На позачерговій конференції обласної організації Товариства лісівників обговорено законопроекти

Відбулася позачергова конференція Хмельницької обласної організації Товариства лісівників України. Її делегати та учасники обговорили законопроекти про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство і полювання» та про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері охорони рослинного і тваринного світу.

Відкриваючи засідання, голова обласної організації Товариства лісівників Володимир Хоптинець зазначив, що конференції передувала велика підготовча робота із залученням фахівців УТМР, асоціації мисливців Хмельниччини, користувачів мисливських угідь, лісівників, які подали чимало слушних пропозицій до законопроектів.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко закликав підійти до обговорення законопроектів зважено, кожну запропоновану зміну слід детально проаналізувати, аби ці пропозиції пішли на користь справі, послужили розвитку мисливського господарства. Наш голос, думка фахіців мають бути почуті й враховані.

Головний мисливствознавець Хмельницького ОУЛМГ Віталій Красов детально зупинився на запропонованих змінах. Відбулося постатейне обговорення законопроектів. Слушні пропозиції подали голова обласної організації УТМР Григорій Сагайдак, голова асоціації мисливців Хмельниччини Василь Кочупинда, директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік, директор Хмельницького лісомисливського господарства Ігор Бурковський, головний лісничий Шепетівського лісгоспу Олександр Заблоцький та інші.

Заслухавши й обговоривши виступи голови обласної ради Товариства лісівників В.М. Хоптинця і головного мисливствознавця ХОУЛМГ В.М. Красова, конференція дійшла до висновків, що в запропонованих законопроектах не враховані пропозиції громадських організацій. Окремі статті можуть погіршити стан ведення лісового господарства. Під загрозу ставиться існування в державі мисливського господарства.

Прийнято Звернення делегатів та учасників позачергової конференції Хмельницької обласної організації Товариства лісівників до Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України.

ЗВЕРНЕННЯ

 делегатів та учасників позачергової конференції Хмельницької

обласної організації Товариства лісівників України

Шановні  народні депутати!

Делегатами та учасниками конференції обговорено та проаналізовано проекти  Законів (реєстраційний №2448) про внесення змін  до Закону України «Про мисливське господарство і полювання»,  (реєстраційний №2351) про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері охорони рослинного і тваринного світу,

 Конференція дійшла до висновків:

В даних законопроектах  ( реєстраційний  № 2448, реєстраційний № 2351) не враховані пропозиції громадських організацій, а саме Товариства лісівників України, Українського товариства мисливців та рибалок, Всеукраїнської асоціації  мисливців та користувачів мисливських угідь, Федерації мисливського собаківництва України,  Професійної спілки працівників лісового господарства України.

Окремі статті законопроектів можуть значно погіршити стан ведення лісового господарства, погіршити санітарний стан лісів, призведуть до втрати молодих насаджень через відсутність проведення належних доглядів, вилучать із господарської діяльності десятки тисяч гектарів лісових насаджень.

Як приклад – виникнення масового всихання хвойних насаджень, де через втручання не фахівців були внесені зміни до Санітарних правил в лісах України, що призвело до втрати сотні тисяч кубометрів деревини, а державі нанесені збитки на мільярди гривень.

Під загрозу ставиться існування в державі такої галузі, як мисливське господарство. Окремі статті законопроектів призведуть до масового збільшення хижих, бродячих та хворих тварин, що викличе різке погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в державі.

Різке збільшення погоджень та надання додаткових повноважень різним центральним органам виконавчої влади викличе збільшення корупційної складової та виникнення соціальної напруги в суспільстві.

ПРОСИМО   ВАС:

При розгляді законопроектів, врахувати пропозиції Товариства лісівників України, Профспілки працівників лісового господарства України, Українського товариства мисливців та рибалок, Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь,Федерації мисливського собаківництва, в яких працюють фахівці – виробничники з великим досвідом.

З повагою делегати та учасники конференції

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0009 IMG_0019 IMG_0012 IMG_0004

Покрокова інструкція участі в електронних аукціонах деревини на е-майданчику ДП “ЛІАЦ” Держлісагентства

З 1 лютого в Україні необроблена деревина реалізується через електронні аукціони.

Експериментальний проект передбачає можливість всім лісокористувачам на власний вибір визначати електронні майданчики для реалізації деревини.

Частина деревини має виставлятися на електронній торговій системі Prozorro.Продажі (не менше ніж 25 відсотків щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень).

Весь інший об’єм деревини лісокористувачі можуть виставляти на будь-яких інших е-майданчиках.

Зокрема, зрозумілу і чітку модель реалізації деревини на електронному аукціоні надає електронний майданчик державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ДП «ЛІАЦ») Державного агентства лісових ресурсів України

Що потрібно робити лісокористувачу, щоб виставити деревину на е-майданчик ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

1. Заключити договір з товарною біржою (на безоплатній основі), яка має ліцензію ЛІАЦ на використання програмного продукту AUC.UKRFOREST.COM

2. Надати товарній біржі лоти, які плануються до реалізації

3. Узгодити терміни проведення е-аукціону

Що потрібно покупцю для участі в е-аукціоні на е-майданчику ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

1. Зареєструватися в особистому кабінеті на сайті AUC.UKRFOREST.COM

2. Контролювати графік проведення е-аукціонів в особистому кабінеті

3. Взяти участь в е-аукціоні відповідно до регламенту товарної біржі

Чому важливі е-аукціони?

1. Вільний доступ до ресурсу всіх покупців деревини

2. Можливість лісокористувачам знайти нових покупців

3. Встановлення ринкових цін на лісопродукцію та прозорість

4. Відкритий доступ для громадян щодо проведення аукціонів (на сайті WWW.UKRFOREST.COM)

5. Збільшення надходжень до державного бюджету

До уваги громадян!

Електронні аукціони НЕ поширюються на реалізацію деревини:

- для населення на опалення;

- для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб);

- для задоволення потреб бюджетних установ;

- для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;

- відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

- використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів.

dklg.kmu.gov