ДП “Ізяславський лісгосп” готується до акції «Мільйон дерев за 24 години»

     В Україні стартував проєкт “1 000 000 дерев за 24 години”. Він має на меті привернути увагу до стану екосистеми України, а також є акцією, спрямованою на боротьбу з кліматичними змінами.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством лісових ресурсів України та організацією «Благодійний фонд «Озеленення України» розпочинають проєкт із озеленення України.
Це екологічна акція, яка об’єднає владу, бізнес та громадськість заради відновлення екосистеми країни. Спільна мета проекту – висадити 1 000 000 дерев за 24 години по всій Україні.
Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство»  організовує  участь у акції, яка відбудеться 17 жовтня 2020 року у 9 кварталі, виділ 17.3, площа 2.1 га Михельського лісництва.Заплановано висадити 8,8 тис. дерев.
У цей день кожен бажаючий зможе стати активним учасником акції. При її проведенні будуть обов’язково дотримані обмеження, викликані недопущенням поширення короновірусу.
Підприємство закликає усіх бажаючих взяти участь у акції. Для реєстрації   у акції дзвонити за телефонами: 0965151803, 0982310409.

Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп»

ЛІСІВНИКИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ШИРОКО ПРЕДСТАВИЛИ СВОЮ ПРОДУКЦІЮ НА МІЖНАРОДНІЙ ВИСТАВЦІ LISDEREVMASH 2020

     У Києві відбувся перший Всеукраїнський лісопромисловий форум в рамках 19-ої Міжнародної виставки машин та обладнання для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості  LISDEREVMASH  2020.

Учасники форуму говорили про сучасний стан та подальший розвиток лісової галузі України, а також про удосконалення нормативно-правової бази щодо лісів, впорядкування ринку деревини.

      Лісівники Хмельниччини не тільки взяли участь у роботі форуму, а й продемонстрували учасникам, гостям та численним відвідувачам виставки власну лісову продукцію. Стенд Хмельниччини вражав вишуканим оформленням, асортиментом від насінини – до готової продукції. Так, представлено різноманітний посадковий матеріал із закритою кореневою системою, вироби з деревини, лісові чаї, мед, фрукти та інше. Продукцію можна було придбати одразу або замовити через інтернет-магазин обласного управління, який теж був представлений на стенді.

     Варто зазначити, що власну продукцію в столиці демонстрували всі підприємства Хмельницького ОУЛМГ. Як свідчать відгуки відвідувачів, повідомлення в соціальних мережах, лісівники краю приємно вразили своїми досягненнями.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

40-02-bb (1)

38-02-86 40-02-bb 41-03-76 42-03-6d 43-03-91 44-05-6d 45-01-24 46-01-f2 47-01-d6 51-01-ce 52-01-c2 53-02-2c 38-02-86 (1) 41-03-76 (1)

Краще купити дрова, ніж красти

      Осінньо-зимовий період змушує частину громадян задумуватися над тим, чим опалювати  домівки. Особливо актуальне це питання тепер, коли ціни на газ стали вкрай непривабливими. Тому єдиним оптимальним шляхом вирішення проблеми є придбання дров.

        Та деякі  громадяни обирають свій шлях забезпечення паливом. Вони йдуть до лісу і самовільно, на свій страх і ризик пиляють дерева на дрова. До речі, за самовільну вирубку дерев передбачене покарання відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення –  штраф в розмірі від 510 до 1020 гривень. Крім того, лісопорушник відшкодовує завдані ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька після спилу дерева. Щорічно розмір цих збитків змінюється на індекс інфляції. Так, у поточному році за кожне зрубане дерево з діаметром пенька, який залишився після цього і становить 10 сантиметрів — розмір шкоди складає 172,97 гривні, а при діаметрі пенька до 14 сантиметрів —  304,75 гривні. При діаметрі пенька 30 сантиметрів розмір шкоди буде становити 4447,76 гривні. Тобто одне таке незаконно зрубане дерево по вартості збитків майже дорівнює 7 кубометрам дров.

     Однією з основних причин самовільних рубок вважається низький рівень соціального забезпечення населення. З цим важко не погодитись, але,на жаль, це не єдиний чинник, що створює передумови правопорушення. В останні роки, як гриби після дощу, стали з’являтися приватні лісопереробні підприємства, лісопильні, що приймають незаконно заготовлену деревину за готівку. Іноді ці дії скоюють організовані групи з використанням сучасного лісозаготівельного оснащення, автотранспорту. Враховуючи обсяги деревини, що в змозі  вкрасти ці моторизовані бригади, їхні вчинки підпадають під дію статті 246 Кримінального кодексу України і караються позбавленням волі на строк до трьох років, з конфіскацією незаконно добутого.

    Підсумовуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — дорога справа з неприємними наслідками.

      Станом на 1 жовтня цього  року лісовою охороною ДП «Славутське лісове господарство» виявлено  6 самовільних рубок. На лісопорушників складено адміністративні матеріали, сума штрафів становить 2,8 тис. грн., з яких добровільно сплачено 2,3 тис. грн. Завдана шкода підприємству відшкодована добровільно – 15,8 тис. грн. По п’ятьох випадках самовільних рубок, де збитки підприємству становлять 586 тис. грн., а правопорушники не встановлені, зібрані матеріали направлені в поліцію для  всновленню осіб, причетних до скоєних правопорушень.

Дирекція ДП «Славутське лісове господарство».

КУРСИ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

     Майже місяць на базі ДП «Ізяславський лісгосп» тривали курси підвищення кваліфікації з робітничих професій «Вальник лісу» та «Верстатник деревообробних верстатів».
Навчання проводили викладачі Кременецького лісотехнічного коледжу. До програми входили наступні предмети: основи галузевої економіки, основи правових знань, інформаційні технології, ділова етика і культура спілкування, охорона праці, матеріалознавство, техніка пошуку роботи, технологія лісокористування та інші. Також було проведено виробничу практику.
Вальники лісу та верстатники успішно склали екзамени. До речі, учасникам навчання були створені всі необхідні умови для підвищення професійного рівня. І вони щиро дякують за це адміністрації підприємства.

 

1.3 1.2 1

 

 

 

 

 

 

Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп».