Боротьба з незаконними рубками – один з наших пріоритетів, – Голова Держлісагентства

Боротьба з незаконними рубками — один з наших пріоритетів. І ми тут вже зробили декілька суттєвих кроків, які допоможуть системно побороти це явище. Про це розповів Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький в інтерв’ю сайту «ThePage».

«По-перше, хочу сказати, що всі рубки, які здійснюють підприємства, що координує Держлісагентство, здійснюються виключно на підставі дозвільних документів. Без дозвільного документу рубати не можна. Раніше систему електронного обліку деревини повністю запровадили на підприємствах лісового господарства у сфері Держлісагентства. На зрубані дерева ставиться бирка, і вони попадають в електронну систему. Такої системи не було в інших лісокористувачів — комунальних підприємств, військових лісгоспах, національних природних парках, в заповідному фонді. Ми цю ситуацію виправили. Враховуючи, що держава бачила лише 73% лісу, ми запровадили ініціативу, яку підтримав Кабмін. З квітня всі підприємства-лісокористувачі, які заготовляють деревину, підключені до системи електронного обліку», – повідомив Андрій Заблоцьккий.

Другий крок, за його словами, який запровадили для боротьби з нелегальними рубками – це прийняття постанови Кабінету Міністрів, яка передбачала реалізацію деревини всіма лісокористувачами виключно на електронних аукціонах. «Всі підприємства, які рубають ліс, мають продавати його, по-перше, використовуючи систему електронного обліку, по-друге, на е-аукціонах. Тобто вони цю деревину показують, дають пропозиції на біржу, що готові продати певну кількість. Споживачі через е-аукціони її купують. Це дає можливість відслідковувати те, хто скільки рубає, і хто скільки продає», – зазначив Голова відомства.

Він наголосив, що третім основним інструментом, який дозволить побороти нелегальні рубки, –стане запровадження сертифікації виробів з деревини і запровадження відповідальності за переробку незаконно заготовленої деревини. «Якщо є нелегальна деревина, значить є на неї попит. Якщо ми цей попит приберемо, то нелегальні рубки значно зменшяться», – зазначив Андрій Заблоцький, додавши, що відповідні законодавчі зміни вже передали до Верховної Ради України.

Детальніше читайте ТУТ.

Прес-служба Держлісагентства.

УВАГА: ТОРГИ!!!

3 червня 2020 року відбудуться додаткові торги з продажу необробленої деревини заготівлі 2020 року, що виставляється підприємствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства
за адресою: м. Хмельницький вул. Театральна, 10
Товарна біржа „Подільська”
Заявки покупців на участь у торгах приймаються за адресою:
Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10
т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),
щоденно з 8-30 год. до 17-30 год.
Більш детально – на сайті біржі: http://birzha.km.ua/unprocessed/42

Просимо тимчасово утриматися від відвідування пам’ятки природи «Озеро Святе»

Починається черговий сезон відпочинку на природі. Все більше людей з’являється поблизу річок, в парках та лісових масивах.
Одне з найвідоміших місць відпочинку в нашому регіоні є «Озеро Святе». Це найбільше озеро природного походження, що розташовується неподалік міста Ізяслава, на території ДП «Ізяславське лісове господарство» та входить до складу Національного природного парку «Мале Полісся». Водойма має велику популярність як місце для відпочинку та проведення часу на природі.
Зараз озеро переживає не найкращі часи. Сильно знизився рівень води, змінилась її якість, довкола озера з’явилось багато сухих дерев, які несуть небезпеку оточуючим. Всьому цьому є ряд причинно-наслідкових зв’язків: озеро живиться поверхневими водами, яких зараз недостатньо для його наповнення. В останні роки в зв’язку із зміною клімату випадає менше опадів, рівень ґрунтових вод сильно знижується (міліють ставки, річки, озера, висихають джерела та криниці ). Зниження рівня ґрунтових вод призвело до виснаження рослинного покриву (коріння рослин та дерев майже не дістає водного горизонту). Як наслідок, відбувається ослаблення своєрідного імунітету. Далі вже починають свою чорну роботу стовбурні шкідники, результатом діяльності яких є велика маса сухого пошкодженого лісу.
На перший погляд,  ці дерева виглядають міцними й непохитними, однак  це не так. Адже внаслідок діяльності різних типів шкідників та грибковах хвороб коренева система фактично зруйнована, і навіть невеликий подих вітру може спричинити падіння дерев.
Щоб вирішити цю проблему, необхідно провести низку санітарно-оздоровчих заходів на даній території. Здійснити їх oперативно  неможливо у зв’язку з тим, що «Озеро Святе» має статус комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення та входить до НПП «Мале Полісся». Проведення даних заходів потребує відповідної дозвільної документації, отримання якої займає чимало часу.
Адміністрація НПП «Мале Полісся» та ДП «Ізяславське лісове господарство» наполегливо рекомендують мешканцям та гостям регіону утриматися від відвідування цієї території, аби не ризикувати своїм здоров’ям та майном.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».
Прес-служба ДП «Ізяславське лісове господарство».,

