БУДНИК Олег Вікторович – Заслужений лісівник України

З нагоди Дня працівника лісу Указом Президента України Володимира Зеленського лісничому Полонського лісництва ДП «Шепетівський лісгосп» Олегу БУДНИКУ присвоєно почесне звання

«Заслужений лісівник України».

Лісівники Хмельниччини щиро вітають Олега Вікторовича з відзнакою і бажають йому нових успіхів на благо рідної Вітчизни!

20150806-160329-c8

Шкільне лісництво «Паросток» – надійний помічник

Ось уже 14 років при Михлянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів успішно функціонує шкільне лісництво «Паросток», вихованці якого є першими і надійними помічниками працівників ДП «Ізяславський лісгосп».
Діяльність дитячого формування спрямована на виховання в учнів екологічного мислення, розуміння важливого значення лісу в житті людини. Під час навчання хлопчики і дівчатка одержують цікаву інформацію про ліси рідного краю та їх значення, проблеми догляду за ними, збереження і захисту від пожеж, хвороб та браконьєрів.

Вони також із завзяттям допомагають лісівникам садити дерева, доглядають за мурашниками, допомагають птахам, займаються іншими лісогосподарськими справами.
У школі обладнали спеціальний кабінет лісівництва. Учням закуплено спеціальну уніформу, в якій вони беруть активну участь у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках!», під час якої вони висадили культури дуба звичайного, сосни, модрини.
Позитивно оцінює діяльність школярів лісничий Михельського лісництва Ігор Ігорович Мартинов. Згадує, як минулого року вони допомагали лісівникам у зборі лісового насіння, доглядали лісові культури.
Крім всього сказаного, михлянські школярі доглядають за сіянцями у розсаднику, беруть участь у рубках догляду за молодняком, оформленні наочної агітації, вивчають червонокнижні рослини.
За роки існування учнівського лісництва його вихованцями створено чимало лісових культур. Тепер мрія кожного учасника акції – через багато років приїхати у ліс, закладений власними руками, і відчути гордість за власне творіння і благородну справу збереження зеленого світу.
Безсумнівно, діяльність шкільного лісництва відіграє важливу роль в профорієнтації учнів. Частина з них обов’язково стане спеціалістами лісового господарства, як колишні випускники навчального завладу -начальник відділу лісового господарства Віталій Зайчук, інженер лісового господарства Олександр Калитюк, помічник лісничого Лютарського лісництва Олександр Палічук, старший майстер лісу Олександр Клімчук.

Прес- служба ДП “Ізяславський лісгосп”.

DSC_1115 DSC_1099 DSC_10681 DSC_0047

Українсько-Австрійське співробітництво обговорили в Держлісагентстві

Аспекти двосторонньої співпраці у лісовій галузі обговорили в рамках зустрічі Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович та Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні пан Ґернот Пфандлер.

На зустрічі також були присутні – Торговий радник Посольства Австрії в Україні пані Ґабріелє Газельсберґер та перший секретар Посольства Австрії в Україні пані Соня Шраґен.

В рамках зустрічі австрійські колеги мали нагоду задати конкретні питання, які турбують австрійські деревообробні компанії, стосовно регулювання ринку деревини в Україні та забезпечення прозорості на всіх етапах ланцюжка поставки деревини.

Австрійські колеги високо оцінили напрацювання Держлісагентства із впровадження електронного обліку деревини, моніторингу його споживання, регулювання ринку деревини та забезпечення прозорості на всіх етапах господарювання. На переконання Надзвичайного і Повноважного Посла Австрії в Україні пана Ґернота Пфандлера надзвичайно важливим для австрійських партнерів є забезпечення прозорості господарювання у лісовому господарстві України.

В рамках зустрічі обговорювалися інші аспекти двостороннього співробітництва по ряду напрямків, зокрема, розвитку туризму та ведення мисливського господарства.

Зі свого боку Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович зазначив: «Австрійський досвід господарювання в горах є надзвичайно корисним для українців, адже Українські Карпати за своїми умовами дуже близькі до умов, які є в Австрійських Альпах. І саме австрійський досвід застосування природозберігаючих технологій дозволяє нам з оптимізмом очікувати, що ми з часом зможемо запровадити такі ж методи в повній мірі й в Карпатах. Це колосальний досвід, використання машин, будівництва лісових доріг і застосування повітряно-трелювальних установок для заготівлі деревини. Звичайно, співпраця має здійснюватися і в напрямку розвитку туризму. Туризм – це велика перспектива для Українських Карпат», – зазначив очільник галузі.

Прес-служба Держлісагентства

111111111