Спільні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі

Поблизу села Соломна Волочиського району працівники ДП «Проскурівський лісгосп» та рятувальники 9 ДПРЧ УДСНС провели спільні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. Мета навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію в ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві. Під час пожежонебезпечного періоду, який триває нині, одне з головних завдань для лісівників – недопущення пожеж у лісових масивах, а у випадку їх виявлення – вчасна локалізація.
Задля відпрацювання спільних дій представники ДСНС та лісгоспу в ході навчання здійснили низку заходів з реагування на сигнал про виникнення загоряння і прибуття на місце події та гасіння пожежі в лісі.

Було продемонстровано гасіння пожежі із застосуванням власних сил лісової охорони за допомогою ранцевих вогнегасників, а також із залученням додаткових сил і спецтехніки аварійно-рятувальної служби.

Спільні навчання з гасіння лісових пожеж дуже важливі, адже під час тренувань можна врахувати різні нюанси та відпрацювати злагоджені дії. А це значить, що кожна зекономлена хвилина дасть змогу швидше побороти вогонь та врятувати ліс і все живе у ньому.

Прес-служба Проскурівського лісгоспу.

2 1

У ДП «Летичівський лісгосп» щиро привітали іменинників

У головного бухгалтера підприємства Оксани Іванівни Ніколайчук – ювілей. Т.в.о.директора І.В. Сивун звернувся до винуватців торжества з найкращими побажаннями.

Ігор Васильович із задоволенням вручив іменинниці троянди, зачитав текст Почесної грамоти обласного управління лісового та мисливського господарства за підписом начальника Петра Пешка, Ювілярка відзначена й грамотою підприємства, премією.

Подвоїв свято Валерій Сергійович Ніколайчук, завідуючий сектором кадрів та юридичного забезпечення, який святкував свій день народження днем пізніше. І хоч у Валерія Сергійовича не ювілейні іменини, подарунки дісталися також йому.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

IMG_6422 IMG_6428 IMG_6433

Недоброчесним працівникам не місце в лісовій галузі, – Голова Держлісагентства

Недоброчесним працівникам не місце в лісовій галузі. Це моя принципова позиція. З такими прощаємось і крапка. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Він навів приклад Чернігівщини, де був проведений аудит роботи лісгоспів. «Виявили там порушень на понад 2,3 млн грн, з них незаконних витрат — майже 1,5 млн грн. І ще близько 1 млн грн – шкода лісу від незаконних рубок. Відповідні кадрові рішення вже прийняті: звільнено начальника Чернігівського облуправління та директора Корюківського лісгоспу, в якому виявили найбільше порушень», – зазначив Голова Держлісагентства.

Також Андрій Заблоцький повідомив, що минулого тижня призначено нового начальника в Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства — досвідченого та фахового керівника. «Поставив йому чіткі завдання вивести галузь в області з кризи в найкоротші терміни. Триматиму на контролі», – підкреслив Голова відомства.

Окрім того, Андрій Заблоцький поінформував, що протягом останніх пів року проаналізовано роботу директорів низки лісгоспів, які входять до сфери Держлісагентства. Низку керівників звільнено, 32 підприємства отримали нових очільників.

 

Держлісагентство розпочинає реалізацію проекту FAO з протидії всиханню лісів

Державне агентство лісових ресурсів України розпочинає реалізацію проекту FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) з протидії всиханню лісів.

Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький зазначив, що такий проект відбуватиметься вперше за часи незалежності.

Що будемо робити?

- Переглядаємо національні підходи до системи спостереження та моніторингу спалахів шкідників та хвороб лісу. Мета — розробити функціональні системи їх раннього виявлення.

- Розробляємо та затверджуємо національні плани дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних із спалахами шкідників та хвороб лісу.

- Розробляємо рекомендації щодо підвищення стійкості лісових насаджень до шкідників та хвороб та посилення протидії наслідкам посухи.

Проект розрахований на 1,5 роки. Підготовчі роботи розпочали ще в 2018 році разом із Міністерством лісового господарства Республіки Білорусь.

tb