Працювали ефективно. Завдання – працювати ще краще

У ДП «Шепетівський лісгосп» відбулася конференція трудового колективу підприємства. У ній взяли участь начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С. Пешко, голова обласної галузевої профспілки В.М. Лісовий, делегати з усіх виробничих підрозділів підприємства.

Конференцію відкрив директор підприємства В.М. Сасюк. Він повідомив, що всі завдання 2019 року підприємство виконало. Так, проведено рубки догляду в молодняках на площі 216 га. Це забезпечило формування цінних лісових насаджень. Лісовідновлення здійснено на площі 186 га, з них природним поновленням – 86 га лісокультурних площ. Протягом минулого року проведено комплекс робіт з підвищення технічного рівня підприємства, модернізації та реконструкції виробничих підрозділів на суму 1294 тис. грн.

Важлива й бюджетоутворююча роль підприємства. В 2019 році лісгосп вніс до державного бюджету 18,5 млн. грн., до місцевого – 13,2 млн. грн. та сплатив Єдиного соціального внеску 8,2 млн. грн.

Головними завданнями підприємства на сьогодні є зменшення витрат на кожній виробничій операції в лісогосподарському і в промисловому виробництві, збільшення виходу лісоматеріалів круглих та високоцінних сортиментів, раціональне використання лісосировинних ресурсів, економія матеріальних ресурсів та максимальна механізація виробничих процесів, покращення умов праці. Також надзвичайно важливе подальше максимальне використання реалізації деревини споживачам з проміжних складів, бо це дає змогу зменшити витрати на перевезенні продукції, добитися максимального навантаження лісовозних автомобілів на рейс.

Про виконання колективного договору доповів голова профкому П.К. Миронюк. Він зазначив, що систематично здійснюються заходи з нагоди державних професійних свят, вшанування кращих працівників, ветеранів праці, вітання з ювілеями, проводяться культпоходи на вистави та концерти. Протягом 2019 року на соціальні потреби працівників та пенсіонерів підприємства витрачено: на оздоровлення – 2073 тис. грн., на відзначення ювілейних дат – 96 тис. грн., пільгову пенсію – 47 тис грн., спеціальне харчування – 2 тис. грн., медичне обслуговування – 192 тис. грн., відзначення працівників до Дня працівника лісу – 65 тис. грн, надано матеріальну допомогу пенсіонерам лісгоспу – 33 тис. грн., витрачено коштів на санаторно-курортне лікування – 90 тис. грн. та оздоровлення дітей – 141 тис. грн. тощо.

Торік працівники підприємства брали активну участь у футбольних, волейбольних, шахових, хокейних турнірах. Футбольна та волейбольна команди “Лісівник” постійно виступають на міських, районних і обласних змаганнях.

Взаєморозуміння та всебічна підтримка адміністрації, активна робота профспілки сприяють покращенню морального клімату в колективі, дають можливість своєчасно вирішувати проблемні питання і забезпечувати виконання планових завдань.

Особливе місце в діяльності адміністрації та профспілкового комітету займає охорона праці. Для попередження захворювань проводяться медогляди, працюють побутові приміщення, сауна, медпункт. Щоденно проводиться медогляд водіїв перед випуском на лінію. Це дало можливість уникнути нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

Петро Степанович Пешко та Віталій Митрофанович Лісовий позитивно оцінили роботу колективу підприємства та побажали подальших успіхів у виконанні покладених обов’язків державою з охорони, примноження та раціонального використання лісових ресурсів краю.

Як результат такої злагодженої роботи, порозуміння між трудовим колективом та адміністрацію лісгоспу, колективний договір на 2020 рік прийнято одноголосно.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_2235 DSC_2237 DSC_2246 DSC_2258 DSC_2183 DSC_2211

УВАГА : ТОРГИ!

10 лютого 2020 року відбудуться додаткові торги з продажу необробленої деревини заготівлі 1 кварталу, що виставляється підприємствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства
за адресою: м. Хмельницький вул. Театральна, 10
Товарна біржа „Подільська”
Заявки покупців на участь у торгах приймаються за адресою:
Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10
т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),
щоденно з 8-30 год. до 17-30 год.
Більш детально – на сайті біржі: http://birzha.km.ua/unprocessed/42

Без названия

Законопроект про запровадження Національної інвентаризації лісів прийнятий у першому читанні

Сьогодні у Верховній Раді України прийнято в першому читанні законопроект про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (реєстр. №2379).

«Ми звикли повторювати, що ліс – наше багатство. Але площі вирубаного за останні роки лісу вражають. Бо досі ми не мали вичерпної інформації про стан та динаміку лісів, які якісні та кількісні характеристики лісу, які потреби у насадженнях. Ця прогалина ускладнювала належний контроль за використанням лісових ресурсів», - підкреслив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

За його словами, завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів насаджень та визначені показники поточного їх приросту, необхідні для оцінки рівня інтенсивності лісокористування.

Метою прийняття проекту Закону є створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі для формування стратегічних цілей та завдань державної політики у сфері лісового господарства.

Основними завданнями Національної інвентаризації лісів є:

· збір та узагальнення інформації про стан та динаміку лісів та лісових ресурсів з використанням статистичних методів;

·  забезпечення органів державної влади оперативною інформацію про стан лісів та лісових ресурсів;

· надання даних та матеріалів до державного лісового кадастру, державної системи моніторингу довкілля та для потреб міжнародної звітності України про ліси.

Очікується, що завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів лісових насаджень. Серед інших потенційно важливих результатів – визначення площі самозаліснених сільськогосподарських земель та уточнення звітності до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ООН та Кіотського протоколу щодо щорічного рівня поглинання парникових газів лісами України тощо.

Наступними кроками буде розроблення:

-  Порядку організації та проведення Національної інвентаризації лісів України;

-  Інструкції з проведення Національної інвентаризації лісів України.

«Цей процес вже давно започаткований в європейських країнах. Дякую Президенту, Уряду та Парламенту, які зрушили з мертвої точки це питання в Україні. Ми зараз можемо отримати унікальний шанс стати на рівні країн Європи і започаткувати Національну інвентаризацію лісів», – так прокоментував рішення Парламенту Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

За його словами, інвентаризація дасть відповідь на запитання, яка фактична лісистість держави, який запас деревини в лісах та її технічна придатність.

«Публічний доступ до даних НІЛ та її результатів сприятиме підвищенню довіри до інформації про ліси на національному рівні. Зараз дуже часто громадськість та журналісти, коли пишуть про лісі, користуються або застарілою інформацію, або з невідомих джерел. А тепер просто уявіть собі, що протягом життя Ви десяток разів зайдете на сайт Національної інвентаризації лісів, з однією метою, – поглянути на зміни в рості дерев на певній інвентаризаційній ділянці. Оцінити стан лісів загалом в Україні. Ви матимете достовірну інформацію!», – наголосив Андрій Заблоцький.

З використанням матеріалів Мінекоенерго