Вік живи – вік учись

У ДП «Новоушицьке лісове господарство» провели навчання з гасіння лісових пожеж за участі 16 ДПРЧ ГУ ДСНСУ в Хмельницькій обл., головного лісничого О.О. Лукомського, інженера л/к, лісничого Новоушицького лісництва, начальника ДКР та працівників лісової охорони.

Їхня мета –  відпрацювати спільну взаємодію в ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві. Адже під час пожежонебезпечного періоду одним із головних завдань лісової охорони є недопущення лісових пожеж, а у разі їх виявлення – швидке гасіння.

Першим етапом  навчання було відпрацювання штабної взаємодії ДП «Новоушицький лісгосп» та 16 ДПРЧ ГУ ДСНСУ в Хмельницькій області на рівні керівництва. Обговорено оповіщення пожежної частини, надання інформації про виявлення лісовою охороною осередків займання як в межах лісових масивів, так і поза ними, координацію  гасіння та надання один одному необхідних сил і засобів.

Під час другого етапу  державною лісовою охороною  відпрацьовано прийоми та методи  використання  протипожежних ранців «Єрмак» і причіпного пожежного модуля власного виробництва. Також здійснено спільне гасіння умовного осередку лісової пожежі із працівниками 16 ДПРЧ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області  із залученням пожежного автомобіля.

Прес-служба ДП «Новоушицьке лісове господарство».

4 5 1 2 3

Доглядають за павловнією

Павловнія – дерево з найбільшою швидкістю росту в світі.  В оптимальних умовах вирощування за 4 роки вона може досягати двадцятиметрової висоти й використовуватися, як сировина.
Павловнія поширен
а в західних країнах. Використовують її переважно для виробництва меблів, виготовлення фанери і створення біомаси. Павловнія на 30 відсотків  легша інших порід дерев, не схильна до всихання, їй також властива висока стійкість до шкідників і захворювань.
   У червні 2019 року лісівники ДП “Старокостянтинівське лісове господарство” заклали плантацію павловнії. Саджанці для посадки придбали із закритою кореневою системою. Це вплинуло на приживлюваність і швидкий ріст в подальшому. І якраз тепер, коли пройшов практично рік від моменту посадки, середня висота павловнії становить майже 1,5 метра. На початку травня 2020 року, згідно з існуючою практикою працівники підприємства    провели перший технічний зріз біля кореневої шийки. Це безумовно є важливим кроком в подальшому формуванні майбутніх дерев.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп ”.

vesnjanii-dogljad-za-plantacijeju-pavloniji-skovorodecke-e8