Успішне підприємство – стабільна економіка

ДП «Ізяславське лісове господарство» – велике підприємство. До  його складу  входять шість лісництв ( Михельське, Лютарське, Плужнянське, Білогірське, Кунівське, Гурщанське), лісодільниця, нижній склад, цех переробки деревини, транспортний підрозділ. Лісові урочища розташовуються в басейні річки Горинь. Загальна площа земель лісового фонду становить 25 667 гектарів.
Для того, аби зрозуміти наскільки складною є праця лісівників, ми відвідали нижній склад підприємства. Він  збудований у 1971 році. Займає площу близько 1,5 гектара, на якій розташований власне нижній склад та цех з переробки деревини. За місяць цех реалізує 300-400 кубометрів деревини, яку відправляють на експорт. В цеху трудиться понад 30 працівників, кожен з яких -  майстер своєї справи.
Одним із таких є Вадим  Войтович. Йому  лиш 31 рік. Одразу після закінчення Малинського лісотехнічного коледжу він влаштувався в ДП «Ізяславське лісове господарство». І ось вже 10 років минуло з того часу. За цей період Вадим Іванович пройшов шлях від верстатника до майстра. Зараз виконує обов’язки начальника цеху з переробки деревини, оскільки  начальник у відпустці.
«Ми переробляємо деревину сосни, в незначній кількості дуба. Найкращі матеріали – продаються, а низькоякісну продукцію ми ріжемо довжиною від 60 см, що залишилися, переторцьовуємо, складаємо на піддони. Залишаються тільки сучки, обрізки, обаполи.», – розповідає Вадим Іванович.
Низькоякісна продукція відправляється на китайський ринок. Її вантажать в контейнери, везуть в порт і відправляють споживачам. Тобто на підприємстві намагаються максимально переробити усю деревину, що надходить, аби отримати максимальний прибуток.
Нещодавно підприємство придбало новий автонавантажувач з усіма сучасними функціями. Це неабияк полегшило роботу та заощадило час, адже раніше необхідно було задіювати кілька одиниць техніки. Тепер одна машина може охопити весь обсяг роботи. Керує автонавантажувачем Олександр Дмитрович Подолін, який працює на підприємстві вже більше 20 років.
« Намагаємося в усьому знайти користь та матеріал для переробки. Ріжемо необрізну дошку, сирий і сухий ліс. Незважаючи на непростий час, намагаємося не втрачати позитивного настрою», – додає Вадим Іванович.
І справді, підприємство забезпечує робочими місцями населення, піднімає економіку міста та доглядає за лісовими угіддями. Тож його сміливо можна назвати одним із успішних на території Ізяславщини.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

4 5 6 7 8 1 2 3

Привітання Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького з 30-річчям від дня створення Товариства лісівників України

Сьогодні громадська організація професіоналів-лісівників – Товариство лісівників України – святкує 30 років від створення.

Здавалося б – невеликий ювілей. Але для громадської організації – це досить серйозна дата.

Товариство лісівників України від початку свого створення об’єднало саме професіоналів, які добре знають свою справу, люблять ліс  і завжди переживають за долю лісового господарства, за його майбутнє.

Саме тому, одним із головних напрямків роботи Товариства завжди була  робота з молоддю – підтримка  шкільних лісництв, які сьогодні є практично при кожному лісовому господарстві. Дуже значимими є конкурси ТЛУ на краще лісництво, підтримка обдарованої молоді, яка представляє Україну на різних міжнародних лісівничих змаганнях – як школярів,так і студентів ВНЗ.

І дуже важливим є, звичайно, участь науковців, юристів, експертів  Товариства лісівників у розробці нормативно-правової бази для лісового господарства.

Один з результатів – сьогодні у Верховній Раді України ухвалено законопроект про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів, у підготовці якого також брали участь експерти Товариства лісівників України на чолі з Головою ТЛУ Юрієм Марчуком.

Хочу подякувати Товариству лісівників України за професійну підтримку лісового господарства на всіх напрямках роботи.

Особлива подяка ветеранам лісового господарства, тим хто ініціював створення такої потужної професійної громадської організації, тим, хто розвивав її, хто зараз працює.

Бажаю всім єдності, добра, миру, міцності духу, гарної результативної роботи на благо розвитку лісового господарства.

 

З повагою

Голова Держлісагентства                                                              Андрій ЗАБЛОЦЬКИЙ

Парламент ухвалив зміни до законодавства щодо започаткування національної інвентаризації лісів

Сьогодні у Верховній Раді України ухвалено в цілому законопроект про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (реєстр. №2379).

Що таке НІЛ – отримання статистично обґрунтованої інформації про кількісні та якісні показники стану та динаміки лісів держави, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, національної та міжнародної звітності про ліси.

Чому необхідне термінове проведення НІЛ – необхідність проведення НІЛ викликана відсутністю в Україні на національному рівні достовірної та надійної інформації щодо всіх лісів держави, оскільки останні державний облік лісів в повному обсязі був проведений у 1996 році.

Що передбачається зробити – фахівці проводять за спеціальною схемою обстеження на місцевості в межах лісових інвентаризаційних ділянок. Отримана інформація обробляється з використанням статистичних методів та узагальнюється у національному масштабі.

Завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів насаджень та визначені показники поточного їх приросту, необхідні для оцінки рівня інтенсивності лісокористування.

Метою прийняття проекту Закону є створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі для формування стратегічних цілей та завдань державної політики у сфері лісового господарства.

Основними завданнями Національної інвентаризації лісів є:

· збір та узагальнення інформації про стан та динаміку лісів та лісових ресурсів з використанням статистичних методів;

  • забезпечення органів державної влади оперативною інформацію про стан лісів та лісових ресурсів;

· надання даних та матеріалів до державного лісового кадастру, державної системи моніторингу довкілля та для потреб міжнародної звітності України про ліси.

Очікується, що завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів лісових насаджень. Серед інших потенційно важливих результатів – визначення площі самозаліснених сільськогосподарських земель та уточнення звітності до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ООН та Кіотського протоколу щодо щорічного рівня поглинання парникових газів лісами України тощо.

Наступними кроками буде розроблення:

-  Порядку організації та проведення Національної інвентаризації лісів України;

-  Інструкції з проведення Національної інвентаризації лісів України.

Національна інвентаризація дасть відповідь на запитання, яка фактична лісистість держави, який запас деревини в лісах та її технічна придатність.

Публічний доступ до даних НІЛ та її результатів сприятиме підвищенню довіри до інформації про ліси на національному рівні.

Прес-служба Держлісагентства.