Інвентаризація постійної лісонасіннєвої бази

У ДП «Новоушицьке лісове господарство» проходить одноразова інвентаризація об’єктів постійної лісонасіннєвої  бази (ПЛНБ), яка запланована Держлісагенством та Українським селекційним центром.

У лісгоспі на обліку перебувають 30,9 га постійних лісонасіннєвих ділянок з головними породами дуб і модрина європейська та одна ділянка, 1,6 га, клонова плантація модрини європейської.

Інвентаризаційна комісія обстежує ці ділянки Надалі будуть зроблені висновки щодо подальшого їх використання. Результати інвентаризації передадуть до постійно діючої комісії при Хмельницькому ОУЛМГ для прийняття відповідних рішень.

Прес-служба Новоушицького лісгоспу.

1 2

Модрина – перспективне дерево

У ДП «Ізяславський лісгосп» активно вводять до складу лісових культур модрину європейську, яка стійка до посушливих кліматичних умов і високих температур. Кліматичні зміни й нашестя шкідників знищують ялинові та соснові насадження, отож на їх місцях висаджують стійкіші культури, в тому числі і модрину європейську, що не пошкоджується хворобами та шкідниками.

Модрина — єдине в Україні листопадне хвойне дерево. Восени її хвоя забарвлюється в золотаво-жовтий колір і опадає. Модрина європейська поширена в західних Карпатах. На Хмельниччині її теж активно вводять у склад лісових насаджень, бо рослина ця відзначається доброю приживлюваністю, витривалістю і дуже швидко росте. Серед висаджених цьогоріч в Ізяславському лісгоспі дерев модрина європейська займає – 16,7 відсотка.
Модрина має багато достоїнств. Її деревина – надзвичайно міцна і довговічна. Недаремно модрину називають хвойним дубом. В Україні здавна деревина модрини використовувалась у важливих спорудах, оскільки вона майже не гниє.Її використовують у суднобудуванні, вагонобудуванні, у гідротехнічних спорудах, спорудженні будинків, на виробництво паркету, дощатої підлоги тощо. З неї виготовляють акумуляторні ящики, рами, двері, ліжка, меблі; квасні, винні діжки, великі чани спеціального призначення, а також ґонт і облицювальну фанеру. Стружки модрини є гарним набивним і пакувальним матеріалом.
З кожним роком розширюється сфера застосування деревини модрини, і навіть її кори та хвої. