У Ізяславському лісгоспі розпочалося базове лісовпорядкування

У рамках підготовчих робіт спеціалісти лісгоспу, лісничі разом з інженерами-таксаторами лісовпорядної експедиції ВО “Укрдержліспроект» взяли участь у колективному тренуванні. Визначено порядок і враховано особливості польових лісовпорядних робіт.
Після їх завершення йтиме обробка зібраної інформації, — другий етап, що носить назву — камеральний. Отримані дані внесуть в персональний комп’ютер зі спецпрограмою, яка «розшифрує» усе і видасть перелік документів: облік лісового фонду, розрахунки рубок головного користування, рубок догляду: освітлення, прочищення, прорідження, прохідні рубки; санітарно-оздоровчі, протипожежні заходи та інші вихідні дані. Тобто увесь цикл запроектованих заходів вирощування лісу — від садіння до віку стиглості.
При проектуванні лісівничих заходів спеціалісти експедиції ВО «Укрдержліспроект» обов’язково враховують соціально значущі для місцевих громад лісові ділянки, які попередньо узгоджені з місцевими органами влади для виключення їх з розрахунку рубок головного користування. Це, зокрема, природо-заповідний фонд, лісові смуги обабіч доріг, лісові масиви, що примикають до населених пунктів, місця історичного значення, а також місця зосередження рідкісних червонокнижних рослин, тварин, птахів та інше, де режим користування обмежений. Тут рубки дозволяються виключно санітарні — з метою збереження здорових деревостанів.
Ось такий довгий шлях має пройти підприємство, аби мати право посадити, доглянутита, зрештою, зрубати дерево.

Прес - служба ДП «Ізяславський лісгосп».

изображение_viber_2020-07-31_13-26-45 изображение_viber_2020-07-31_13-27-00 изображение_viber_2020-07-31_13-26-43

Планують зібрати дві тонни горобини

ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство” активно займається побічним лісокористуванням.Пріоритет віддається заготівля лікарської сировини, дикорослих плодів та ягід.

Один із видів , що користується попитом у споживачів – ягоди горобини звичайної. Їх використовують у кондитерській і лікарській промисловості, для виробництва алкогольних і безалкогольних напоїв .

Горобина звичайна росте в підліску або другому ярусі хвойнихмішаних, зрідка листяних лісів, на лісових галявинах і узліссях. На підприємстві ж її поряд з аронією вирощують на спеціальних плантаціях. Радує лісівників цьогорічний урожай ягід в Маківському лісництві. Планують зібрати їх майже 2000 кілограмів.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

горобина (1)