СІЮТЬ, САДЯТЬ, ЧЕРЕНКУЮТЬ   

У Головчинецькому лісництві ДП «Летичівський лісгосп», як і в трьох інших лісництвах завершується робота в розсадниках. Чималі обсяги посадки виконали лісівники цьогоріч. Більше двох тонн жолудя висіяли в розсадники. В короба висіяли по кілограму насіння ялини та модрини.

Крім основних напрямків діяльності в головчинецьких лісівників є й додаткові, які вимагають ще більшої скрупульозності…    Щоб отримати саджанець, приміром, з самшиту, його потрібно черенкувати, просто з насінини його не отримаєш. І саме в цю пору лісівники і черенкують самшит, який користується найбільшою популярністю у жителів Летичівщини для благоустрою прибудинкових територій, шкільних та дошкільних дворів. Завдання лісівників – забезпечити покупців якісним декоративним матеріалом.

 Цьогорічний жолудь вже дає приріст, сходить. А за дворічним розпочато догляд. У лісокультурниць – гаряча пора. Молоді деревця не так швидко піднімаються вгору, як небажана  поросль біля них.    На карантині потрібно закривати обличчя масками, але карантин не може закрити обов’язковість у професії лісівника. Обов’язково посіяти, посадити, черенкувати… У певний час, відведений термін, бо карантин не може закрити любов до їх професії, до природи.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

images-44 unnamed-1-ef unnamed-6b

Держпідприємства лісової галузі сплатили 1,5 млрд гривень податків

1,5 мільярда гривень сплачено податків, зборів, обов’язкових платежів та ЄСВ за І квартал цього року лісогосподарськими підприємствами галузі до бюджетів усіх рівнів. З цих коштів 60% сплачено до державного бюджету, 40% – до місцевих, 273 млн грн – єдиного соціального внеску.

Найбільшу питому вагу в сумі сплачених податків та зборів становить податок на додану вартість – 35% (425 млн грн), рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 34% (418 млн грн) та податок на доходи  фізичних осіб – 17% (211 млн грн).

Ці цифри говорять про те, що державні лісогосподарські підприємства, що входять до сфери управління Держлісагентства, наповнюють державну казну чималими коштами. Найбільше це відчутно в сільській місцевості, де часто лісгоспи є бюджетоутворюючими підприємствами. А наповнення бюджетів – це кошти на розвиток громад, реалізацію нових інфраструктурних проектів, нові школи та лікарні.

Прес-служба Держлісагентства

 

Сьогодні – День вишиванки

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.

Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

630_360_1526537743-4931