8 1 2 3 4 5 6 7

КАМ’ЯНЕЦЬКІ ЛІСІВНИКИ ЗАПРОШУЮТЬ ВІДПОЧИТИ

Зелені угіддя ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп”, що розташовані на унікальних подільських ландшафтах з мальовничими краєвидами, рідкісною фауною і флорою, приваблюють відпочивальників ітуристів. Тому   лісівники турбуються  не тільки про те,  щоб відпочинок  у лісах був ефективним та раціональним, але й не шкодив природі.  Всім відомо, що нерегульований відпочинок призводить до засмічення лісів, руйнування  історичних, архітектурних, археологічних  та інших пам’яток природи.

Площа  рекреаційно-оздоровчих лісів підприємства становить 4973,5 га. Для безпечного, зручного та затишного відпочинку в місцях інтенсивної рекреації й  масового відвідування  лісгоспом облаштовано зони  та місця відпочинку, еколого-просвітницький маршрут.

Елементи благоустрою  рекреаційних майданчиків лісівники створюють,   продумуючи до  дрібниць.До прикладу, зона відпочинку Маківського лісництва – найбільш відвідувана, бо розташовується вздовж автомагістралі міжнародного значення. Тож  тут зведено кілька зручних альтанок з столами  та  лавками, вимощено дерев’яні доріжки, облаштовано  місце для розпалювання вогнища, встановлено урни для сміття, туалет. Обладнано територію для стоянки автомобілів. Для відпочивальників з малечею є дитячий майданчик з пісочницею та гойдалкою.

Миньковецький дендропарк – візитівка лісгоспу, характеризується значним потоком відпочивальників зазвичай  з першої декади травня. Цього року, в  зв’язку з карантином, відвідувачів  майже немає, але лісівники використали карантин з користю – для наведення естетичного планування. Відремонтували та удосконалили рекреаційну інфраструктуру, сформували живоплоти, покосили газони. Удосконалили та продовжили маршрут екологічної стежки в дендропарку, оновили інформаційне оформлення рекреаційних об’єктів. Для бажаючих проводяться тематичні екскурсії по дендрарію. Є можливість відпочинку в облаштованих садових будиночках, альтанках та на спеціальних майданчиках. 

Цьогоріч до рекреаційних послуг  додасться екомаршрут  до Малієвецького  лісництва і  Малієвецького парку з неповторними  садибою та водоспадом.

Всі роботи з будівництва, благоустрою та обслуговування рекреаційних об’єктів проводяться  за власні кошти підприємства й силами працівників лісової охорони.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

2 3 4 1

ДОСЛІДЖУЮТЬ ЦИБУЛЮ ВЕДМЕЖУ

Спостереження за станом популяцій рідкісних видів рослин сьогодні є вкрай необхідним, бо вони зазнають значного антропогенного впливу (зривання, витоптування, надмірне використання як цінної харчової та лікарської сировини). Тому з метою дослідження природного розвитку червонокнижної цибулі ведмежої Аllium ursinum L. працівники НПП «Мале Полісся» заклали на території Парку декілька пробних площ.

До виконання робіт долучилися вчителька біології Ізяславського НВК №2 Ірина Рум’янцева, учениця Вікторія Мороз, а також завідувачка районним методичним кабінетом Олена Рум’янцева.

При вивченні вікової структури популяцій закладались дослідні ділянки на площі 1 м2, на яких вівся підрахунок чисельності особин наявних онтогенетичних груп. Було визначено сучасний стан, особливості росту й розвитку та основні тенденції змін ценопопуляції досліджуваного виду.

Отримані в результаті досліджень дані оброблені камеральними методами і в подальшому будуть використані для написання науково-дослідної роботи.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

20-05-19-DSC_0045 20-05-19-DSC_0109 20-05-19-DSC_0012

 

Кошти від реалізації деревини підуть на розвиток лісового господарства

У Хмельницькому, на товарній біржі «Подільська» 27 травня відбулися додаткові електронні аукціонні торги з продажу деревини заготівлі 2020 року. Підвідомчі підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства запропонували споживачам ділову деревину, а також деревину дров’яну промислового та непромислового призначення.

У торгах взяло участь 22  підприємства Поділля та інших регіонів держави. Реалізовано 2991 кубометрів продукції. Виручка склала 5,5  мільйона гривень.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Облагородили територію біля адмінбудинку

З приходом весни і тепла в ДП «Ізяславське лісове господарство»  проводять облагородження території, що прилягає до адмінбудівлі.
Генеральне прибирання після зими стало на підприємстві традиційним заняттям. Адже крім підтримки чистоти й порядку, можна і повітрям свіжим подихати, і в колективі настрій підняти.  А спільна праця, як відомо, завжди полегшує взаєморозуміння між людьми і зміцнює їхні дружні стосунки.
Спільними зусиллями працівники всіх підрозділів прибрали та вивезли сміття, провели санітарну обрізку кущів і дерев, пофарбували бордюри, облагородили територію біля парадного входу та на внутрішньому дворі. Крім того обкопали і побілили дерева біля адмінбудівлі та посадили молодий самшит.

