Бережімо ліс від пожеж усією громадою!

Охорона лісів від пожеж – надзвичайно важлива справа. З метою попередження та мінімалізації наслідків пожеж державне підприємство «Славутське лісове господарство» щорічно здійснює комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів.

Ведеться цілодобове відеоспостереження за лісовими масивами. Велика увага приділяється створенню мінералізованих смуг та догляду за ними. Станом на 1 червня 2020 року створено мінералізовані смуги протяжністю 90 кілометрів, а на відрізку 1652 кілометри проведено догляди за ними.

З метою посилення контролю за станом пожежної безпеки лісове господарство спільно з рятувальниками регулярно проводять рейди-перевірки, аби з’ясувати чи виконується розпорядження щодо заборони відвідування лісів і в’їзду в них транспортних засобів під час пожежонебезпечного періоду.

Біля лісових масивів уздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставлено аншлаги, бігборди на протипожежну тематику. Також ведеться роз’яснювальна робота безпосередньо серед населення та відпочивальників, у засобах масової інформації.

Лісівники нагадують, що згідно зі статтею 105 Лісового Кодексу України «Відповідальність за порушення лісового законодавства» винні несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення вищезгаданої статті  призводить до знищення, або пошкодження лісу – притягаються до кримінальної відповідальності.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

pojar1-04-6c

Базове лісовпорядкування

У ДП «Новоушицьке лісове господарство» відбулася технічна нарада. Обговорено виконання плану та фінансовий стан підприємства за перше півріччя. Безпосередньо за фінансовий стан доповідала головний економіст М.М. Хрустінська.

По закінченні технічної наради до актового залу були запрошені начальник лісовпорядної партії Комплексної експедиції ВО Укрдержліспроект В.М. Ворох та інженер-таксатор І.Л. Погребняк. До відома лісової охорони доведено основні положення протоколу засідання першої лісовпорядної наради 2020 року. Після детального розгляду протоколу проведено інструктаж з техніки безпеки. Відбулися колективні тренування безпосередньо в польових умовах. Спеціалісти підприємства відвідали чотири ділянки, де попередньо було влаштовано пробні площі.

На цих пробних площах лісова охорона тренувалася окомірно визначати головну породу деревостану, середню висоту, середній діаметр, повноту насадження та захід, якого потребує та чи інша ділянка.

Лісовпорядкування – комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України. Згідно з пунктом 1.4.1. Інструкції лісовпорядкування за цільовим призначенням розділяється на первинне, періодичне повторне і безперервне, та спеціальні види обстежень. Періодичне повторне лісовпорядкування проводиться раз на 10 років та є базою для ведення лісового господарства для кожного підприємства.

Прес-служба Новоушицького лісгоспу.

 csm_IMG_7059_01_543c65f5eb csm_IMG_7057_01_926171c4eb csm_IMG_7070_01_40fe6ba50d csm_IMG_7046_01_2d1e54c647 csm_IMG_7047_01_df8ee67d93 csm_IMG_7054_01_101ded2c96 csm_IMG_7055_01_a51a8651cc