Кошти від реалізації деревини підуть на розвиток лісового господарства

У Хмельницькому, на товарній біржі «Подільська» відбулися електронні аукціонні торги з продажу деревини заготівлі третього кварталу 2020 року. Підвідомчі підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства запропонували споживачам ділову деревину, а також деревинну дров’яну промислового та непромислового призначення.

У торгах взяло участь 34 підприємств Поділля та інших регіонів держави. Реалізовано 10424 кубометрів продукції. Виручка склала понад 23,9 мільйона гривень.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Повсюди кипить робота

У розсадниках, садках, на плантаціях і в ягідниках Ярмолинецького лісгоспу
-гаряча пора. Так, у Зіньківському лісництві зосередились на доглядах за посівом
ялини голубої, однорічними живцями туї колоновидної, золотистої, ялівця
колоновидного й козацького, самшиту. В коробах сходять каштан та грецький горіх,
калина. У відкритому грунті видніються сходи павловнії.
Цього року по ріллі та чорному парі посіяли медоносну траву фацелію, щоб бджоли
з власної пасіки могли збирати нектар з її синьо-блакитних квітів до пізньої осені.
На площі 0,4 гектара посадили малину реманентну Полка, смородину Ювілейна й
Вернісаж. На площі 1,3 гектара красується полуниця Хоней (рання).
У садах Вишнівчицького лісництва доглядають за яблунями. Їх обприскують від
шкідників, також обкошують міжряддя. Проведено черенкування туї західної та
ялівця козацького. В коробах посіяно калину, каштан. У розсаднику на площі понад
гектар достигає полуниця.
Зважаючи на складну, непритаманну нашій місцевості посушливу погоду,
підприємство придбало й змонтувало крапельно-зрошувальну систему на всю площу
полуниці та молодої малини. Дбайливі руки, зрошення й тепло обов’язково дадуть
можливість зібрати гарний врожай та отримати очікуваний фінансовий результат.
Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

6B14.tmp 57F4.tmp CAEB.tmp

За будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, мають нести відповідальність, – Андрій Заблоцький

Таке ганебне явище як незаконні рубки має взагалі зникнути в Україні. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час прямого ефіру на Українському радіо.

«З початку роботи в Держлісагентстві чітко для себе визначив, що боротьба з незаконними рубками є одним з основних завдань. Вважаю, що таке ганебне явище має взагалі зникнути в Україні, тому що в жодній цивілізованій країні такого немає», – сказав він.

Андрій Заблоцький нагадав, що завдяки трьом крокам вдалося зменшилися на 34% обсяг незаконних рубок у І кварталі 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

1. Посилили спільні заходи з правоохоронцями та екологами щодо протидії незаконним рубкам. Будь-хто може перевірити легальність перевезення за номером авто чи бирки на сайті open.ukrforest.com.

2. Запровадили реалізацію лісу-кругляку виключно на електронних аукціонах. Це прозорість та відкритість, що дає змогу бізнесу розуміти наявність ресурсу для планування своєї діяльності. А держава, у свою чергу, може розуміти, скільки взагалі в Україні є лісопродукції, яку реалізують всі лісокористувачі.

3. Підключили всіх лісокористувачів, які займаються заготівлею та реалізацією деревини, до єдиної системи електронного обліку деревини. Тобто всі працюють за єдиними правилами. Коли заготовляють деревину, то її мають обов’язково занести до електронної бази та поставити бирку з унікальним штрихкодом.

«Ми рухаємося далі у цьому напрямку. Однією з причин незаконних рубок є попит на таку деревину. Ми проаналізували законодавство і виявили низку прогалин. Зараз немає відповідальності за використання незаконної деревини. Якщо «чорний» лісоруб встиг продати на якусь пилораму незаконну деревину, то вже нікого притягти до відповідальності неможливо», – повідомив Голова Держлісагентства.

Він зазначив, що Держлісагентство оперативно підготувало законопроект, який наразі опрацьовується в профільному екологічному комітеті парламенту.

«Ми хочемо запровадить відповідальність за збут, закупівлю, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини. Кожен має розуміти: за будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, понесуть відповідальність, аж до кримінальної. Також законопроект передбачає стовідсоткову сертифікацію виробів з деревини. Це означає, що нікому не вдасться хитрими шляхами обійти законодавство і використати нелегальну деревину у виробництві», – наголосив Андрій Заблоцький.

 Прес-служба Держлісагентства