 7 тис. зайців-русаків.

ЧИСЕЛЬНІСТЬ ЗВІРІВ

 

Користувачі мисливських угідь Площа угідь, га Чисельність тварин, голів
Лось Кабан Козуля Олень плямистий Заєць Бобер Лисиця
Хмельницьке ЛМГ 21475 40 146 5 491 18
Ізяславське ЛГ 17204 7 44 230 200 60 7
Кам.-Подільське ЛГ 5131 22 69 102 27 21
Летичівске ЛГ 5579 2 16 73 107 5
Новоушицьке ЛГ 3931 13 42 119 32 3
Славутське ЛГ 16283 18 53 320 360 178 15
Старокостянтинівське ЛГ 4678 6 47 94 14 3
Шепетівське ЛГ 26590 34 126 546 328 230 34
Ярмолинецьке ЛГ 15265 25 108 127 10
Хмельницьке ОУЛМГ – всього 116136 61 345 1581 5 1928 541 116
Бiлогiрська р/о УТМР 63787 33 120 1760 530 73
Вiньковецька р/о УТМР 33447 20 90 1080 26 40
Волочиська р/о УТМР 82380 119 3064 79
Городоцька р/о УТМР 79881 36 70 1988 10 108
Деражнянська р/о УТМР 45126 50 153 1196 30 50
Дунаєвецька р/р УТМР 72583 15 179 2662 52
Iзяславська р/о УТМР 90099 2 41 119 2399 276 93
Кам’янець-Подiльська р/о УТМР 73981 66 162 2991 123 207
Красилiвська р/о УТМР 80339 35 68 2278 78 71
Летичiвська р/о УТМР 23273 33 140 770 53 30
Новоушицька р/о УТМР 63607 47 113 1910 47 63
Полонська р/о УТМР 51049 6 27 150 1856 123 60
Славутська р/о УТМР 77577 7 39 299 2785 385 25
Старокостянтинiвська р/о УТМР 80722 10 19 3001 226 139
Старосинявська р/о УТМР 43025 12 138 1654 165 67
Теофiпольська р/о УТМР 56367 1925 293 59
Хмельницька р/о УТМР 61293 19 85 1691 8 76
Чемеровецька р/о УТМР 50000 45 179 2786 139
Шепетівська р/о УТМР 65849 8 39 195 1655 135 109
Ярмолинецький р/о УТМР 69594 22 72 1677 6 93
Хмельницька обл. орг. УТМР 21996 37 183 363 27
УТМР – всього 1285975 23 626 2653 0 41491 2514 1660
ТВМР 12359 17 57 269 17
ТОВ “Подільський бройлер” 15569 32 116 26 490 16
ТОВ “Клуб мисливців Поділля” 9198 39 89 138 177 7
ГО “Стар-Єгер” 3204 2 12 87 4
ВСЬОГО 1442441 84 1061 4508 169 44442 3055 1820

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

unnamed

Спільні рейди лісівників і поліції

З метою запобігання незаконним рубкам та розкраданню лісопродукції лісова охорона ДП «Новоушицьке лісове господарство» разом з працівниками Новоушицького відділення Дунаєвецького відділу поліції проводять спільні рейди на території лісового фонду підприємства. Також метою проведення рейдів є профілактика та запобігання інших видів лісопорушень.

У лісгоспі сформовано п’ять мобільних рейдових бригад. З початку року проведено понад 20 патрулювань.

ДП «Новоушицьке лісове господарство» просить мешканців району не бути байдужими та повідомляти працівників лісгоспу про всі відомі факти незаконної рубки дерев та про осіб, що її скоїли.

Прес-служба ДП «Новоушицьке лісове господарство».

2 1

Багато корисного почерпнули на міжнародній виставці

Представники Славутського лісгоспупобували на
міжнародній виставці садово-ландшафтної архітектури «GARDENIA» у польському місті Познань. Тут було представлено обладнання й інструменти для лісового господарства, техніку для лісогосподарських робіт, обробки і транспортування деревини, механізми з догляду за лісовими культурами, засоби захисту рослин, зрошувальні системи та інше.
Славутчани ознайомились із сучасним досвідом вирощування садивного матеріалу,відвідавши експозицію великого розсадника BOR «Szkolka drew I krzewow ozdobnych»,де були представлені різні види декоративних рослин. Досить цікаво та пізнавально  відображено всі сучасні інновації, які сьогодні застосовують у світі – техніка для підготовки насіння, автоматизовані лінії висіву, сучасні теплиці. Такі фірми, як компанії «HARTMANN-podloze sukcesu», «Floratin», «Biovita»,«Biostymulatory AGRO-SORB» розробили нові біостимулятори росту рослин та їх захисту, різні види торфосумішей для хвойний рослин, а також сучасні системи зрошення та притінення, що застосовуються при вирощуванні сіянців у розсадниках.
Також делегацію зацікавило знаряддя праці, яке застосовують лісівники Польщі при створенні лісових культур. Особливу увагу звернули на техніку та обладнання з догляду за  лісовими культурами таких відомих фірм, як  «Technika lesna I pilegnacija krajobrazu»,«AGROTIM», «UFKES Greentec», «FAE land clearing», «Miniciagniki».
У численних приватних розмовах обговорювали проблеми ведення лісового господарства, можливі шляхи їх подолання.
Відбулася зустріч з нашими партнерами фірм «CERES»та   «FARMER», в яких Славутський лісгосп придбаву 2018роцілінію автоматичного висіву насіння та елементи для будівництва піднавісу із автоматичним притіненням ізрошенням рослин. Обговорили технічні моменти роботи устаткуванню, а також можливість придбати автоматичну мийку для мультиплат, що значно полегшить процес їх знезараження перед посівною кампанією.
Прес-служба Славутського лісгоспу.

csm_DSC_0329_01_ddecce6a8a csm_DSC_0358_c767f5960a csm_DSC_0370_02_181e7e7ba9 csm_DSC_0393_48825a7ae9 csm_DSC_0503_423e48ca90 csm_DSC_0509_01_7414572ada csm_DSC_0327_03_dd1e6193dc