Лісівники з Житомирщини побували в Славутському лісгоспі

Делегація Житомирського ОУЛМГ  на чолі з першим заступником начальника управління – головним лісничим Романом Ільїном, директором Житомирського лісового господарства Русланом Карчевським відвідала державне підприємство Славутське лісове господарство.

Перший заступник начальника управління – головний лісничий  Хмельницького ОЛМГ Павло Золотий, директор ДП «Славутське лісове господарство» Віктор Сапожнік та головний лісничий Олександр Веремій ознайомили колег з роботою підприємства, яке застосовує сучасні технології з вирощування сіянців із закритою кореневою системою.

Гості побачили роботу лінії точного висіву, оглянули павільйон, де вирощується посадковий матеріал головних лісоутворюючих порід: сосни звичайної, дуба звичайного, модрини європейської та ялини європейської. Також вони відвідали лісокультурну ділянку Голицького лісництва, на якій створено лісові культури із закритою кореневою системою навесні цього року.

Візит житомирських колег  відбувся з метою ознайомлення з технологією вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою, оскільки вони планують найближчим часом побудувати схожий комплекс.

Прес-служба Славутського лісгоспу.

3 2 4 5 1

 

Лісівник – це господар, який вирощує дерево від маленького сіянця до стиглого деревостану, – Голова Держлісагентства

Після відвідин Верховинщини Голова Держлісагентства Василь Кузьович зустрівся з Головою Івано-Франківської ОДА Віталієм Федорівим.

«Лісове господарство надзвичайно важлива галузь для Прикарпаття, – зазначив керівник Франківщини. – Завжди лісогосподарські підприємства нашої області мали високі показники діяльності. Розраховуємо на плідну співпрацю з Держлісагентством і спільне виконання завдань, поставлених Президентом та Урядом».

Василь Кузьович зауважив, що метою усіх робочих поїздок є відвідування проблемних регіонів.

«Прикарпаття, на жаль, цьогоріч постраждало від зливових дощів, тому хотів на власні очі пересвідчитися, як лісівники ліквідовують наслідки негоди. Відвідав Верховинщину, де побачив, що відбувається після стихії. Біда минула, але люди повинні жити далі. Тому з допомогою поліції, надзвичайників, лісівників вдалося швидко надати першочергову допомогу населенню з ліквідації наслідків повені. Зараз тривають роботи з відбудови лісової інфраструктури. Проте хочу зазначити, що мости і дороги, які відновлюють лісівники у горах, важливі не тільки для лісового господарства, а й для людей, які там проживають. Суспільство має зрозуміти, що лісівник не є ворогом. Лісівник – це господар, який вирощує дерево від маленького сіянця до стиглого деревостану», – підкреслив Голова Держлісагентства.

Він зазначив, що, на жаль, Прикарпаття належить до паводконебезпечного регіону, де паводки повторюються з певною періодичністю. Тому лісівники повинні переглянути принципи господарювання в лісах. Ці принципи відомі давно. Це вибіркова система заготівлі деревини. Але для такої форми господарювання лісовим господарствам потрібні технології. Використовуючи повітряні установки, лісівники при заготівлі мінімально наноситимуть шкоду лісу. Таким чином, не зменшуючи екологічної, соціальної, економічної функції лісу.

Ізяславський лісгосп проводить рейдові перевірки в лісових масивах

Постійно діючі мобільні групи оперативного реагування здійснють патрулювання лісів. Вони оснащені необхідними технічними засобами, здійснюють постійне патрулювання державного лісового фонду лісогосподарського підприємства.

До складу рейдових бригад входять працівники лісової охорони. В окремих випадках залучаються представники правоохоронних органів та надзвичайники.
За І півріччя року здійснено 96 оперативних виїздів, складено 1 адміністративний протокол, накладений штраф – 340 грн.
Рейди лісівників – справа системна, однак це лише частина роботи з охороні лісу. Взагалі робота по боротьбі з «двоногими» шкідниками дуже нагадує роботу прикордонників. Окрім патрулювання лісівники також влаштовують засідки на браконьєрів і крадіїв лісу, супроводжують підозрілі автомобілі, цікавляться метою відвідування лісу у межах заповідних та відтворювальних ділянок. Вся ця величезна робота проводиться з однією метою – зберегти ліс та його мешканців для нащадків.
Прес - служба ДП «Ізяславський лісгосп».

0-02-05-0e285aee8137607022323d20ac7bb61bfc21694519631f29e346dcc49b6c784e_1d024eac IMG_00981