Павловнія справджує надії

Є таке дивовижне дерево, яке росте набагато швидше, ніж тополя і верба та за 5 років досягає висоти20 м. А зветься воно – павловнія або «дерево фенікс». Ця порода не виснажує родючий шар ґрунту, дає нові пагони після вирубки і не вимагає повторної посадки дерев протягом повних 4-5 робочих циклів. Тобто після кількох вирубок павловнія буде проростати знов і знов. Деревина легка і рівна, по текстурі максимально схожа з ясенем, по щільності та міцності – до сосни.Окрім цього, павловнія має ще один плюс — навесні дерева неймовірно красиво цвітуть.Запах дуже приваблює бджіл, а тому розміщення пасіки поблизу плантації приноситиме додатковий прибуток.

Працівники ДП «Новоушицьке лісове господарство» в травні 2019 року посадили 0,2 гектара павловнії Clone in Vitro 112. Саджанці акупилиіз закритою кореневою системою для хорошої приживлюваності та подальшого успішного росту. На сьогоднішній день, після першого технічного зрізу біля кореневої шийки, що проводився навесні цього року, павловнія вже досягла 5 м висоти.

У червні та серпні цього року в лісгоспі посадили ще дві ділянки по 0,1 гектара. Лісівники дбайливо доглядають та уважно стежать за ростом та розвитком павловнії

Прес-служба Новоушицького лісгоспу.

2 3 4 1

НОВА ТЕХНІКА – ЗАПОРУКА УСПІХУ

У Славутському лісгоспі  запрацював лісовий мульчер Kronos Predator 1700M. Це сучасний подрібнювач агрегат нового покоління для щоденного догляду за культурами у міжряддях , лісовими дорогами та дорогами загального користування. Така багатофункціональність забезпечує економічно вигідну і екологічну обробку з розчищення територій та грунту у важкодоступних, густо-зарослих місцях.
Екологічність мульчування – це повернення подрібненої біомаси в природний круговорот, що покращує структуру грунту, захищає від всихання і ерозії та підвищує вміст перегною у грунті. Також, шар мульчувальної маси уповільнює ріст рослин вторинної вегетації.
Косарка призначена для виконання важких і середніх завдань. Масивна конструкція забезпечує прямий привід без використання проміжних ременів. Машина виготовлена з міцної сталі Hardox 500. Використовується у важкодоступних, густо-зарослих місцях, де фізична праця лісорубів 2-3 розрядів при виконанні рубок догляду в молодняках (освітлення, прочистка) та вирубування підліску – неефективна і неймовірно важка. Захисні кожухи виключають попадання подрібненої тріски за межі робочої зони.  Вони можуть бути керованими гідравлічно (опція). Робочим елементом є ланцюг діаметром 13 мм, завдяки якому зрізані черенки і пеньки розщеплюються і не мають змоги рости знову, скоро сохнуть.
Використання косарки-мульчера Kronos Predator 1700M дозволить підприємству заощадити час, гроші і зменшити всі прямі і непрямі витрати , скоротити персонал. Адже для вирубки і подрібнення вертикального  і горизонтального рослинного матеріалу і подрібнення кореневих стрижнів буде потрібно всього один агрегат, один тракторист і один робочий процес. Нові технології підвищили площу оброблювальної території за годину в порівнянні з попередніми моделями і скоротили експлуатаційні витрати.
Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

0-02-0a-c6f328fbe90ba1756c7e959c3a0cc55f4e5aed2f1bf9a91657d04442c117fc24-8154bff1-7d

Невтомна праця дає хороші результати

Восени 2018 року на території Хмельницького лісництва, поблизу села Черепівка створено лісові культури дуба звичайного. До осінньої посадки активно долучилися працівники Олешинської об’єднаної територіальної громади на чолі з головою Віталієм Осядлим та голова райдержадміністрації Леся Коменда.

З метою відновлення лісового фонду було висаджено майже 3 тисячі сіянців дуба звичайного на площі 0,9 гектара.  І ось через два роки ми бачимо плоди цієї праці. Гарними, рівненькими  рядочками вишикувались дуби.  Культури не лише гарно вкоренилися, а й дали чималий приріст. Це завдяки гарному посадковому матеріалу й клопіткому догляду. «Справжнім лісом ці насадження стануть через 10-15 років. Але до цього вони потребуватимутьпостійної уваги лісівників, особливо під час весняно-літнього періоду. Збиратиме урожай уже наступне покоління. Тож маємо залишити достойний спадок», – упевнений директор ДП «Проскурівське лісове господарство» Вадим Бурковський.

Прес-служба ДП «Проскурівський лісгосп».

2 3 4 5 1

ВИПРОБУВАННЯ «ЧЕРВОНОЮ ЗОНОЮ»

Через погіршення ситуації у зв’язку із зростанням захворюваності на коронавірусну інфекцію,  Славуту з 14 вересня віднесено до «червоної зони». Підприємства міста перейшли на жорсткий режим роботи.

Славутський лісгосп за власною ініціативою провів для всіх своїх працівників ПЛР – тестування на коронавірус COVID-19 (SARS-CoV-2). Вони проходять щоденне вимірювання температури термометром безконтактним інфрачервоним. Ведеться дезінфекція адміністративних приміщень, контор лісництв, стоянки автотранспорту та службового транспорту. Проводиться триразове вологе прибирання службових приміщень із застосуванням дезінфікуючих засобів. Працівники  працюють дистанційно. Обмежено доступ підприємців та клієнтів до працівників бухгалтерії і апарату управління.

Прес-служба Славутського лісгоспу.

 

csm_0-02-05-b9d5c6ec8cdde9b279bc5040b36af0ddf56d399feb205ecad7823234d8972682_91336fec_de640f4ddc csm_0-02-05-c59b06db6f0fd68a051cbab1d69a33f804d1711a0c0c15c8020c14669e688415_c75d34a3_45d1473a79 csm_0-02-05-22dac7d2d04e7e403f6ddb395e0006d03215026db36e46a53884f7c0715b1c75_4d1d5282_d559093be2 csm_0-02-05-9e63431600841b2da300aec78f9b14a587960d6c464b6916495b47db768d81b7_f8caaf3e_4c8150e709

БУДНИК Олег Вікторович – Заслужений лісівник України

З нагоди Дня працівника лісу Указом Президента України Володимира Зеленського лісничому Полонського лісництва ДП «Шепетівський лісгосп» Олегу БУДНИКУ присвоєно почесне звання

«Заслужений лісівник України».

Лісівники Хмельниччини щиро вітають Олега Вікторовича з відзнакою і бажають йому нових успіхів на благо рідної Вітчизни!

20150806-160329-c8

Шкільне лісництво «Паросток» – надійний помічник

Ось уже 14 років при Михлянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів успішно функціонує шкільне лісництво «Паросток», вихованці якого є першими і надійними помічниками працівників ДП «Ізяславський лісгосп».
Діяльність дитячого формування спрямована на виховання в учнів екологічного мислення, розуміння важливого значення лісу в житті людини. Під час навчання хлопчики і дівчатка одержують цікаву інформацію про ліси рідного краю та їх значення, проблеми догляду за ними, збереження і захисту від пожеж, хвороб та браконьєрів.

Вони також із завзяттям допомагають лісівникам садити дерева, доглядають за мурашниками, допомагають птахам, займаються іншими лісогосподарськими справами.
У школі обладнали спеціальний кабінет лісівництва. Учням закуплено спеціальну уніформу, в якій вони беруть активну участь у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках!», під час якої вони висадили культури дуба звичайного, сосни, модрини.
Позитивно оцінює діяльність школярів лісничий Михельського лісництва Ігор Ігорович Мартинов. Згадує, як минулого року вони допомагали лісівникам у зборі лісового насіння, доглядали лісові культури.
Крім всього сказаного, михлянські школярі доглядають за сіянцями у розсаднику, беруть участь у рубках догляду за молодняком, оформленні наочної агітації, вивчають червонокнижні рослини.
За роки існування учнівського лісництва його вихованцями створено чимало лісових культур. Тепер мрія кожного учасника акції – через багато років приїхати у ліс, закладений власними руками, і відчути гордість за власне творіння і благородну справу збереження зеленого світу.
Безсумнівно, діяльність шкільного лісництва відіграє важливу роль в профорієнтації учнів. Частина з них обов’язково стане спеціалістами лісового господарства, як колишні випускники навчального завладу -начальник відділу лісового господарства Віталій Зайчук, інженер лісового господарства Олександр Калитюк, помічник лісничого Лютарського лісництва Олександр Палічук, старший майстер лісу Олександр Клімчук.

Прес- служба ДП “Ізяславський лісгосп”.

DSC_1115 DSC_1099 DSC_10681 DSC_0047

Українсько-Астрійське співробітництво обговорили в Держлісагентстві

Аспекти двосторонньої співпраці у лісовій галузі обговорили в рамках зустрічі Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович та Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні пан Ґернот Пфандлер.

На зустрічі також були присутні – Торговий радник Посольства Австрії в Україні пані Ґабріелє Газельсберґер та перший секретар Посольства Австрії в Україні пані Соня Шраґен.

В рамках зустрічі австрійські колеги мали нагоду задати конкретні питання, які турбують австрійські деревообробні компанії, стосовно регулювання ринку деревини в Україні та забезпечення прозорості на всіх етапах ланцюжка поставки деревини.

Австрійські колеги високо оцінили напрацювання Держлісагентства із впровадження електронного обліку деревини, моніторингу його споживання, регулювання ринку деревини та забезпечення прозорості на всіх етапах господарювання. На переконання Надзвичайного і Повноважного Посла Австрії в Україні пана Ґернота Пфандлера надзвичайно важливим для австрійських партнерів є забезпечення прозорості господарювання у лісовому господарстві України.

В рамках зустрічі обговорювалися інші аспекти двостороннього співробітництва по ряду напрямків, зокрема, розвитку туризму та ведення мисливського господарства.

Зі свого боку Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович зазначив: «Австрійський досвід господарювання в горах є надзвичайно корисним для українців, адже Українські Карпати за своїми умовами дуже близькі до умов, які є в Австрійських Альпах. І саме австрійський досвід застосування природозберігаючих технологій дозволяє нам з оптимізмом очікувати, що ми з часом зможемо запровадити такі ж методи в повній мірі й в Карпатах. Це колосальний досвід, використання машин, будівництва лісових доріг і застосування повітряно-трелювальних установок для заготівлі деревини. Звичайно, співпраця має здійснюватися і в напрямку розвитку туризму. Туризм – це велика перспектива для Українських Карпат», – зазначив очільник галузі.

Прес-служба Держлісагентства

111111111

Я прибрав – твоя черга!

Щороку у треті вихідні вересня світова екологічна спільнота прибирає узбережжя морів, річок, інших водних об’єктів у рамках Міжнародного дня чистих берегів.

Працівники НПП «Мале Полісся» також долучилися до цієї ініціативи та прибрали від сміття берег річки Горинь. «Я прибрав – твоя черга!» – прийми виклик! – це заклики до екологічної свідомості українців.

Наразі проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до Міжнародного дня чистих берегів.

Звертаємося до жителів області з проханням не смітити, постійно прибирати захисні смуги уздовж річок та навколо водойм. Це зробити зовсім не важко. І наступного разу приїхати відпочивати буде приємніше, коли берег гарний і чистий.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

зображення_viber_2020-09-18_20-43-18 зображення_viber_2020-09-18_20-43-53 зображення_viber_2020-09-19_09-51-56 зображення_viber_2020-09-19_09-51-34 зображення_viber_2020-09-18_20-44-14 зображення_viber_2020-09-19_09-52-30 зображення_viber_2020-09-19_09-54-00 зображення_viber_2020-09-18_20-43-12

ПРОТИПОЖЕЖНІ ЗАХОДИ У СЛАВУТСЬКОМУ ЛІСГОСПІ

Зі слів директора ДП «Славутське лісове господарство   В. В. Сапожніка, щодня державна лісова охорона проводить рейди найбільш сприятливими для виникнення пожеж лісовими ділянками, особливо це стосується тих, де ростуть хвойні породи дерев. Загалом у нас 24 тисячі гектарів угідь, 70 відсотків – соснові насадження.

Влаштовано 35 кілометрів мінеральних смуг, доглянуто 30 кілометрів протипожежних розривів, перекрито 3 позапланові дороги. У нас є три спостережні вежі. Висотою від 30 до 50 метрів у залежності від того, у яких угіддях вони розташовані. На них цілодобово функціонують відеокамери спостереження. Відео постійно передається на пульт нагляду в диспетчерську підприємства. Ситуація моніториться цілодобово. Контролюються з веж і лісові угіддя сусідніх лісгоспів і у разі потреби допомагаємо їм.

У комплексі заходів, які були спрямовані на підвищення ефективності боротьби з пожежами, провідне місце займала організація служби державної лісової охорони та її практична діяльність з контролю за дотриманням правил пожежної безпеки в лісі, недопущення та своєчасного виявленню виникаючих спалахів, з оперативного вжиття заходів по боротьбі з лісовими пожежами.

Виставлено 27 екземплярів наочної агітації та опубліковано 4 виступи в засобах масової інформації, аби вкотре застерегти мешканців суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Співробітники державної лісової охорони, єгері, технічний персонал, керівники та адміністрація підприємства завжди готові стати в бій із вогняною стихією. Налагоджена чітка співпраця із службою охорони праці, рятувальниками, військовими, іншими силовими та владними структурами. Щороку на початку сезону проводимо командно-штабні навчання. Дякуємо за допомогу та підтримку громадськості та небайдужих місцевих мешканців. Адміністрацією Славутського лісгоспу вживаються всі необхідні заходи для профілактики та недопущення загорань на території підприємства і у лісових масивах.

Прес служба ДП «Славутський лісгосп».

20200902_165328

Вітальний адрес з нагоди Дня працівника лісу від Кабінету Міністрів України

dklg.kmu.gov

 

 

 

 

 

Шановні працівники лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України!

Від імені Уряду і від себе особисто щиро вітаю Вас з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу!

Від Вашої професійної, невтомної та самовідданої праці залежить збереження зеленого багатства нашої держави, забезпеченість населення територіальних громад робочими місцями, наповнення бюджетів усіх рівнів.

У цей святковий день прийміть слова вдячності за вагомий внесок у розвиток державного сектору економіки та вірність професійному обов’язку.

Нехай здійсняться Ваші мрії, нехай мир і спокій прийдуть до Ваших осель, а повага від людей оберігає на життєвому шляху.

Дякую Вам за щоденну працю і надійний захист нашого національного багатства!

З повагою

Прем’єр-міністр України

Денис Шмигаль