У лісах розпочинається “сезон тиші”

Згідно із Законом України “Про тваринний світ” (стаття 39)  з 1 квітня по 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою запроваджується сезон тиші.

«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні, в цей час лісові мешканці потребують особливої уваги, піклування і охорони.

Метою заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах».

Протягом цього періоду забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

За невиконання вимог Закону, порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.Без названия 6bbb466be4fb7d1357b568ad4a7eb26a_preview_w440_h290

Ще раз про небезпеку лісових пожеж

Навесні несвідомі люди спалюють суху рослинність на узбіччях доріг, луках, полях. Уже сотні раз говорилося й писалося, що ніякої користі від цього немає, а навпаки – природі завдається велика шкода.

Ще раз нагадаємо: насіння бур»янів – набагато витриваліше й стійкіше за культурну рослинність. Тому воно відносно легко переносить пожежі й незабаром проростає. Вогонь завдає великої біди звірині, птахам, комахам, адже гинуть молодняк тварин і пернатих, корисні комахи. Після такого «напалму» поголів»я мешканців живої природи зменшується.

У ці дні лісівники особливо стривожені, бо підпали пожнивних решток і сухої трави на полях, що підходять до лісу, можуть спричинити пожежу в насадженнях, осообливо в легкозаймистих хвойних.. У таких місцях вартові зелених шат своєчасно відорали захисні смуги біля лісів, але при сильному пориві вітру й вони можуть не допомогти.

Отож ще раз закликаємо: не спалюйте суху рослинність на полях, луках, узбіччях доріг. За незаконні дії передбачаються адмінштафи, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

І хоча зараз у державі запроваджено карантин, викликаний пандемією коронавірусу в світі, все ж декому, особливо молодим, не сидиться вдома. Вони не тільки вештаються вулицями міст, а й виїжджають відпочити на природі – біля річок, у лісах. Звичайно, розводять і вогонь. Лісівники закликають зараз усіх утриматися від відвідувань лісу. Завершиться карантин і люди масово потягнуться відпочивати в ліси. Ще раз наголошуємо на необхідності дотримуватися правил пожежної безпеки, розводити вогонь лише в спеціально відведених місцях. Не кидайте недопалки цигарок у суху траву, не залишайте непогашені багаття.

Ліс – наше спільне багатство – бережімо його!

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

bigbord_vid_pogeg_2017

До 24 квітня у лісовій галузі введено режим надзвичайної ситуації

Наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 30.03.2020 №106 з урахуванням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, висновків Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо визнання розповсюдження COVID-19 у країнах світу пандемією, з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, для підсистеми охорони і захисту лісів єдиної державної системи цивільного захисту установлено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року.

Відповідні зміни розроблені на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 338 «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» та відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України.

Окрім того, всі протиепідемічні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління Держлісагентства, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, продовжені до 24 квітня.

До уваги громадян, інформуємо, що у зв’язку із запровадженим режимом роботи скасовано проведення особистого прийому громадян та масові заходи.

Водночас інформуємо, що запити та звернення до центрального апарату Держлісагентства можна надсилати електронною поштою на адресу sprava@forest.gov.ua, телефон для довідок за зверненнями громадян: (044) 235-55-06, факс: (044) 235-77-24.

УВАГА: ТОРГИ!!!

8 квітня 2020 року відбудуться додаткові торги з продажу необробленої деревини заготівлі 2020 року, що виставляється підприємствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства
за адресою: м. Хмельницький вул. Театральна, 10
Товарна біржа „Подільська”
Заявки покупців на участь у торгах приймаються за адресою:
Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10
т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),
щоденно з 8-30 год. до 17-30 год.
Більш детально – на сайті біржі: http://birzha.km.ua/unprocessed/42

У лісівників навесні багато турбот

Найгарячіша пора в лісівників – весна, адже створюються нові насадження шляхом посадки й посіву. Це надзвчайно важливий етап. І тільки знання й досвід спеціалістів та відповідальних осіб, які задіяні на цих роботах, дадуть хороші результати.

