У лісах розпочинається “сезон тиші”

Згідно із Законом України “Про тваринний світ” (стаття 39)  з 1 квітня по 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою запроваджується сезон тиші.

«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні, в цей час лісові мешканці потребують особливої уваги, піклування і охорони.

Метою заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах».

Протягом цього періоду забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

За невиконання вимог Закону, порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.Без названия 6bbb466be4fb7d1357b568ad4a7eb26a_preview_w440_h290

Ще раз про небезпеку лісових пожеж

Навесні несвідомі люди спалюють суху рослинність на узбіччях доріг, луках, полях. Уже сотні раз говорилося й писалося, що ніякої користі від цього немає, а навпаки – природі завдається велика шкода.

Ще раз нагадаємо: насіння бур»янів – набагато витриваліше й стійкіше за культурну рослинність. Тому воно відносно легко переносить пожежі й незабаром проростає. Вогонь завдає великої біди звірині, птахам, комахам, адже гинуть молодняк тварин і пернатих, корисні комахи. Після такого «напалму» поголів»я мешканців живої природи зменшується.

У ці дні лісівники особливо стривожені, бо підпали пожнивних решток і сухої трави на полях, що підходять до лісу, можуть спричинити пожежу в насадженнях, осообливо в легкозаймистих хвойних.. У таких місцях вартові зелених шат своєчасно відорали захисні смуги біля лісів, але при сильному пориві вітру й вони можуть не допомогти.

Отож ще раз закликаємо: не спалюйте суху рослинність на полях, луках, узбіччях доріг. За незаконні дії передбачаються адмінштафи, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

І хоча зараз у державі запроваджено карантин, викликаний пандемією коронавірусу в світі, все ж декому, особливо молодим, не сидиться вдома. Вони не тільки вештаються вулицями міст, а й виїжджають відпочити на природі – біля річок, у лісах. Звичайно, розводять і вогонь. Лісівники закликають зараз усіх утриматися від відвідувань лісу. Завершиться карантин і люди масово потягнуться відпочивати в ліси. Ще раз наголошуємо на необхідності дотримуватися правил пожежної безпеки, розводити вогонь лише в спеціально відведених місцях. Не кидайте недопалки цигарок у суху траву, не залишайте непогашені багаття.

Ліс – наше спільне багатство – бережімо його!

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

bigbord_vid_pogeg_2017

До 24 квітня у лісовій галузі введено режим надзвичайної ситуації

Наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 30.03.2020 №106 з урахуванням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, висновків Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо визнання розповсюдження COVID-19 у країнах світу пандемією, з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, для підсистеми охорони і захисту лісів єдиної державної системи цивільного захисту установлено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року.

Відповідні зміни розроблені на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 338 «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» та відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України.

Окрім того, всі протиепідемічні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління Держлісагентства, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, продовжені до 24 квітня.

До уваги громадян, інформуємо, що у зв’язку із запровадженим режимом роботи скасовано проведення особистого прийому громадян та масові заходи.

Водночас інформуємо, що запити та звернення до центрального апарату Держлісагентства можна надсилати електронною поштою на адресу sprava@forest.gov.ua, телефон для довідок за зверненнями громадян: (044) 235-55-06, факс: (044) 235-77-24.