ЛІСІВНИКИ ІЗЯСЛАВЩИНИ ПРОВЕЛИ ТЕХНІЧНЕ ПРИЙМАННЯ ЛІСОКУЛЬТУРНИХ РОБІТ

Цьогоріч лісокультурна весняна кампанія на Ізяславщині пройшла в особливих умовах. Відсутність снігу взимку призвела до недостатньої кількості вологи у ґрунті, березень та квітень також були малодощовими. Однак відтворення лісів відбулось якісно, у стислі агротехнічні строки, з дотриманням усіх вимог, у тому числі із застосуванням у деяких лісництвах нових технологій (висаджування сіянців із закритою кореневою системою з допомогою спеціального пристрою). Результати технічного приймання робіт радують.
Цю щорічну процедуру проводять з метою визначення якості створених лісових культур та відповідності з проектом лісових культур. Зазвичай, техприймання проводиться не пізніше як через 10 днів після закінчення всіх лісокультурних робіт на даній ділянці комісією у складі представників держлісгоспу та лісництва.
Під час технічного приймання перевіряють якість підготовки ґрунту, визначають метод і спосіб створення лісових культур, глибину та густоту садіння чи висівання, якість садивного матеріалу та інші норми створення лісових культур. Наскільки правильно посадили культури, визначають за глибиною розташування кореневої шийки сіянця, щільністю засипання ґрунтом, розміщенням коренів. Для цього розкопують незначну кількість рослин. Якщо лісові культури створювали методом сівби, то перевіряють глибину загортання насіння та рівномірність висівання шляхом розкопування посівних стрічок на різних частинах ділянки.
Відповідно до матеріалів технічного приймання лісових культур, створених у 2020 році у ДП «Ізяславський лісгосп», проведено відтворення лісів на площі 150,5 га, в тому числі посадка і посів – 141 га. З них за станом якості визначено на «дуже добре» 31,6 га, «добре» – 107,2 га. Проведено сприяння природному поновленню на площі 11,5 га.
Посів у лісових розсадниках здійснено на площі 0,76 га, при цьому асортимент лісоутворюючих та декоративних порід у середньому становить 30 видів. Створено шкілок та плантацій на площі – 0,3 га, новорічних плантацій шпилькових порід – 1,3 га.
Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

2 3 1

CПІЛЬНІ ДІЇ ПІД ЧАС ГАСІННЯ «ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ» БУЛИ ЗЛАГОДЖЕНІ

Днями в Чорноострівському лісництві  ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» працівники підприємства спільно з рятувальниками 4 державної пожежно-рятувальної частини 1 державного пожежно-рятувального загону провели комплексне тактичне навчання з ліквідації умовної лісової пожежі в урочищі «Грузевиця ».

Під час тренувань у відпрацювали взаємодію оперативних служб, протипожежних формувань лісництва, оперативно-рятувальних підрозділів ДСНС та добровільних пожежних дружин на ліквідації умовної пожежі в лісовому масиві. А також перевірили рівень підготовки начальницького складу підрозділів у організації та керуванні під час ліквідації загоряння на території лісництва.

За тактичним задумом, в посушливий період відпочивальники не загасили багаття. Це призвело до горіння сухої трави біля лісу. Вогонь швидко перекинувся на нижній шар в лісовому масиві. Існувала загроза розповсюдження пожежі на значну площу. Прибувши за викликом, вогнеборці спільно з лісівниками спершу локалізували осередок загоряння, аби не допустити подальшого поширення вогню, а згодом остаточно ліквідували умовну пожежу.

 

Рятувальники і лісівники вкотре звертаються до громадян з проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки на відпочинку в лісі. Не розводьте багаття поблизу сухої рослинності та не залишайте недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці. Пам’ятайте – порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише довкіллю, але й вашому життю і здоров’ю.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

 3 4 1 2

Андрій Заблоцький обговорив з активом лісівничої громадськості питання співпраці

15 червня відбулася зустріч Голови Державного агентства лісових ресурсів України Андрія Заблоцького з активом лісівничої громадськості. Вони обговорили співпрацю та кроки, які необхідні для ефективного розвитку галузі.

«Моя принципова позиція – ліси України є національним багатством та мають залишатися об’єктом права власності Українського народу. У цьому питанні ми знайшли повне порозуміння і підтримку», – повідомив Голова Держлісагентства.

Окрім того, під час зустрічі обговорили низку питань стосовно лісового господарства України. Зокрема, було порушено питання про те, що в Україні деякі екологічні законодавчі обмеження не дозволяють лісівникам вчасно та якісно вести лісове господарство.

«Тут ми маємо знайти компроміс між екологічною складовою та можливістю оперативно реагувати на виклики зміни клімату. Держлісагентство та я особисто готові вибудовувати баланс між екологічною, економічною та соціальною функціями, які виконує ліс. Для цього вже підготували певні кроки», – зазначив Андрій Заблоцький.

Він висловив переконання, що громадськість готова рухатися в напрямку спільного вирішення тих питань і проблем, які потрібні для ефективного розвитку галузі, перезавантаження підходів і повернення довіри суспільства до лісівників.

У зустрічі взяли участь представники Громадської ради при Держлісагентстві, Товариства лісівників України, Європейської бізнес асоціації, представництва FSC Україна, Профспілки працівників лісового господарства України, наукової спільноти.

Прес-служба Держлісагентства