Голова Держлісагентства назвав 7 основних кроків, які були зроблені за півроку роботи

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на своїй сторінці у Facebook розповів про 7 основних кроків – що зроблено за півроку.

1. Провели аудит тих підприємств, що є в сфері управління Держлісагентства.

«Цифри приголомшили. Виявилося, що торік рентабельність 43% держпідприємств була навіть меншою за 1%. Це найнижчий показник за останні 5 років. Наша мета – подвоїти його, а до 2030 року – забезпечити мінімум 5%», – зазначив він.

2. Розпочали кадрове перезавантаження галузі.

«Чи могли ви собі уявити, що 23% держпідприємств у галузі вели неправдивий фінансовий та бухгалтерський облік? Ми звільнили керівництво 79 підприємств, зокрема, двох найпроблемніших обласних управлінь (Чернігівського та Харківського, на черзі вирішимо питання по Закарпатському та Івано-Франківському). Натомість ми уклали 41 контракт із новими управлінцями», – повідомив Андрій Заблоцький.

3. Обсяг незаконних рубок скоротився на 46% по всій Україні.

«По-перше, спільно з Нацполіцією ми здійснили понад 18 000 рейдів, відкрили 64 кримінальні провадження на суму заподіяної шкоди майже 6,5 млн грн, а також ініціювали 32 справи у суді. По-друге, реалізація необробленої деревини стала можливою виключно через е-аукціони. По-третє, ми оприлюднили плани реалізації необробленої деревини та річні плани заготівлі. По-четверте, підключили до системи електронного обліку деревини 100% постійних лісокористувачів. Відтепер усі, хто заготовляють деревину, обов’язково її маркують», – розповів Голова відомства.

4. Зменшили податкове навантаження на лісову галузь

«Для цього ми зменшили відрахування дивідендів для лісогосподарських підприємств на 10%, а щоб полегшити сам розрахунок рентної плати, ми будемо застосовувати одну ставку за кожною породою без деталізації за розрядами», – повідомив він.

5. Робимо ліс відкритим (ukrforest.com)

«Надзвичайно важливим кроком є запуск онлайн-карти заготівлі деревини. Ми завантажили майже 60 тисяч дозвільних документів на заготівлю деревини. Тепер будь-хто може перевірити законність певної рубки. Окрім цього, ми запровадили контроль за перевезенням деревини. Це революційні зміни в українських реаліях. Відтепер кожен може відстежити походження деревини, а отже, і її законність, за номером бирки, авто чи товарної накладної. А для оперативного контролю ми запустили спеціальний додаток для правоохоронних органів та створили мапу легальних деревопереробних підприємств», – розповів Андрій Заблоцький.

6. Ухвалено Закон про національну інвентаризацію лісів

«Мета цього Закону – ведення державного лісового кадастру, обліку, моніторингу та, звісно, проведення національної інвентаризації лісів в Україні. Востаннє облік проводили у далекому 1996 році. Однак настав час дізнатися про фактичну лісистість держави, запаси деревини в лісах та її технічну придатність», – підкреслив він.

Андрій Заблоцький додав, що для збереження нашого лісу розроблено нові правила санітарних рубок, а також законопроект, який повністю нівелює «чорних лісорубів». Навіть саме це поняття на території України має піти в небуття.

7. Системно запобігаємо пожежам

«Щоб український ліс не самознищувався під час пожеж, ми розробили план їх попередження та алгоритми ліквідації. Більше того, ми створили онлайн-карту пожежної небезпеки в лісах – для ДСНС, місцевої влади та громадян. А щоб кожен громадянин міг обрати безпечне місце для відпочинку в лісі, ми розробили також онлайн-карту рекреаційних пунктів», – повідомив Голова Держлісагентства.

Окрім того, Андрій Заблоцький розвопів, що ще необхідно для розвитку лісової галузі.

«Дуже важливо, щоб зміни в галузі були комплексними і співзвучними з концепцією національної лісової політики. А чи вона існує взагалі? Останній стратегічний документ втратив чинність ще 2015-го, тобто протягом 5 років галузь не мала жодних планів та індикаторів розвитку. Саме тому ми зараз розробляємо Генеральний план розвитку галузі до 2030 року. Чому все це не було зроблено за майже 30 років незалежності України? Напевно, відповіді на це одне-єдине запитання ми ніколи не дізнаємося, однак є лише один вихід – діяти невідкладно», – наголосив Голова Держлісагентства.

Боротьба з незаконними рубками – пріоритетне завдання

Недотримання природоохоронного законодавства та правил ведення лісового господарства є серйозною проблемою, яка проявляється в значних обсягах рубань лісу. Це зумовлює загрозу виконання лісами екологічних, соціальних та економічних функцій.

Як свідчать дані підприємств Хмельницького ОУЛМГ, за п’ять місяців поточного року зафіксовано 22 випадки незаконних рубань масою 104 кубометри. Завдана шкода становить 196 тисяч гривень. За відповідний період минулого року було 38 випадків обсягом 127 кубометрів. Шкода становила майже 700 тисяч гривень.

Варто зазначити, що в області є ще й інші лісокористувачі, площа угідь яких складає 31 відсоток. Тут теж трапляються аналогічні факти рубань. Існує кілька причин незаконних рубок і, як правило, це соціальні та економічні причини. Перші відбуваються через безробіття, бідність у сільській місцевості. Такі рубки, зазвичай є невеликими, в основному мають на меті задоволення власних потреб місцевого населення. Це – заготівля дров та для невеличких ремонтів у домашньому господарстві.

