Володимиру Йосиповичу СТАНІСЛАВОВУ – 65!

Головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ Володимир Йосипович   СТАНІСЛАВОВ відзначив своє шістдесятип’ятиріччя.

 

У системі лісового господарства області він працює з 1972 року. Починав трудовий шлях робочим на рубках догляду Михайлівського лісництва, потім був помічником лісничого. З 1998 року працює в об’єднанні «Хмельницькліс». Згодом переведений на роботу помічником лісничого Ярмолинецького держлісгоспу. З 2001 року – помічник лісничого Михайлівського лісництва, майстер лісу.

З 2005 року працює в Хмельницькому ОУЛМГ. До виконання службових обов’язків ставиться відповідально. Поставлені перед ним завдання виконує вчасно. Бере активну участь в житті профспілки.

За сумління відзначений Почесною грамотою Держлісагентства України, Почесною грамотою начальника Хмельницького ОУЛМГ. А з нагоди шістдесятип’ятиріччя начальник Хмельницького ОУЛМГ Петро Пешко вручив йому ще одну відзнаку – Почесну Грамоту Хмельницької обласної організації профспілки працівників лісового господарства.

Колеги щиро вітають Володимира Йосиповича з ювілеєм і бажають йому міцного здоров’я, довгих років життя!

 

 

 

 

 

Дитину знайшли в лісі

Майже опівночі, 2 червня до відділку Красилівської поліції звернулися стривожені батьки, які повідомили про зникнення дванадцятирічної доньки. Надзвичайна подія сталася в лісі поблизу села Волиця під час збору грибів. Дорослі розділилися, матір думала, що донька з батьком, а батько, — що з матір’ю. Так вони втратили дівчинку з поля зору і вона заблукала.

Пошуки почалися негайно. Правоохоронці звернулися по допомогу до лісівників. Були сформовані бригади правоохоронців та працівників державної лісової охорони. Лісова охорона в складі лісничого О.О. Возного, помічника лісничого М.О. Мазурця , майстра лісу О.М Нікітюка та лісника А. П. Харчука уважно оглянули територію Антонінського лісництва, а саме – урочище Терешки . Дитину знайшли в урочищі Терешки через кілька годин. Після огляду дитину повернули додому.

Ще раз закликаємо батьків: не залишайте дітей в лісі наодинці!

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп ”.

 Opera Знімок_2020-06-03_155838_vsim.ua

Досвід переймали в сусідів

Мульчер. В ефективності цього агрегата, що працює на базі трактора МТЗ-80, лісівники краю переконуються все більше. На догляді за лісовими культурами він замінює ручну працю, вивільняючи людей на інші операції.

Мульчером потрібно пройти між рядами молодого дуба чи сосни для знищення небажаної порослі, кропиви та ін. У ДП «Летичівський лісгосп» мульчер поки що один. З обладнанням уміють працювати і все ж… Досвід сусідів із Старокостянтинівського лісгоспу, які першими в області використали мульчер, не буде зайвим.

Лісничі чотирьох лісництв: О.О. Шевчук (Бохнянське), Є.І. Похила (Козачанське), М.Й. Дмуховський (Головчинецьке), В.В. Бортняк (Вовковинецьке) і тракторист Головчинецького лісництва В.М. Безпалько перебували, так би мовити, з робочим візитом у колег Красилівського лісництва зазначеного лісгоспу.  Перейняли досвід і секрети догляду.  За що щиро вдячні сусідам.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

У Держлісагентстві обговорили законопроект про удосконалення законодавства у сфері лісових відносин

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький обговорив з представниками асоціацій деревообробних підприємств законопроект щодо удосконалення законодавства у сфері лісових відносин.

Зокрема, у нараді взяли участь представники Європейської Бізнес Асоціації, Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств, обласних організацій роботодавців у галузі деревообробки, помічники народних депутатів України та інші.

«Законопроект розроблений відповідно до Указу Президента України та спрямований  на  комплексне вирішення проблем щодо боротьби з незаконними рубками та незаконними обігом деревини», – повідомив Андрій Заблоцький.

Як він зазначив, 73% лісів знаходяться у сфері відання Держлісагентства, а інші 27% підпорядковані різним іншим органам влади. Саме для того, щоб всі працювали за одними правилами і був розроблений відповідний законопроект. Це частина тих комплексних рішень, які дозволять державі мати повну інформацію про ведення лісового господарства у всіх лісах України.

Він розповів, що на сьогодні постійні лісокористувачі та власники лісів у господарській діяльності поєднують повноваження щодо видачі спеціальних дозволів на заготівлю деревини (лісорубних квитків) на всі види рубок, крім рубок головного користування, а також повноваження щодо заготівлі деревини на їх підставі. Це не відповідає вимогам Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», відповідно до якого документи дозвільного характеру видаються виключно дозвільним органом (суб’єктом владних повноважень).

«Ми пропонуємо встановити єдиний підхід щодо видачі лісорубних квитків виключно Держлісагентством України – для власників лісів та постійних лісокористувачів для всіх видів рубок», – зазначив Андрій Заблоцький.

Актуальним, за його словами, також стоїть питання щодо вдосконалення Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» у частині врегулювання порядку підтвердження походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів під час їх реалізації за межі митної території України; доповнення переліку виробів з деревини, що потребують підтвердження їх походження; врегулювання питання щодо здійснення моніторингу внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених.

«Пропонуємо запровадити отримання сертифікату про походження лісоматеріалів для низки товарних позицій виробів з деревини. Це дозволить забезпечити повну простежуваність деревини та унеможливить виготовлення виробів з нелегально заготовленої деревини. Такі зміни законодавства сформують основу для прозорої діяльності суб’єктів господарювання», – підкреслив Голова відомства.

Окрім того, він звернув увагу на те, що існує необхідність посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері охорони і захисту лісів.

«Пропонуємо запровадити адміністративну відповідальність для службових осіб за невнесення та несвоєчасне внесення інформації до електронного обліку деревини. Також пропонуємо запровадити адміністративну та кримінальну відповідальність за закупівлю та використання незаконно заготовленої деревини», – зазначив він.

Учасники наради загалом позитивно оцінили запропоновані зміни до законодавства та висловили пропозиції щодо технічного доопрацювання законопроекту.

Прес-служба Держлісагентства.