Наступним етапом буде догляд за молодими насадженнями. Тому важливо вірно оцінити їх стан і визначитися з проведенням необхідних заходів, щоб допомогти успішно адаптувати сіянці й саджанці до природних і кліматичних умов.

Водночас розпочинаються роботи в лісових розсадниках, аби забезпечити посадковим матеріалом на майбутнє. А це – чималий обсяг. Кожне лісництво намагається мати свій розсадник, щоб скоротити витрати на переїзди й доставку посадматеріалу.До того ж, у кожному регіоні є свої специфічні умови росту різних порід дерев.

Дуже актуальним завданням навесні й влітку є збереження лісів від пожеж. Тому лісова охорона пильно стежить, щоб не допустити загорянь у лісі. Звичайно, патрулювання, рейди відіграють у цьому головну роль. Однак велика увага приділяється й профілактиці пожеж, роз»яснювальній роботі безпосередньо серед населення та в засобах масової інформації. І лісівники займаються цим повсякчас. Вони дбають про збереження вирощеного лісу. Роблять це заради природи, заради людей.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

0-02-05-e4c91ef7a369319cdca7add66447e855b3994b465651325c6a96b3153d41fed4_6b1a934c 487973

Держлісагентство: Експорт виробів з деревини зріс на 25%

За два місця цього року на 25% збільшився експорт виробів з деревини за низкою позицій. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

«Статистика по підприємствам, які належать до сфери управління Держлісагентства, така: якщо у грудні 2019 експортовано 54,4 тис. кубометрів виробів з деревини, то у лютому 2020 – більше 68 тис. кубометрів», – зазначив він.

Андрій Заблоцький підкреслив, що це не ліс-кругляк (який заборонений до експорту), а продукція з доданою вартістю – різні види пиломатеріалів, тріска, дрова колоті, щит, заготовки для європіддонів, пиляні заготовки та ін.

«Тобто, галузь поступово нарощує обсяги експорту виробів з доданою вартістю, а це надходження валютної виручки, зростання відрахувань до бюджету», – підкреслив Голова Держлісагентства.

export

Ми послідовно працюємо, щоб забезпечити український деревообробний бізнес необхідною сировиною, – Голова Держлісагентства

Ми послідовно працюємо, щоб забезпечити український деревообробний бізнес необхідною сировиною, – Голова Держлісагентства

 

Завдяки правильно встановленим завданням для областей та оптимізації процесів вдалося досягти збільшення реалізації ділової деревини на внутрішньому ринку. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

«Сьогодні Урядом запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів. Хочу відзначити, що при складному становищі в країні, в лісовій галузі простежується позитивна динаміка.За два місяці 2020 року реалізовано 1 млн 144 тис. кубометрів деревини. Збільшення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року +6%», – повідомив Голова Держлісагентства.

Андрій Заблоцький також звернув увагу на те, що останні два тижні березня показують позитивну динаміку. «Якщо за тиждень до карантину було реалізовано 218 тис. кбм деревини, то за минулий карантинний тиждень – 278,5 тис. кбм. На 28% більше лише за тиждень», – написав він.

Голова відомства підкреслив, що наразі послідовні дії направлені забезпечення українського деревообробного бізнесу необхідною сировиною.

«Хочу звернути увагу, що ми не почали більше рубати. Це все вдалося зробити за рахунок правильно налагодженої роботи та боротьби зі зловживаннями», – наголосив Андрій Заблоцький.

real

Незважаючи на складні умови, лісівники Хмельниччини дбають про майбутній ліс

У складних сьогоднішніх умовах державні лісогосподарські підприємства Хмельниччини успішно здійснюють весь комплекс лісокультурних робіт. Кліматичні умови дозволили вже на початку березня розпочати садіння та висівання лісу, створювати нові насадження на деградованих, малопридатних для сільського господарства землях.

