Відпочили на Дністрі

Нинішнє літо, на жаль, видалось не таким, як звичайно.Обмеження, дистанція, максимальне дотримання санітарно-гігієнічних норм дошуляли людям. Та профспілка  Ярмолинецького лісгоспу працювала  над пошуком максимально безпечних умов відпочинку для працівників підприємства та їхніх родин.

Голова профкому  Сергій Шутяк  виступив  з пропозицією  провести відпочинок на Дністрі, в оздоровчому  комплексі «Батьківська хата».  І дорога недалека, і відпочинок доступний. Купання, катання на катері, живе спілкування – що ще потрібно для цікавого відпочинку!  Забезпечили дозвілля  38 дорослих та 32 дітей на загальну суму 183тис.грн.

Варто зазначити, що цьогоріч за рахунок профкому підприємства в закладах санаторно – курортного типу «Хмільник» та «Черемош» також оздоровлено двох працівників на суму 20 тис.500грн.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

3 1 2

 

Лісівники несуть цілодобову вахту, аби зберегти зелений скарб від пожеж

Спекотне літо спонукає лісівників бути готовими в будь-яку мить до боротьби з вогнем у лісових масивах. Всі підприємства заздалегідь підготували до пожежонебезпечного періоду техніку, інвентар, запасли достатньо пально-мастильних матеріалів. У кожному лісгоспі проведено спільні навчання з рятувальниками з гасіння умовних пожеж. Ведеться цілодобове відеоспостереження за лісами.

Однак через людський і природний фактори цього року в держлісфонді області сталося 41 загоряння на загальній площі менше 21 гектар. Найбільша площа загорянь в Ізяславському, Славутському та Шепетівському лісгоспах, де переважають легкозаймисті хвойні насадження.

Саме завдяки готовності й оперативності лісівників не було допущено жодної великої пожежі, вогонь вдавалося локалізувати на невеличких ділянках і швидко його загасити. Лише в п’ятьох випадках ліс було пошкоджено або знищено на ділянках, що перевищували гектар.

Лісівники вкотре закликають відпочивальників, грибників, збирачів ягід та плодів: не допускайте легковажності, не нехтуйте протипожежними правилами. Розводьте вогонь у лісі лише в спеціально відведених місцях і обов’язково його погасіть. Не кидайте в суху траву чи листя недопалки, непогашені сірники. Нагадуємо, що за порушення протипожежних правил передбачено великі штрафи.

Спільно бережімо від пожеж ліс – наше національне багатство.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Без названия

Лісгоспи включені до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації: відповідний законопроєкт схвалено Урядом та буде передано на розгляд Парламенту

Державні підприємства лісогосподарської галузі включені до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Вчора Уряд схвалив відповідний законопроєкт та незабаром передасть його до Парламенту https://bit.ly/34DNM9g. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович.

«Внесенню лісгоспів до цього переліку передувала важка і кропітка робота. Список підприємств, що не підлягають приватизації, формувався на основі численних експертних обговорень і пропозицій, наданих заінтересованими органами», – зазначив він.

Об’єкти включалися до переліку відповідно до критеріїв щодо заборони приватизації, а саме:

- підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави;

- є природними монополіями;

- діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

«Сподіваюся, що при розгляді законопроєкту в Парламенті нікому не спаде на думку прибрати державні лісогосподарські підприємства з цього переліку. Адже вони, в більшості, розташовані в сільській місцевості, що дає змогу людям мати офіційну роботу та зарплату, а бюджетам – сплату податків, кошти від яких потім йдуть на нові дороги, заклади соціальної сфери та розвиток місцевості», – підкреслив Голова Держлісагентства.