Економічні – є найбільш важливими причинами незаконних рубок у державі й часто поєднуються з соціальними. Як правило, ці рубки здійснюються добре організованими групами людей і мають на меті отримання значної вигоди. Така діяльність відбувається для збуту лісу великою кількістю і заробляння коштів. Саме ці рубки завдають великої шкоди лісу, адже вони здійснюються людьми, які оснащені високопрохідною технікою, приладами для роботи в нічний час та пов’язані з високим ризиком для життя і здоров’я крадіїв. Як правило, їхня діяльність спрямована на крадіжку деревини цінних порід. І саме такі рубки складають 90 відсотків від загальної кількості.

Ми здійснюємо комплекс заходів, спрямованих на захист лісу. Це і робота лісової охорони, патрулювання лісових масивів та проведення рейдів. Суттєвий момент – співпраця з правоохоронними органами , бо без них не можемо діяти ефективно. При виявленні незаконної рубки матеріали оперативно надаються в правоохоронні органи для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності. Прикладом успішної спільної роботи з правоохоронними органами є той факт, що начальник головного управління Національної поліції в Хмельницькій області оголосив подяку головному лісничому ДП «Славутське ЛГ» Олександру Веремію за сприяння в роботі та активну участь державної лісової охорони у виявленні та затриманні осіб, які здійснили незаконну рубку та намагалися перевезти деревину з лісонасаджень Славутського району.

І ще дуже важливий засіб захисту від незаконних рубок в державних підприємствах є стовідсотковий електронний облік деревини. Кожна колода ділової деревини і кожна партія дров’яної маркується відповідним чином. Ставиться бирка, номер якої заноситься в Єдину державну систему електронного обліку. І зараз, якщо ми бачимо автомобіль, що перевозить деревину без таких чипів, то вже є привід перевірити законність походження цієї деревини.

Також ми публікуємо матеріали про діяльність наших підприємств на їхніх сайтах та на сайті обласного управління лісового та мисливського господарства.

Про усі заплановані рубки повідомляємо органи місцевого самоврядування. Це допомагає контролювати законність здійснення усіх заходів в лісі. Переконані, що ця робота буде посилюватися і невдовзі зможемо викорінити подібні факти.

Тема незаконних вирубок у лісах набула широкого розголосу під час червневих повеней у карпатському регіоні. Хочеться, щоб спільними зусиллями ми викорінили таке ганебне явище, як незаконні рубки.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

ruzinnn-80 27_peme

Помилуйтеся красою, яку створили лісівники

Територія контори ДП «Новоушицьке лісове господарство»потопає в квітах. Лише погляньте, яка краса є у нас . Чого лише варте так зване у народі рідкісне у нас тюльпанове дерево. Родова назва – «дерево-ліра». Так його назвали за оригінальну форму листків, притаманну тільки йому. А тюльпановим його називають за пахучі квіти до 6 см у діаметрі, поодинокі, зеленувато-жовтуваті.

А як же ваблять квіти різноманітних троянд. Червоні, рожеві та білі. Кожна їх квітка варта окремої хвилини вашої уваги. Троянди уже давно стали своєрідним символом любові, романтичності і ніжності в усьому світі.

А чи знаєте ви, що:

-           Ті, хто регулярно вдихають рожевий аромат набагато доброзичливіші, ненав’язливі й володіють світлою аурою;

-           Трояндовий аромат один з найсильніших антидепресантів;

-           Троянди рожевого кольору символізують витонченість, вишуканість і елегантність;

В Україну ця квітка потрапила лише в шістнадцятому столітті, і було це надбання лише царського двору.

А уявіть лишень яка краса буде коли розквітне троянда, що росте біля воріт контори.

Літо в самому розпаліі, а тому час цвітіння вербейника. Жовті, сонячні і дуже невибагливі квіти. Квітує він кілька тижнів, любить сонце та півтінь.

Багато цікавого є ще у нас, саме час на фотосесію.

Прес-служба Новоушицького лісгоспу.

img-6986-01-47 img-6999-01-5c img-7005-01-fb img-7017-01-54 img-7024-01-7f img-6981-01-8f img-7007-01-ac img-7009-01-72 img-7011-01-7a img-6984-01-b3

 

Заява Держлісагентства: Жодного дозвільного документу на експорт лісу-кругляку не видавалося

Державне агентство лісових ресурсів України офіційно повідомляє, що жодне з державних підприємств лісової галузі не проводить реалізацію за межі України ділової деревини в необробленому вигляді (лісу-кругляку).

З огляду на зазначене, відео, яке з’явилось в мережі Інтернет, з нібито необробленою деревиною у Чернівецькій області, є маніпулятивним і дискредитує діяльність Держлісагентства.

Держлісагентство не видавало жодного сертифікату про походження деревини для експорту жодному з державних підприємств лісової галузі України чи приватному експортеру.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді» від 9 квітня 2015 року тимчасово, строком на 10 років, заборонено вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених деревних порід, крім сосни, – з 1 листопада 2015 року, а сосни  - з 1 січня 2017 року.

Варто зазначити, що через територію Чернівецької області проходять транзитні маршрути, у тому числі, залізничні, до Румунії. Тому ймовірно, що лісоматеріали, які були зафільмовані у Чернівцях, перевозились транзитом з Республіки Білорусь до сусідньої держави.

Вичерпну інформацію щодо відправника лісоматеріалів та напрямку їх руху, на нашу думку, можуть надати у Львівській залізниці та Буковинській митниці.

Прес-служба Держлісагентства