Голова Держлісагентства: “Надзвичайна ситуація в Україні – не час для прогулянок і відпочинку, а тим паче для пікніка, чи бездумного та неконтрольованого випалювання рослинності на полях”

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький звернувся до громадян з закликом дотримуватися карантинних вимог та правил пожежної безпеки.

«Зараз в Україні не лише епідемія коронавірусу, а ще й епідемія безвідповідальної діяльності окремих громадян. Незважаючи на карантинні заходи та надзвичайну ситуацію в Україні, люди продовжують масово гуляти в лісі, користуватися пунктами рекреації для шашликів, спалювати траву на полях», – зазначив Андрій Заблоцький.

Він наголосив, що все це не лише шкодить їхньому здоров’ю, а й лісу! Майже в усіх областях України щодня фіксуються десятки загорянь та пожеж в екосистемах. І лише завдяки старанням лісівників та рятувальників вдається не допускати масштабної катастрофи.

«В Україні основна причина виникнення лісових пожеж (85%) – це людський фактор. Дуже часто вони починаються через спалювання сухої трави на сільгоспугіддях та приватних подвір’ях, які межують з лісом. В атмосферу викидаються шкідливі речовини – чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки. Особливо це шкодить людям із респіраторними захворюваннями. Від такого спалювання часто гинуть люди і тварини», – підкреслив Голова Держлісагентства.

«Шановні громадяни! Надзвичайна ситуація в Україні – не час для прогулянок і відпочинку, а тим паче для пікніка, чи бездумного та неконтрольованого випалювання рослинності на полях», – наголосив Андрій Заблоцький.

Також він нагадав, що за порушення протиепідемічних заходів передбачений штраф від 17 тис. до 32 тис. гривень. Окрім того, за підпал лісу можна отримати і кримінальну відповідальність від 2 до 10 років https://bit.ly/33VDleJ.

Внесок лісівників Хмельниччини в боротьбу з коронавірусом

Підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства роблять свій посильний внесок у боротьбу з пандемією коронавірусу.

Так, Ярмолинецький лісгосп перерахував районній лікарні сто тисяч гривень, допоміг пенсіонерам підприємства. Збір коштів розпочали в Шепетівці для закупівлі міській лікарні апарату швидкої вентиляції легень. Цим займається ініціативна група за підтримки Фонду зміцнення громад. Шепетівський лісгосп в числі перших вніс 15 тисяч гривень.

Кам»янець-Подільський лісгосп, Хмельницьке лісомисливське господарство допомогли своїм пенсіонерам, а працюючих забезпечили масками, рукавичками, дезинфікуючими засобами.

Осторонь не стоять й інші підприємства, які теж підтримують медиків, ветеранів виробництва й працюючих.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Лісівники закликають не випалювати суху рослинність на полях

З настанням весняної пори все частіше можна побачити, як на сільськогосподарських  угіддях, уздовж доріг  горить суха трава. Як правило, люди, які її підпалюють, не задумуються, чим можуть закінчитися такі дії,  як і про те, що цим вони наражають на небезпеку лісові масиви, що розміщені поруч.  Весняні підпали знищують комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздування птахів. Крім того,   суттєво погіршується стан  довкілля.
Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя. Адже швидкість поширення вогню, особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода,  надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях вкрай  важко. Ще важче зупинити вогонь у лісі.
Лісові пожежі несуть величезні економічні і екологічні втрати, це  надзвичайно страшне лихо. Окрім втрат вартості самої деревини, витрат на гасіння пожеж, сюди варто віднести втрати від зниження кількості кисню, фітонцидів, що виділяються лісом, погіршення якості, стану лісів, непридатність для використання їх в рекреаційних цілях. Лісові пожежі знищують звірів і птахів, що живуть в лісах,  знижують приріст насаджень, збільшують вітровальність і послабляють деревостани. А потім усихаючі дерева  стають осередком шкідників і хвороб лісу.
Відтак лісівники звертаються до мешканців Ізяславського району із закликом утриматися від спалювання сухих залишків рослинності. Особливо неприпустимими є  такі дії поблизу лісових масивів. Адже неконтрольований вогонь за сухої погоди швидко поширюється, знищуючи гектари насаджень, завдаючи величезної шкоди довкіллю.
Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп»

1