Наводять лад у зонах відпочинку

Працівники ДП «Шепетівський лісгосп» постійно дбають про створення комфортних умов для відпочинку громадян у лісових насадженнях. Діє ціла мережа зон відпочинку.

Щороку силами лісової охорони проводиться поточний ремонт рекреаційних пунктів, постійно оновлюються інформаційні стенди, організовується збір та вивіз побутового сміття,

Проте не всі громадяни ставляться до праці інших з повагою, нерідко в місцях відпочинку можна зустріти понівечені аншлаги та залишене сміття, яке вітер розносить по навколишніх насадженнях.

На допомогу лісівникам у прибиранні лісу навколо зони відпочинку у Комсомольському парку прийшли небайдужі шепетівчани, які днями спільними зусиллями зібрали 20 мішків побутового сміття.

Лісівники Шепетівщини дякують за допомогу в прибиранні та закликають відпочивальників поважати працю кожного.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2020-05-25_13-54-43 зображення_viber_2020-05-25_13-54-23 Фото 2 Наталя Нечипорук Фото Наталя Нечипорук 1 зображення_viber_2020-05-25_13-57-39 зображення_viber_2020-05-25_13-57-40

Голова Держлісагентства: Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький повідомив, що податкове навантаження в частині сплати рентної плати зменшиться в середньому на 10%.

Він зазначив, що це стало можливим завдяки Закону, який днями підписав Президент України Володимир Зеленський (реєстр. № 1210 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66520).

Андрій Заблоцький розповів, що рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу. До цього часу діяв досить складний механізм, який ускладнював її адміністрування. Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу. В Україні ж зараз, за європейською практикою, деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом. А система поділу лісів за розрядами спричиняла низку неузгодженостей та проблем як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Голова Держлісагентства підкреслив, що завдяки прийнятим законодавчим змінам адміністрування сплати рентної плати буде прозорим та зрозумілим.

«Скасовується поділ лісів на розряди, оскільки нижні склади практично відсутні, закріплення за залізницями також не відбувається. Застосовуватиметься ставка рентної плати за кожною породою без деталізації за розрядами. Це значно полегшить сам розрахунок рентної плати. Прийняття однієї ставки рентної плати в розрізі лісових порід для більшості лісогосподарських підприємств зменшить податкове навантаження в частині сплати рентної плати, яке по галузі складе до 10%», – пояснив Андрій Заблоцький.

Прес-служба Держлісагентства