ВИЇЗНА ВИРОБНИЧА НАРАДА БУЛА ПРОДУКТИВНОЮ

Під керівництвом виконуючого обов’язки директора ДП «Ізяславське лісове господарство» С.А. Кутасєвіча  відбулася виїзна виробнича нарада на базі Гурщанського лісництва. У ній взяли участь начальник відділу лісового господарства В. П. Зайчук, головний інженер підприємства О. В. Дідушок, лісничі.
Лісничий Гурщанського лісництва Юрій Смольський ознайомив присутніх з результатами праці очолюваного ним підрозділу.        Учасники наради оглянули лісові культури, побували на ділянках, де проводились рубки догляду. Лісничий повідомив присутніх, що рубки догляду проводяться шляхом періодичного вирубування дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне, згідно з технологічними картами на ділянках з попередньо підготовленою мережею технологічних коридорів та доріг для пересування транспорту. Рубки освітлення формують деревостани бажаного складу та густоти, забезпечують домінування головної породи в деревостані, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створеного деревостану. Рубки прочищення забезпечують склад і рівномірне розміщення дерев головної породи на площі, формують оптимальну структуру майбутнього деревостану, регулюють кількісне співвідношення окремих порід.

Відбір дерев для рубок освітлення і прочищення проводиться лише на закладених пробних ділянках, що є еталоном для здійснення догляду на всій площі. Пробні площі закладають розміром 3-5% від розміру ділянки, які розміщують на ділянці у місцях, характерних за породним складом, запасом, кількістю дерев, середнім діаметром і висотою, відмежовуються візирами з установленням у кутах пікетних кілків. За результатами складається акт згідно з Інструкцією з відведення і таксації лісосік у лісах. Рубки проріджування створюють умови для формування стовбура і крони кращих дерев, формується другий ярус у складних деревостанах. Прохідні рубки призначені для збільшення приросту кращих дерев, підвищення товарності деревостанів та скорочення строків вирощування технічно-стиглої деревини, поліпшення складу, структури та підвищення стійкості деревостану.

Для рубок проріджування та прохідних рубок відбір дерев проводиться на всій ділянці з урахуванням рівномірного розміщення кращих дерев. Під час рубок догляду вилучаються сухостійні, всихаючі, дуже ослаблені дерева, внаслідок пошкодження шкідниками і хворобами, стихійного лиха, антропогенного та іншого шкідливого впливу.

Лісничі висловили свої думки щодо методів та стилю роботи Юрія Смольського, поділилися власним досвідом. Кожен міг висловити свої бачення з ведення роботи в лісовому господарстві.
Підбиваючи підсумки роботи, Сергій Кутасєвіч підкреслив, що необхідно продовжувати працювати у заданому темпі для покращення результатів. Також він наголосив, що треба докласти зусиль для підвищення авторитету підприємства та підняття довіри і поваги громадськості до працівників лісової галузі.Керівник подякував колективу Гурщанського лісництва за виконану роботу, ініціював проведення таких виїзних нарад на базі кожного лісництва.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

 6 1 2 3 5

В Україні висадили майже 125 мільйонів дерев

Під час весняної лісокультурної кампанії лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, відтворили ліси на площі майже 32,3 тисячі гектар*.

Відтворення лісів складається з таких компонентів:

1. Висаджування лісу на місці зрубів та створення нових лісів (23 тис. га)

2. Сприяння природному поновленню лісів (більше 9 тис. га)

«Відтворення українських лісів – це пріоритет для мене особисто та Держлісагентства. Вже висаджено майже 125 мільйонів сіянців і саджанців дерев. Ми відновлюємо не лише на тих місцях, де відбулася заготівля деревини, а й намагаємося знаходити землі для нових лісів. Наше амбітне завдання на майбутнє – необхідно збільшувати лісистість України. На осінь заплановано активно відновлювати ліси, які постраждали від пожеж на Житомирщині. На сьогодні там вже висадили більше 360 тис. саджанців дерев», – повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Зазначимо, що відповідно до законодавства надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени. Окрім того, в Україні активно розвиваються методи вирощування саджанців із закритою кореневою системою, які стійкіші та мають кращі властивості, приживлюваність. Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств.

 

* Дані наведені по лісам, що належать до сфери управління Держлісагентства, загальна площа яких становить 7,6 млн га (73% всього лісового фонду України)

Прес-служба Держліагентства

dklg.kmu.gov