Ведуть спостереження за природою краю

У НПП «Мале Полісся» тривають фенологічні спостереження за природою не лише території Парку, а й прилеглої місцевості. Наразі обстежено долину річки Горинь, що протікає на межі Парку. В ході обстежень виявлено місцезростання ранньоквітучих рослин, типових для наших регіонів: зірочок жовтих, пшінки весняної, анемони дібровної, чини бульбистої, конвалії травневої, рясту порожнистого та інших.

Окрім флористичного різноманіття на цій території ще й досить багата фауна завдяки водоймі, навколо якої формується багата природна кормова база. Зокрема тут є такі види:лелека білий, дятел звичайний, дрізд співочий, зяблик, синиця чорна, повзик звичайний, плиска біла, лебідь-шипун, курочка водяна, лиска, крижень звичайний, чепура велика, мартин звичайний, чапля сіра та інші.

Працівники національного природного парку «Мале Полісся» продовжують весняні спостереження за природою. Це має важливе значення, адже завдяки постійним спостереженням і моніторингу можна побачити реальну картину життя природи. Можна зрозуміти популяції яких видів зменшуються, а які, навпаки, процвітають та примножуються.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0278 DSC_0284 DSC_0289 DSC_0292 DSC_0295 DSC_0317 DSC_0299 DSC_0273 DSC_0274 DSC_0277

 

Вони дбають про чистоту й безпеку

Під час карантину, викликаного коронавірусом, життя і здоров’я людей напряму залежать від дотримання ними гігієнічних правил та норм. Дуже важлива зараз і роль прибиральниць на виробництві, адже від їхньої ретельності, сумлінності дуже багато важить.

Оксана Володимирівна Кучерук – прибиральниця лісокомплексу та Олена Олександрівна Шевчук – прибиральниця контори Старокостянтинівського лісгоспу завжди добросовісно виконують свої обов’язки. Особливо напружена праця в них зараз, під час карантину, бо треба не тільки забезпечувати комфорт та чистоту, а й здійснювати дезінфекцію в адміністративних та виробничих будівлях. І вони з усім добре справляються.

Колектив щиро дякує трудівницям за це. Наказом по підприємству вони відзначені подяками й преміями.

Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.

 IMG_20200430_095720

Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, – Андрій Заблоцький

 

Майже 122 мільйона сіянців і саджанців дерев на сьогодні висадили лісівники під час лісокультурної кампанії. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

За його словами, лісогосподарські підприємства, установи і організації, що належать до сфери управління Держлісагентства, забезпечили виконання завдань із відтворення лісів.

«Якщо говорити цифрами, то на цей час загалом відновлено 22,3 тис. га лісу, зокрема, на Поліссі відновлено більше 11,4 тис. га (майже 71 млн дерев) і створено 127 га нових лісів; у Лісостеповій зоні відновлено майже 7,4 тис. га (38,3 млн дерев), створено 463 га нових лісів; у Степовій зоні відновлено майже 1,6 тис. га (майже 8 млн дерев), створено 815 га нових лісів; в українських Карпатах відновлено майже 1,9 тис. га (4,5 млн дерев)», – поінформував Андрій Заблоцький.

Він також повідомив, що весняне відновлення українських лісів підходить до завершення. «Підсумки підбивати ще зарано, тому що це дані лише про висаджування лісу вручну. Пізніше оприлюдню загальну інформацію, враховуючи природне поновлення», – зазначив Голова Держлісагентства.

Нагадаємо, що відповідно до законодавства необхідно протягом двох років відновити всі ділянки, на яких відбувалися суцільні рубки. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для висаджування лісу або сприянню його природному поновленню.

Прес-служба Держлісагентства

csm_IMG_20200319_152618_f3bd4ea8d1