І до того гарна територія стала ще кращою на радість лісівникам і перехожим.
Прес-служба ДП “Ізяславський ЛГ”

IMG_20190423_085923 DSC_0086 DSC_0087 26-e1491821085502 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Наводять лад у зонах відпочинку

Працівники ДП «Шепетівський лісгосп» постійно дбають про створення комфортних умов для відпочинку громадян у лісових насадженнях. Діє ціла мережа зон відпочинку.

Щороку силами лісової охорони проводиться поточний ремонт рекреаційних пунктів, постійно оновлюються інформаційні стенди, організовується збір та вивіз побутового сміття,

Проте не всі громадяни ставляться до праці інших з повагою, нерідко в місцях відпочинку можна зустріти понівечені аншлаги та залишене сміття, яке вітер розносить по навколишніх насадженнях.

На допомогу лісівникам у прибиранні лісу навколо зони відпочинку у Комсомольському парку прийшли небайдужі шепетівчани, які днями спільними зусиллями зібрали 20 мішків побутового сміття.

Лісівники Шепетівщини дякують за допомогу в прибиранні та закликають відпочивальників поважати працю кожного.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2020-05-25_13-54-43 зображення_viber_2020-05-25_13-54-23 Фото 2 Наталя Нечипорук Фото Наталя Нечипорук 1 зображення_viber_2020-05-25_13-57-39 зображення_viber_2020-05-25_13-57-40

Голова Держлісагентства: Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький повідомив, що податкове навантаження в частині сплати рентної плати зменшиться в середньому на 10%.

Він зазначив, що це стало можливим завдяки Закону, який днями підписав Президент України Володимир Зеленський (реєстр. № 1210 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66520).

Андрій Заблоцький розповів, що рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу. До цього часу діяв досить складний механізм, який ускладнював її адміністрування. Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу. В Україні ж зараз, за європейською практикою, деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом. А система поділу лісів за розрядами спричиняла низку неузгодженостей та проблем як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Голова Держлісагентства підкреслив, що завдяки прийнятим законодавчим змінам адміністрування сплати рентної плати буде прозорим та зрозумілим.

«Скасовується поділ лісів на розряди, оскільки нижні склади практично відсутні, закріплення за залізницями також не відбувається. Застосовуватиметься ставка рентної плати за кожною породою без деталізації за розрядами. Це значно полегшить сам розрахунок рентної плати. Прийняття однієї ставки рентної плати в розрізі лісових порід для більшості лісогосподарських підприємств зменшить податкове навантаження в частині сплати рентної плати, яке по галузі складе до 10%», – пояснив Андрій Заблоцький.

Прес-служба Держлісагентства

 

Весна в дендропарку!

Весна торкнулась своїм квітучим крилом до кожної рослинки  і не оминула дендропарк Пархомівського лісництва державного підприємства «Хмельницьке ЛМГ». Все буяє цвітом та милує око. У дрібних ароматних квіточках стоять кущі калини зморщенолистої, розовика керієвидного, церціса, магонії падуболистої. Земля встелена цвітом конвалії, медунки, шафрану. Вже готуються ось-ось зацвісти спіреї різних видів, вейгела.  

Виразно підкреслюють своєю зеленню яскравий колір цвіту дерев та кущів декілька різновидів туй, ялівців та вічнозелений барбарис. Легкий пахучий туман квітів та їх яскраві барви роблять найпохмуріший день сповненими надії та віри в краще.

Дендропарк – це місце, яке радує око кожному хто проходить повз або завітає в оазу краси.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

csm_0-02-05-ad5e07e8b8610321513fb56e141010fc3f0644cf9c7d20e824a7d5b310ed3f67_c14ed371_01862c862d csm_0-02-05-bf9761ccb98d07bcbd5395aff2f2c3e86500c4cf592d0addfbeb20deaff1c8f0_6be4a385_dcdfd37f1e csm_0-02-05-da1fee53fa9f316a10704348b26e89d127759b539d1e147741ca03007e2933a9_5c42ddda_9fa5d72b8e csm_0-02-05-e76c25a9f4644c01c13a5b833e9f4e9d4f54df786dbc6617c2e450cc8ae28e35_cd0cba_3ed2d56361 csm_0-02-05-fdc7c34003af32e073a5412956306c50622d77798c99558da7d9f1b596aa1418_51e22280_0055380732 csm_0-02-05-060635ac1ad68b83d0932e0370c256c3ac0836d805e6ff8e9bffb8faf80ca0bf_fef5f0ac_2cf73c7cf7