Держлісагентство: Експорт виробів з деревини зріс на 25%

За два місця цього року на 25% збільшився експорт виробів з деревини за низкою позицій. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

«Статистика по підприємствам, які належать до сфери управління Держлісагентства, така: якщо у грудні 2019 експортовано 54,4 тис. кубометрів виробів з деревини, то у лютому 2020 – більше 68 тис. кубометрів», – зазначив він.

Андрій Заблоцький підкреслив, що це не ліс-кругляк (який заборонений до експорту), а продукція з доданою вартістю – різні види пиломатеріалів, тріска, дрова колоті, щит, заготовки для європіддонів, пиляні заготовки та ін.

«Тобто, галузь поступово нарощує обсяги експорту виробів з доданою вартістю, а це надходження валютної виручки, зростання відрахувань до бюджету», – підкреслив Голова Держлісагентства.

export

Ми послідовно працюємо, щоб забезпечити український деревообробний бізнес необхідною сировиною, – Голова Держлісагентства

Ми послідовно працюємо, щоб забезпечити український деревообробний бізнес необхідною сировиною, – Голова Держлісагентства

 

Завдяки правильно встановленим завданням для областей та оптимізації процесів вдалося досягти збільшення реалізації ділової деревини на внутрішньому ринку. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

«Сьогодні Урядом запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів. Хочу відзначити, що при складному становищі в країні, в лісовій галузі простежується позитивна динаміка.За два місяці 2020 року реалізовано 1 млн 144 тис. кубометрів деревини. Збільшення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року +6%», – повідомив Голова Держлісагентства.

Андрій Заблоцький також звернув увагу на те, що останні два тижні березня показують позитивну динаміку. «Якщо за тиждень до карантину було реалізовано 218 тис. кбм деревини, то за минулий карантинний тиждень – 278,5 тис. кбм. На 28% більше лише за тиждень», – написав він.

Голова відомства підкреслив, що наразі послідовні дії направлені забезпечення українського деревообробного бізнесу необхідною сировиною.

«Хочу звернути увагу, що ми не почали більше рубати. Це все вдалося зробити за рахунок правильно налагодженої роботи та боротьби зі зловживаннями», – наголосив Андрій Заблоцький.

real

Незважаючи на складні умови, лісівники Хмельниччини дбають про майбутній ліс

У складних сьогоднішніх умовах державні лісогосподарські підприємства Хмельниччини успішно здійснюють весь комплекс лісокультурних робіт. Кліматичні умови дозволили вже на початку березня розпочати садіння та висівання лісу, створювати нові насадження на деградованих, малопридатних для сільського господарства землях.

Добра підготовка до лісогосподарської кампанії сприяла організованому початку цих робіт. Усі підприємства повністю забезпечені посадковим матеріалом, вчасно підготували грунт, з працюючими, серед яких чимало представників громадськості, учнівської молоді, провели інструктажі з якості та безпеки робіт. Тому сьогодні результати праці вселяють оптимізм та сподівання, що весь комплекс лісокультурних робіт буде проведено вчасно і дасть хороші результати.

Із запланованих на весну 705 гектарів створення лісових культур вже посаджено 500 гектарів, у тому числі 30 гектарів – захисних насаджень.Садять переважно цінні породи дерев – дуб звичайний,модрина європейська, сосна звичайна. Також створюють ділянки інтродуцентів – дугласії, павловнії. Кам»янець-Подільський, Новоушицький лісгоспи вже повністю завершили весняну посадку.

Паралельно з посадкою молодого лісу підприємства управління ведуть доповнення раніш створених культур. Із весняного завдання 395 гектарів роботи вже виконали на площі 321 гектар.

Незважаючи на складні умови, викликані карантином через пандемію коронавірусу в світі, лісівники краю докладають максимум зусиль, щоб усі покладені на них обов»язки були виконані. Адже саме турбота про майбутній ліс допомагатиме людям долати екологічні та природні негаразди.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG-38b890e6372af5285b0fa2b90b85c904-V