Зі святом весни вас, дорогі, любі жінки!

256334_1

З прекрасним днем 8 Березня Прийміть вітання! Бажаємо море позитиву І весняного сонечка! Різнокольоровими квітами Нехай життя прикрашається, І всі мрії заповітні В реальність втілюються!

ЛЕТИЧІВСЬКІ ЛІСІВНИКИ ЧАСУ НЕ ГАЮТЬ

IMG-f6721d03fb1e69b79ee34a388bf2b9cf-V IMG-427e8840ed7731c4696ca05f057d5994-VЗима цьогоріч була зовсім не зимова. І лютий не лютував, снігопадами та хуртовинами не завіював, дозволив весні раніш вступити в свої права. Погодні умови сприяли, а лісівники ДП «Летичівський лісгосп» часу не гаяли і лютий використали сповна. Весь місяць тривала підготовка грунту для створення лісових культур. На минулорічних зрубах розпочалася кропітка робота.

Прокоментував хід робіт провідний інженер лісових культур ПавлоТарнавський: «На 2020 рік держлісгопом заплановано створення лісових культур на площі 47,9 га. З них: 39,6 га – дуба звичайного, 8,3 га – сосни звичайної, кожен 20-й ряд – за модриною європейською. На кінець лютого висаджено лісових культур: 11,3 га – дуба звичайного і 2,9 – сосни звичайної».

Павло Степанович поділився й іншими цифрами, розповів про щоденні турботи лісівників. Взяти хоча б – доповнення лісових культур. Вони тривають постійно (у посадкову пору) і цьогоріч їх площа становить 61,4 га (а площі створення лісових культур з 2017 до 2019 років). Догляд за лісовими культурами проводитиметься на площі 530 га. Планується догляд, як частково ручним, так і механізованим способом. Хоча з кожним роком механізований спосіб витісняє ручний.

Головний лісничий О.В. Штойко доповнює інженера й наголошує, що створення лісових культур організовано у всіх чотирьох лісництвах: своїми силами і своїм садивним матеріалом. Всі саджанці – з власних розсадників лісництв. Для забезпечення потреб у садивному матеріалі лісівники заготовляють лісове насіння відповідно до встановлених норм. Переважна частка, звичайно, належить насінню основної лісотвірної породи подільських дібров – дубу звичайному.

Проте, поправляє Олександр Васильович, турбуючись про корисне, лісівники не забувають й про прекрасне. Про новорічні ялинки. У всіх лісництвах буде створено до двох гектарів плантацій для насаджень ялинок.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Шепетівські лісівники проводять акцію «Первоцвіт–2020»

Працівники державної лісової охорони разом з працівниками Національної поліції контролюють недопущення збору та заготівлі червонокнижних рослин.

Ми багато чули про необхідність охорони первоцвітів, але чи знаємо, що масове збирання первоцвітів завдає невиправної шкоди природі, не дає можливості рослинам утворити насіння. А виривання квітів з цибулинками призводить до помітного зменшення їхньої кількості у природі, а згодом — до повного зникнення цих рідкісних видів флори. Цілком ймовірно, що через кілька років ми взагалі не зможемо милуватися чарівною красою первоцвітів, а наші нащадки будуть знати лише з книг і розповідей про шафран Гейфелів, пролісок білосніжний, мати-й-мачуху, сон великий та чорніючий, цибулю ведмежу, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, конвалію звичайну, медунку темну, первоцвіт весняний, проліску дволисту, анемону дібровну та розлогу, фіалку запашну, ряст та інші.

Перші квіти після зимових холодів приносять неабияку радість та задоволення для душі. Та милуватися весняними квітками краще у природі. Адже зірвані первоцвіти не довго даруватимуть радість, а завдана шкода природі буде надзвичайно великою. На жаль, букетики пролісків уже подекуди продають на стихійних риках у Шепетівці. Тому, задля їхнього збереження, щороку, наприкінці зими та на початку весни, в Україні проводиться всеукраїнська акція «Первоцвіт». Її завдання — привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, важливою її складовою є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів.

Не зайвим буде нагадати і про те, що вилучення первоцвітів з природи є незаконним. Згідно зі ст. 88-1 КУпАП: «…порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією незаконно добутого».

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, — тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Тож лісівники Шепетівщини закликають усіх громадян захищати первоцвіти, зберегти їх неповторну природну красу для сьогоднішніх та майбутніх поколінь.

Прес-служба ДП «Шепетівський лісгосп».
DSC_2171 DSC_2169

 

Голова Держлісагентства розповів про стан лісової галузі за 2019 рік

Для мене як керівника, який несе відповідальність за фінансову і бюджету дисципліну, неприпустимо здійснення будь-яких зловживань та дій, що направлені на погіршення фінансових показників держпідприємств. Такі службові особи повинні і вже несуть відповідальність. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час презентації Публічного звіту відомства за 2019 рік, яка відбулася 5 березня.

«Я очолив Держлісагентство в останній робочий день 2019. Однак, виконуючи вимоги законодавства, прозвітував перед громадськістю про діяльність відомства за минулій рік», – сказав він.

Андрій Заблоцький звернув увагу на фінансово-економічну складову та ефективність роботи держпідприємств. За його словами, у минулому році  рентабельність підприємств галузі зменшилась у порівняння з 2018 роком з 2,8% до 1,9%, а це найнижчий показник за останні п’ять років.

