Лісівники Шепетівщини використовують кожну погожу днину

Незважаючи на важкий час у нашій країні, лісівники залишаються на своїх робочих місцях і наполегливо виконують функції, покладені на них державою. Головне завдання на сьогодні – вчасно та якісно провести відновлення лісових насаджень, адже весна не чекає. Потрібно не пропустити момент, коли природні умови є оптимальними для приживлення щойно висаджених маленьких сіянців.

У лісах Шепетівщини в розпалі весняна лісокультурна кампанія. Цьогоріч лісівники планують відновити 145 га зрубів, із них 80 га шляхом створення лісових культур цінних порід. У всіх лісництвах підприємства вже висаджено майже 100 тисяч сіянців сосни, дуба, ялини на площі 20 га.

Крім основних лісотвірних порід планується ще висадити платан, горіх чорний та грецький, береку. Також практикуємо створення насаджень з сіянців із закритою кореневою системою. Це дасть змогу краще адаптуватися молодим сіянцям в умовах лісу.

Ведеться доповнення лісових культур, створених у попередні роки.

Лісівники планують створити майже 3 га плантацій новорічних ялин. У майбутньому передбачають виростити понад 7 тисяч новорічних красунь, які будуть тішити в період новорічних свят.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2020-03-20_12-39-12 зображення_viber_2020-03-20_12-38-57

СЕЗОН ТИШІ ДОПОМАГАЄ ТВАРИНАМ КРАЩЕ РОЗМНОЖУВАТИСЯ

 

У період із 1 квітня до 15 червня  у лісах  забороняються будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

До них належать санітарна вирубка лісу, стрілянина, вибухові роботи, феєрверки, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден.

Сезон тиші – це природоохоронний захід, упроваджений для виконання  на законодавчому рівні (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»). Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

Особи, які порушили вимоги Закону, будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та отримають  адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 510   до 850 грн., а  посадові особи  – від 850   до 1190 грн.

Однак у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож хочеться нагадати, що відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже необачне використання вогню може стати причиною  пожежі. І тоді разом з травою згоряють птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин.

 

Варто наголосити на дотриманні карантинних вимог у зв’язку зпоширенням коронавірусу COVID-19.

Залишайтеся вдома!

Бережіть природу і себе!

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

 

 

Рейдові бригади виїжджають в угіддя постійно

З настанням пожежонебезпечного періоду в ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» посилено контроль за дотриманням законодавства з охорони лісів та профілактики лісопорушень.

Для підвищення ефективності   налагоджено чітку роботу рейдових бригад, які діють спільно з поліцією. Передусім приділяється увага недопущенню незаконних рубок і браконьєрства, дотриманню правил пожежної безпеки в лісах.

Відрадно сказати – профілактика дає результат: порушень стає все менше.

Прес-служба Кам»янець-Подільського лісгоспу.

 001 002