Лісогосподарські підприємства Хмельниччини готуються до Всеукраїнської акції «Відновлюємо ліси разом»

Підприємства лісового господарства Хмельниччини активно включилися до проведення Всеукраїнської акції «Відновлюємо ліси разом». Вона ініційована Міністерством енергетики та захисту довкілля спільно з Державним агентством лісових ресурсів за підтримки Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

У рамках Акції передбачаються з 21 березня масова посадка дерев і тижневий марафон. З 21 до 29 березня у рамках Акції буде висаджено щонайменше 10 мільйонів дерев. Кожен охочий зможе безпосередньо в лісі після короткого інструктажу професійних лісівників висадити сіянці, саджанці.

Організатори вже зараз запрошують жителів краю, учнівську та студентську молодь, представників інституцій громадянського суспільства, органів влади, засобів масової інформації, державних установ та організацій, бізнесових структур долучитися до благородної справи.

На лісогосподарських підприємствах області зараз розробляють і затверджують плани проведення заходів, обсяги та ділянки, де садитимуть дерева протягом усього марафону, складаються переліки навчальних закладів та інших установ, що будуть залученні до Акції.

Також передбачається проведення інформаційних, просвітницьких та профорієнтаційних заходів про роль та важливість лісів для існування життя на планеті, значення праці лісівника в забезпеченні створення, охорони та захисту лісових насаджень.

У період з 21 березня по 21 квітня проводитимуться інформаційні заходи з інформування суспільства про перебіг Акції.

Якщо ви вирішили взяти участь у посадці дерев, взнати її місце і час, детально інформацію можна одержати в Хмельницькому ОУЛМГ у відповідальної особи – Людмили Анатоліївни Гаврилюк ( тел. 0382-78-81-52, inglk_kmlis@ukr.net ).

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 dklg.kmu.gov

Cпільне засідання комісії оперативного адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці

Відбулося cпільне засідання комісії оперативного адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці 3-го та 4-го рівнів в ДП «Проскурівське лісове господарство». Участь у ньому взяли представники підрозділів, керівники підприємства та заступник начальника Хмельницького ОУЛМГ В.Г. Колесник. Він проінформував про результати перевірки стану охорони праці в ДП “Проскурівське лісове господарство”.

Директор ДП «Проскурівський лісгосп» В.І. Бурковський доповів, що за звітний період на заходи з охорони праці витрачено 84915 грн., з них: забезпечення спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту – 45074 грн.; проходження медоглядів – 5889 грн.; навчання з питань охорони праці посадових осіб підприємства – 2000 грн.,; механізація вантажно – розвантажувальних робіт – 27652 грн.; усунення впливу на працівників небезпечних і шкідливих виробничих факторів або приведення їх рівнів на робочих місцях до вимог нормативно – правових актів з охорони праці – 4300 грн.

Головний інженер лісгоспу О.С. Костюк у своєму виступі відзначив, що професійне навчання у навчально – методичних закладах області у 2019 році пройшли 2 робітники підприємства, які отримали кваліфікацію вальника лісу 6 розряду в Ярмолинецькому професійному ліцеї. На підприємстві відбувся Тиждень охорони праці, присвячений Всесвітньому дню охорони праці. В його рамках конкурсним комітетом підприємства проведено перевірки стану охорони праці в усіх структурних підрозділах. З метою підвищення професійного рівня лісорубів на базі Хмельницького лісництва проведено конкурс – змагання вальників лісу. Стан охорони праці на підприємстві та результати проведеної роботи постійно заслуховувалися на оперативній нараді в директора лісгоспу з прийняттям відповідних рішень. Питання стану охорони праці щомісячно розглядалися на технічних нарадах лісгоспу, де заслуховувалися керівники підрозділів та накреслювалися заходи з усуненню виявлених порушень.

Періодичний медичний огляд пройшли 100% робітників, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці, Погоджено з органами Держпраці Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду та список працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам у 2020 році.

Голова профкому лісгоспу Н.І. Шевчук доповіла про соціальний пакет, передбачений трудовим законодавством.

З метою посилення роботи зі створення здорових та безпечних умов праці працюючим, на основі вищевикладеного комісія спільного оперативного адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці 3-го та 4-го рівня прийняла рішення:

- всім лісничим та керівникам структурних підрозділів ДП «Проскурівський лісгосп» забезпечити проведення оперативного адміністративно-громадського контролю (першого й другого рівнів) відповідно до Галузевого Положення;

- службі охорони праці лісгоспу посилити вимогливість до працюючих з дотримання інструкцій і правил охорони праці в лісовому господарстві та лісовій промисловості.

Прес-служба Проскурівського лісгоспу.

Рисунок1 Рисунок4 Рисунок3

Збереженню фауни в Славутському лісгоспі приділяють значну увагу

Цьогорічна зима була не сувора. І хоч проминула сніжна пора, однак для диких тварин випробування тривають, бо основним кормом для більшості з них є рослинність. Отож підгодівля звірів ведеться і зараз, відіграючи важливу роль у підтриманні їх чисельності.

У ДП «Славутський лісгосп» площа мисливських угідь, наданих підприємству в користування, – 16283 га. Відтворювальні ділянки становлять 20,1 відсотка загальної площі мисливських угідь. Протягом осені й зими і тепер лісівники викладають в годівниці сіно та кормові віники, а на підгодівельних майданчиках – кукурудзу та сіль.

Це не єдина турбота вартових зелених шат про дичину. Силами єгерської служби та лісової охорони ведеться своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством, а також відстріл хижаків, які нищать молодняк козуль, кабанів, зайців.

Нещодавно провели облік мисливських тварин для планування полювання у 2020 – 2021 роках. А зараз готують для засівання кормові поля в окремих лісництвах, створюють штучні гніздівлі для пернатої дичини. За даними обліку, спостерігається незначний ріст чисельності основних видів копитних тварин.

 

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

IMG-afb3b7155e7251d19d551081427b6de8-V IMG-fc866721abeb81aa75fcb604e78e4f2a-V IMG-8caf8b5ec2ef6807c0f1b07bdb334d8f-V