Лісівники провели спільні навчання з вогнеборцями

У  ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп”, на території лісового масиву Дунаєвецького лісництва  відбулися спільні пожежо-тактичні навчання взаємодії сил і засобів пожежогасіння з ліквідації лісових пожеж та інших надзвичайних ситуацій. У нихвзяли участь    протипожежні формування лісництва, підрозділи 12-ї державної пожежно-рятувальної  частини  ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, оперативні служби цивільного захисту Дунаєвецького району.

Такі навчання проводяться систематично з метою удосконалення практичних навичок керівного складу в управлінні діями структурних підрозділів державної лісової охорони та пожежно-рятувальними службами ДСНС під час гасіння лісової пожежі або ліквідації наслідків іншої надзвичайної ситуації на території державного лісового фонду.

Під час останнього навчання відпрацьовували способи й тактичні прийоми  гасіння пожеж. Так, для попередження  проникнення вогню в лісовий масив трактором створювали мінералізовані смуги, використовували ранцеві вогнегасники. Перевірили комплексну взаємодію лісової охорони та вогнеборців у подоланні лісової пожежі.

Підсумки навчань показали, що команди підготовлені добре, оперативно та відповідно до умов виконали та відпрацювали всі поставленні завдання.

Варто зазначити, що протягом останніх років завдяки тісній взаємодії всіх оперативних служб вдається  уникати великих втрат, що виникають в результаті лісових загорянь.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

1

Лісівники взяли участь у роботі колегії райдержадміністрації

Відбулося засідання колегії Полонської районної державної адміністрації. Йшлося про виконання плану дій із запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах на території району. У її роботі взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств і лісокористувачі. ДП «Шепетівський лісгосп» представляли головний лісничий О.В. Заблоцький, лісничий Полонського лісництва О.В. Будник, лісничий Понінківського лісництва В.В. Гребенюк.

Обговорено стан готовності до протипожежного захисту лісів і сільгоспугідь у весняно-літній період 2020 року. Вирішено:

- створити запаси паливно-мастильних матеріалів для гасіння великих та складних пожеж;

- провести розрахунки залучення необхідних сил і засобів для ліквідації надзвичайних ситуацій, ймовірних внаслідок розвитку лісових пожеж;

- організувати роз’яснювальну роботу серед власників земельних ділянок, що межують з лісовими масивами, про заборону випалювання сухої рослинності;

- на пожежонебезпечний період 2020 року організувати патрулювання лісових та сільськогосподарських угідь.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2020-05-29_14-45-00 зображення_viber_2020-05-29_14-45-05

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Свято засновано Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році.

Охорона навколишнього природного середовища – це система державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на збереження та розвиток природоохоронного руху і природних ресурсів. Всесвітній день охорони навколишнього середовища покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем навколишнього середовища та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людина.

Ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи природу, шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

 

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

Біорізноманіття