«132 підприємства мають рентабельність менше 1%, серед яких 33 підприємств південно-східного регіону, 13 підприємств Житомирської області, 12 підприємств Волинської, 10 підприємств Чернігівської та 9 підприємств Рівненської. Окрім того, 5 підприємств отримали збиток у загальній сумі 1,9 млн гривень. Щодо керівників цих підприємств ми прийняли відповідні кадрові рішення», – повідомив Голова Держлісагентства.

Коефіцієнт співвідношення кредиторської і дебіторської заборгованості на кінець 2019 року становив 3,4 проти 4,6 на його початку.

«Ріст кредиторської заборгованості обумовлений постійним зростанням цін і тарифів на енергоносії, паливно-мастильні матеріали, залізничні перевезення та інші товари і послуги, які закуповують підприємства для здійснення виробничо-господарської діяльності», – підкреслив Андрій Заблоцький.

Як зазначив Голова відомства, ріст дебіторської заборгованості у 2019 році відбувся у 70% підприємств. Найбільше її зростання відбулося в І кварталі звітного року – на 42% і викликане воно було значним падінням ринку деревини в Україні, що знизило платоспроможність вітчизняних деревообробних підприємств, які є основними покупцями деревини у лісогосподарських підприємств.

Ріст дебіторської заборгованості протягом трьох останніх кварталів 2019 року, який не супроводжувався зростанням обсягів реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підприємств, допустили два державні лісогосподарські підприємства Житомирщини, п’ять лісгоспів Закарпаття, один лісгосп Київщини, три лісгоспи Львівщини, три лісгоспи Харківської області.

«Цього року вже звільнено скандально відомих директорів державних лісогосподарських підприємств Харківської, Житомирської та Закарпатської областей», – повідомив Андрій Заблоцький.

Окрім того, він розповів і про інші підсумки роботи Держлісагентства у 2019 році.

Зокрема, було відтворено лісів на площі 42 тисячі га (у т.ч. нових лісів – 2,2 тисяч га). Це більше ніж площа суцільних зрубів (40,1 тис. га). Проблема у відсутності держпідтримки на роботи з лісорозведення.

«Обсяги та збитки від незаконних рубок протягом 2019 року критично зросли до показника 118 тис. куб. метрів і 814,2 млн гривень, майже в 7 разів. Найбільше таких випадків на Херсонщині та Харківщині. Низка керівників лісогосподарських підприємств Харківщини вже звільнені за допущення та приховування великих обсягів незаконних рубок. Правоохоронні органи займаються питанням притягнення їх до відповідальності», – зазначив Голова Держлісагентства.

За його словами, обсяги всихання, зокрема через короїдів, зменшилися і становлять 270 тис. га. Однак, з’явилася нова проблема – Держпродспоживслужбою підтверджена поява небезпечного карантинного виду смарагдової ясеневої вузькотілої златки, яка є шкідником та заселяє дерева ясена без видимих ознак ослаблення, що прискорює їхнє відмирання. Уже введено карантин на території Біловодського лісомисливського господарства Луганської області. Зарегульованість вимог Санітарних правил в лісах України може призвести до швидкого розповсюдження цього шкідника та втрати ясеневих насаджень в Україні.

«Працюємо над цими питаннями вже зараз і скоро опублікуємо нові вимоги до проведення санітарних рубок – це важливо», – підкреслив Голова Держлісагентства.

Також Андрій Заблоцький поінформував, що загальний обсяг реалізації деревини у круглому вигляді становив 12,9 млн кубометрів, що на 0,75 млн кубометрів менше ніж у 2018.

«На складах знаходилось більше одного мільйона кубометрів лісопродукції. Найбільше залишків – це дров’яна деревина, яка має обмежений попит, зокрема і через низку дій та заходів попередніх урядів, що обмежили можливість перевезення дров залізничним транспортом. Ця деревина псується на складах. За нашими підрахунками, це завдало близько одного мільярда гривень збитків. Ми докладаємо зусиль для зміни ситуації», – повідомив Голова Держлісагентства.

Більш детально про діяльність Держлісагентства за 2019 рік можете прочитати у Публічному звіті  https://drive.google.com/file/d/1UApjLM9DPt0MugIiiTWMbg4IXN8PAvWZ/view.

У НПП «Мале Полісся» виявлено нові місця зростання червонокнижних видів

У результаті фенологічних спостережень у НПП «Мале Полісся» виявлено нові місця зростання підсніжника білосніжного,де він успішно квітує.

Підсніжник білосніжний (підсніжник звичайний) Galanthus nivalis L. занесений до Червоної книги України і охороняється законом. Проте, незважаючи на заборону, з року в рік на території Парку недобросовісні громадяни безжалісно зривають первоцвіти на весняні букети. Це призводить до суттєвого зменшення популяції та загрожує зникненням цих квітів з наших лісів.

До відома: за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн.; шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. в залежності від виду, сон – трава від 37до 62 грн. в залежності від виду.

Адміністрація НПП вкотре нагадує, що зривання чи знищення рослин на території Парку є правопорушенням. А особи, які вчинили порушення природоохоронного законодавства, зобов’язані відшкодувати шкоду, завдану природно-заповідному фонду згідно з чинним законодавством.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_2153 DSC_2162 DSC_2163 DSC_2175 DSC_2176 DSC_2177 DSC_2196 DSC_2200 DSC_2217 DSC_2147 DSC_2145 DSC_2134 DSC_2140 DSC_2146