Добра підготовка до лісогосподарської кампанії сприяла організованому початку цих робіт. Усі підприємства повністю забезпечені посадковим матеріалом, вчасно підготували грунт, з працюючими, серед яких чимало представників громадськості, учнівської молоді, провели інструктажі з якості та безпеки робіт. Тому сьогодні результати праці вселяють оптимізм та сподівання, що весь комплекс лісокультурних робіт буде проведено вчасно і дасть хороші результати.

Із запланованих на весну 705 гектарів створення лісових культур вже посаджено 500 гектарів, у тому числі 30 гектарів – захисних насаджень.Садять переважно цінні породи дерев – дуб звичайний,модрина європейська, сосна звичайна. Також створюють ділянки інтродуцентів – дугласії, павловнії. Кам»янець-Подільський, Новоушицький лісгоспи вже повністю завершили весняну посадку.

Паралельно з посадкою молодого лісу підприємства управління ведуть доповнення раніш створених культур. Із весняного завдання 395 гектарів роботи вже виконали на площі 321 гектар.

Незважаючи на складні умови, викликані карантином через пандемію коронавірусу в світі, лісівники краю докладають максимум зусиль, щоб усі покладені на них обов»язки були виконані. Адже саме турбота про майбутній ліс допомагатиме людям долати екологічні та природні негаразди.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG-38b890e6372af5285b0fa2b90b85c904-V

Ми послідовно працюємо, щоб забезпечити український деревообробний бізнес необхідною сировиною, – Голова Держлісагентства

Завдяки правильно встановленим завданням для областей та оптимізації процесів вдалося досягти збільшення реалізації ділової деревини на внутрішньому ринку. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

«Сьогодні Урядом запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів. Хочу відзначити, що при складному становищі в країні, в лісовій галузі простежується позитивна динаміка. За два місяці 2020 року реалізовано 1 млн 144 тис. кубометрів деревини. Збільшення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року +6%», - повідомив Голова Держлісагентства.

Андрій Заблоцький також звернув увагу на те, що останні два тижні березня показують позитивну динаміку. «Якщо за тиждень до карантину було реалізовано 218 тис. кбм деревини, то за минулий карантинний тиждень – 278,5 тис. кбм. На 28% більше лише за тиждень», – написав він.

Голова відомства підкреслив, що наразі послідовні дії направлені на забезпечення українського деревообробного бізнесу необхідною сировиною.

«Хочу звернути увагу, що ми не почали більше рубати. Це все вдалося зробити за рахунок правильно налагодженої роботи та боротьби зі зловживаннями», - наголосив Андрій Заблоцький.

Пожежа у лісі – біда для всіх

З встановленням теплої погоди збільшується ризик пожеж. Основною причиною їх виникнення є   порушення протипожежних правил, особливо зараз, коли  спалюють суху траву на полях та прилеглих до лісу територіях.

Задумайтесь, під час пожежі гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє вся рослинність та земля, на якій потім нічого не росте протягом трьох-чотирьох років.

Задля захисту лісів від пожеж лісова охорона ДП «Новоушицьке лісове господарство» проводить низку профілактичних заходів. Одним з таких  є створення та догляд за мінералізованими смугами.

Мінералізована смуга – це протипожежний бар’єр створений штучно. Створюють його, як правило, механізованим способом: трактором з плугом проводиться оранка ґрунту на певну ширину. Під час створення такої смуги мінеральний шар ґрунту   оголюється, а дерен, трава, листя та інші матеріали, що здатні горіти, присипаються землею.

У цьому році працівники ДП «Новоушицьке лісове господарство» вже провели догляд за мінералізованими смугами довжиною понад 10 км та планують створити два кілометри нових.

Будьте обережні при поводженні з вогнем під час відпочинку на природі. Адже пожежа у лісі – це біда для всіх!

Прес-служба ДП «Новоушицьке лісове господарство ».

IMG_20200220_152323 IMG_20200220_152350