Прес-служба Держлісагентства

 

Рятувальники засвідчили готовність лісгоспу

   Працівники головного управління ДСНС України у Хмельницькій області здійснили перевірку державного підприємства «Старокостянтинівське лісове господарство».  Захід мав на меті проконтролювати, чи дотримані протипожежні вимоги на території господарств.
   Ообливу увагу рятувальники звертали на наявність і стан утримання мінералізованих смуг в лісових масивах, технічний стан протипожежного обладнання, справність техніки, що залучається до гасіння та наявність резерву пально-мастильних матеріалів.
   Рятувальники засвідчили, що в цілому намічені заходи виконуються, працівники дотримуються правил пожежної безпеки. Недоліки, які були виявлені під час перевірки, буде усунуто в найкоротші терміни.


Прес – служба ДП “Старокостянтинівське лісове господарство
.

2 3 1

Ініційовано створення міжвідомчої робочої групи з напрацювання змін у мисливській галузі, – Юрій Болоховець

Ініційовано створення міжвідомчої робочої групи з напрацювання змін до законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів спрямованих на розбудову мисливського господарства держави. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

«Мушу визнати, невирішених проблем дуже багато: галузь наполовину збиткова; законодавча база – недосконала; дефіцитний штат фахових спеціалістів та існуюча проблемність їх підготовки; процвітаюче браконьєрство, висока кількість шкідливих хижаків і, як результат, низька чисельність основних видів мисливських тварин. Держлісагентство не буде стороннім спостерігачем задля констатації факту стагнації мисливського господарства України», – зазначив він.

Юрій Болоховець підкреслив, що необхідно обговорити всі «за» і «проти» та консолідовано прийняти новітній курс розвитку галузі. У нарадах та засіданнях мають взяти участь представники Міндовкілля, Держлісагентства, обласних, районних, низових мисливських організацій УТМР, інших всеукраїнських громадських мисливських організацій, органів місцевої влади тощо.

«Переконаний, що лише згуртовано, зробивши рішучі кроки, ми зможемо напрацювати якісні фахові рішення та відродити мисливську галузь України», – зазначив заступник Голови Держлісагентства.

Прес-служба Держлісагентства

У Ізяславському лісгоспі будують майданчик з вирощування посадкового матеріалу

За рекомендацією начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка адміністрація ДП «Ізяславський лісгосп» прийняла рішення про будівництво майданчика з вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою.


Стрімкі зміни клімату останніх років призводять до того, що лісівникам необхідно експериментувати, впроваджувати нові технології у лісовирощуванні, без яких неможливо виростити продуктивні, здорові ліси. До таких технологій належить вирощування сучасними методами сіянців із закритою кореневою системою, що дозволяє досягати практично стовідсоткової їх приживлюваності. Вирощений посадковий матеріал із закритою кореневою системою має сильнішу енергію росту, ніж лісові культури, створені звичайним способом. З неушкодженою кореневою системою при посадці рослина швидко набирає необхідні поживні речовини і в перші роки дає максимальний приріст. Такі саджанці більш стійкі до негативного впливу забур’янення та пригнічення другорядними деревними породами.
Зараз у лісгоспі завершують вирівнюванню площі під будівництво майданчика. На черзі – наступні роботи.

Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп».

3 4 5 6 1 2

Лісівники Ізяславщини вирощують павловнію

Лісівники Ізяславщини взялися за вирощування павловнії – унікального дерева, яке швидко росте і дає змогу отримувати високоякісну деревину за короткий проміжок часу. В оптимальних умовах вирощування за 4 роки може досягати 10-15 метрової висоти і використовуватися в якості сировини.
Павловнія, одне з найоригінальніших видів дерев, поширене в західних країнах, де процвітає його вирощування, переважно для виробництва меблів, виготовлення фанери і створення біомаси.
У деревообробній і меблевій галузях вона відома під назвою «алюмінієве дерево». Павловнія на 30 відсотків легша інших порід дерев, росте рівною, не схильна до усихання, а також їй властива висока стійкість до шкідників і захворювань.Гарна, чиста і гладка деревина, без сучків, завдяки дрібноволокнистій структурі ідеально підходить для виготовлення меблів, фанерних листів, будинків, панелей для внутрішньої обробки приміщень.
У той же час павловнія вважається доброю сировиною для виробництва біопалива: швидко росте і має високі показники тепловіддачі.

