Обговорили проект Концепції розвитку мисливського господарства

На засіданні громадської ради при Славутській райдержадміністрації обговорили законопроект, який має вдосконалити ведення лісового та мисливського господарства. У заході взяли участь представники користувачів мисливських угідь району, мисливська громадськість.

З інформацією виступив працівник Славутського лісгоспу, мисливствознавець району Микола Караван, який висвітлив ключові пропозиції до концепції розвитку мисливського господарства.

Він також розповів про стан мисливського господарства на підприємстві. Так, загальні витрати на його ведення торік склали понад 400 тисяч гривень. Розглянуто 9 справ про порушення правил полювання, загальна сума штрафів складає 1154 гривні.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

csm_IMG_6692_604556750f csm_IMG_6668_388c11ff8e

Діти взнали багато цікавого про водно-болотні угіддя

Всесвітній день водно-болотних угідь відзначено 2 лютого. Основна мета заходу – підвищити обізнаність людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, забезпечення справедливого розподілу води між різними групами користувачів цих ресурсів.

До заходів долучився й Національний природний парк «Мале Полісся». Так, у Ізяславському навчально-виховному комплексі №2 прочитано лекцію ,,Водно-болотні угіддя та біорізноманіття”. Діти  дізналися про важливість збереження екосистеми водних угідь задля збереження біологічного розмаїття, охорони зникаючих видів птахів та рослин, а також збереження місцевих видів риб.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0012 DSC_0020 DSC_0034 DSC_0015

Спільна нарада лісівників та поліції

З метою підвищення ефективності роботи з попередження випадків самовільних рубок та браконьєрства, запобігання розкраданню лісопродукції  в ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» директор лісгоспу Валерій Пустильний із участю провідного інженера з охорони та захисту лісу та лісничих  провів наради-зустрічі з начальниками відділів національної поліції Кам’янець-Подільського, Дунаєвецького та Чемеровецького районів. Йшлося про координацію й взаємодію працівників державної лісової охорони та  поліції. На цих заходах Валерій Пустильний проінформував про ситуацію щодо лісопорушень, патрулювання лісових масивів та роботу рейдових бригад у кожному районі.

Рейдові бригади підприємства постійно проводять патрулювання лісів, особливо поблизу населених пунктів, вздовж автошляхів, на ділянках природно-заповідного фонду та особливо цінних лісонасаджень. Значна увага приділяється інформуванню населення та громадськості в ЗМІ, на сайті лісгоспу про діяльність підприємства, випадки браконьєрства та порушень лісового законодавства. В лісах здійснюються профілактичні заходи: вартові зелених шат перекопують несанкціоновані в’їзди, встановлюють шлагбауми, інформаційні стенди, облаштовують місця відпочинку.

Про взаємодію в проведенні заходів з протидії незаконним рубкам та іншим лісопорушенням підписано спільний наказ з кожним районним підрозділом нацполіції та погоджено склад, графік і маршрути рейдових бригад.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

изображение viber с т

 

        

Заблоцький про ліс: Голова Держлісагентства у Telegram-каналі розповів, як перевірити законність перевезення деревини онлайн

Перевірити законність перевезення деревини можна онлайн. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький у своєму Telegram-каналі.

«Отримую багато повідомлень з наріканнями, що лісовози перевозять якусь деревину по Україні. І люди не знають, чи законно це, чи, можливо, деревина крадена. А це можна легко перевірити онлайн. Є один зручний сервіс OPEN.UKRFOREST.COM. За його допомогою можна дізнатися по номеру авто, чи легально здійснюється перевезення деревини. Також є функція перевірки за номером бирок на колодах, і за номером товарно-транспортної накладної.  Всі лісгоспи у сфері підпорядкування Держлісагентства занесені в цю базу даних», – написав Андрій Заблоцький.

Також він нагадав, що через онлайн-платформу LK.UKRFOREST.COM можна перевірити законність здійснення заготівлі деревини у лісі.

Telegram-канал Голови Держлісагентства «Заблоцький про ліс» t.me/uaforest.