Червонокнижні метелики на території НПП «Мале Полісся»

Червонокнижні метелики продовжують радувати око. Крім мнемозини та райдужниці великої на території НПП «Мале Полісся» зустрічається й подалірій. Нещодавно виявили представників цього виду в декількох різних локаціях Парку. Це дає підстави стверджувати що зазначений червонокнижний метелик поширений по всій його території.

Подалірій (IphiclidespodaliriusLinnaeus, 1758) – метелик, представник родини Papilionidae. Розмах крил – 60-75 мм. Візерунок крил самця та самки майже ідентичний. Фон забарвлення – блідо-кремовий, з трьома довгими та двома короткими клиноподібними темно-сірими поперечними смугами й чорною облямівкою на передніх крилах. Задні крила мають чорні хвостики, дві клиноподібні темно-сірі смуги, сині місяцеподібні плями та по одному синьому очку з облямівкою чорного й цегляного кольору.

Детальніше з цим метеликом можна познайомитися на сторінці Червоної книги України: https://redbook-ua.org/item/iphiclides-podalirius-linnaeus/

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

WP_20200720_12_07_10_Pro WP_20200720_12_07_44_Pro IMG_20200716_113028 WP_20200720_12_07_18_Pro IMG_20200716_113024 IMG_20200716_113032

Незабаром – відкриття сезону полювання на пернату дичину

У межах мисливських угідь Ізяславського району 8 серпня стартує сезон полювання на диких птахів, який триватиме до 31 грудня 2020 року включно. Дні полювання на пернату дичину – субота, неділя, середа.
Напередодні хочеться нагадати, що для проведення полювання необхідно мати наступні документи: посвідчення мисливця; контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на сезон 2020-2021 років з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (відстрільна картка); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; паспорт на собак мисливських порід у разі їх використання під час полювання.
Не зайвим буде нагадати, що порушення правил полювання без добування дичини тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або штрафу від 102 до 1020 грн. А у разі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 до 2040 грн. штрафу та сплати збитків за кожну добуту тварину чи птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків. Крім того знаряддя добування та все добуте підлягатиме конфіскації.
Кожен мисливець, йдучи на полювання, має пам’ятати та суворо дотримуватися вимог техніки безпеки у поводженні з вогнепальною зброєю. Тож готуйтеся до сезону полювання з дотриманням всіх законодавчих вимог.

Прес - служба ДП «Ізяславський лісгосп».

 1317745222

Василь Кузьович розповів про боротьбу з незаконним рубками та кадрові зміни на Харківщині

Під час перебування на Харківщині Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович поспілкувався з представниками  місцевих засобів масової інформації.

«Звичайно, найбільше всіх турбує питання боротьби з незаконними рубками. На жаль, Харківщина тут в антилідерах. Минулого року значні обсяги незаконних рубок були виявлені лише після перевірок Держлісагентства та правоохоронних органів. Лісопорушники заготовляли виключно дуб крупномірний та високої технічної якості. Аналіз ситуації засвідчив, що колишні керівники Харківського облуправління самоусунулись від контролю за станом охорони лісів і не вживали заходів реагування. А на місцях працівники державної лісової охорони, які не могли самотужки протидіяти злочинцям, добровільно звільнялись», – зазначив Голова відомства.

За його словами, з початку цього року через фактичну відсутність керівництва управління та деяких лісгоспів, а відтак і відсутність ефективної протидії лісопорушникам, обсяги незаконних рубок також дуже значні. За перше півріччя майже 30 тис. кбм незаконно зрубаної деревини виявлено в Красноградському та Гутянському лісгоспах.

«Дав доручення нещодавно призначеному начальнику Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталію Склярову вжити всіх необхідних заходів для запровадження ефективної боротьби з незаконними рубками в області. Наразі 15% посад працівників нижньої ланки держлісохорони є вакантними. Також доручив представити Держлісагентству професійних та чесних кандидатів на вакантні посади директорів лісгоспів», – повідомив Василь Кузьович.

dklg.kmu.gov