Вона самостійно регенерує від кореня, завдяки чому і отримала назву дерево-фенікс.Це означає, що мінімально три і максимально п’ять циклів проростання можна використовувати без необхідності повторної висадки. Листя павловнії росте швидко і має дуже велику ємність переробки вуглекислого газу.Завдяки глибокій кореневій системі рослина покращує грунт, насичуючи азотом, а також запобігає ерозії.
Висадкою павловнії лісівники Ізяславщини хочуть показати місцевому населенню, що є альтернатива, не потрібно дочасно вирубувати сосни і дуби. До речі, павловнія за 5-7 років роступеревершує сосну або дуб віком 40-50 років товщиною стовбура і обсягом отриманого матеріалу по кубатурі. Зрубана павловнія – не вмирає, а навпаки зростає знову ще більше, зберігаючи стару кореневу систему.
Нещодавно працівники Лютарського лісництва ДП «Ізяславський лісгосп» посадили 0,5 гектара павловнії. У планах підприємства і надалі садити ці диво-дерева.

Прес- служба ДП «Ізяславський лісгосп».

3 4 5 6 1 7 2

Петро Пешко відзначений Подякою Прем’єр-міністра України

З нагоди Дня Незалежності України та за високий особистий внесок у забезпечення розвитку лісової галузі області, сумлінну працю та високий професіоналізм  начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко відзначений Подякою Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Колективи  лісогосподарських підприємств і працівники апарату обласного управління лісового та мисливського господарства широ вітають Петра Степановича Пешка з нагородою й бажають  йому і надалі цілеспрямовано працювати на досягнення високих показників роботи лісівників краю, нових успіхів у всіх починаннях та особистого щастя і міцного здоров’я! IMG-014e950ce7983e0f24f87438a224507c-V IMG-e2c6f67dece9963521d04c9f300d5f48-V

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Шановні лісівники, ветерани галузі!

   Сердечно вітаю вас із головним національним святом держави – Днем Незалежності України.

24 серпня 1991 року розпочався новий етап в історії нашого народу: здобуто омріяну віками незалежність. Україна стала самостійною, соборною державою. Однак боротьба за незалежність триває й далі – на Сході держави іде війна. Вірю – незламний український народ відстоїть свою державу, яка стане сильною, процвітаючою.

Запорукою процвітання нашої Батьківщини є злагода та єдність суспільства, самовіддана праця кожного.

Щиро бажаю усім вам і вашим родинам миру, достатку, щастя, Божого благословення!

Слава Україні!

Без названия (2)

                      З повагою

                      Петро ПЕШКО,

                     начальник обласного управління

                     лісового та мисливського господарства.

Рятувальники провели перевірку ДП «Ізяславський лісгосп»

Рятувальники провели перевірку готовності ДП «Ізяславське лісове господарство» до протипожежного захисту лісів та реагування на надзвичайні ситуації у літній період.

Вони цікавилися виконанням спеціальних технічних заходів з недопущення розповсюдження вогню у лісі, влаштуванням мінералізованих (протипожежних) смуг, шлагбаумів тощо. Також перевірці підлягала готовність наявної пожежної і пристосованої для пожежогасіння техніки, забезпечення належного захисту населених пунктів, розташованих поряд із лісовими масивами, налагодження систем оповіщення населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Рятувальники оглянули будівлі господарства з метою перевірки правил пожежної безпеки в них.

Було встановлено, що у лісогосподарському підприємстві розроблено необхідні плани організаційно-технічних заходів щодо попередження та боротьби з лісовими пожежами, видані накази про закріплення водіїв за пожежними автомобілями та про підготовку до початку пожежонебезпечного періоду. Розроблено та затверджено мобілізаційні плани гасіння лісових пожеж, інструкції взаємодії з місцевим підрозділам ДСНС.

яяя пппп ппппву

 

 

 

 

 

Прес – служба ДП «Ізяславський лісгосп»