Відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь триває

У рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь, співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» провели еколого-освітній захід у Ізяславському НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія”.

Відбулася цікава бесіда, демонструвався науково-пізнавальний фільм про важливість водно-болотних угідь. Учні дізналися про мету свята, проблеми водно-болотних угідь планети та шляхи їх подолання. До того ж, діти жваво насичували кольорами тематичні розмальовки, котрі ілюструють багатство та біологічне різноманіття водно-болотних угідь.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0011 DSC_0013 DSC_0018 DSC_0019 DSC_0024 DSC_0008

Конструктивна співпраця лісівників і поліції сприятиме боротьбі з лісопорушеннями

На базі ДП «Новоушицьке лісове господарство» відбулася спільна нарада працівників державної лісової охорони та правоохоронців – начальника Новоушицького відділення Дунаєвецького відділу поліції О.А. Краковського та начальника слідчого відділу Д.В. Гріфеля. Мова йшла про співпрацю та проведення спільних заходів із недопущення лісопорушень та незаконних рубок, попередження порушень лісового законодавства.

Також наголошувалося на необхідності забезпечити чітку роботу гарячої телефонної лінії для оперативного інформування з питань охорони лісових насаджень від лісопорушень.

Директор ДП «Новоушицьке лісове господарство» П.А. Стецюк наголосив на безперервному контролі та перевірці легальності заготівлі і реалізації деревини та маркування її бирками. Зауважив, що потрібно активно налагоджувати комунікації з місцевим населенням.

У свою чергу начальник Новоушицького відділу поліції О.А. Краковський зазначив, що правоохоронці готові до співпраці й будуть надавати допомогу в проведенні спільних рейдів з виявлення лісопорушень. Також він звернув увагу на своєчасність подання інформації про лісопорушення та браконьєрство, адже це дозволяє швидко розкрити злочин.

Прес-служба Новоушицького лісгоспу.

2 1

Стартував експериментальний проект реалізації деревини через е-аукціони

З 1 лютого в Україні необроблена деревина реалізовуватиметься через електронні аукціони. Про це йдеться в опублікованій постанові Уряду.

За пропозицією Мінекоенерго з 1 лютого до 1 квітня 2021 року проводитиметься експериментальний проект проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини.

«До цього часу підприємства Держлісагентства повністю працювали в системі електронного обліку деревини і виставляли більше половини всієї деревини на е-аукціони, на відміну від інших лісокористувачів, які все продавали за так званими “прямими договорами”. При цьому, ціноутворення на таку деревинну було незрозумілим, а держава взагалі не розуміла скільки деревини реалізовувалось іншими користувачами. Ця постанова має змінити стан справ та забезпечити прозорість ринку деревини та справедливе ціноутворення. Пілот дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину в залежності від об’ємів реалізації, породи деревини тощо», – розповів Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Сьогодні він також провів зустріч з представниками асоціацій деревообробних підприємств, на якій сторони обговорили питання виконання постанови Уряду.

Що передбачає експериментальний проект?

Постійні лісокористувачі, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив більше 10 млн гривень, виставлятимуть не менше 25% великих парій деревини на електронний майданчик «Прозорро.Продажі». Це будуть лоти, сформовані із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень.

Такі умови сформовані на основі структури торгів попередніх років.

Якщо ж у лісокористувачів чистий дохід за 2018 рік був меншим 10 млн грн, або ж обсяг лотів деревини одного сортименту менше ніж 150 куб. метрів чи стартова ціна лота менше ніж 200 тис. гривень – вони виставлятимуть деревину на інших електронних майданчиках.

Експеримент дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину.

Дія експериментального проекту не поширюється на реалізацію необробленої деревини:

- для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;

- відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

- для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення;

- використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів;

- для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб).

«Пілотний проект запланований до квітня 2021 року. Але ми постійно будемо моніторити ситуацію та за необхідності вносити корективи. Будемо надавати Уряду пропозиції, як вдосконалити процес реалізації деревини, щоб він був зрозумілим та прозорим для всіх учасників», – повідомив Андрій Заблоцький.

Текст постанови і порядку тут: https://bit.ly/2GJ8TKb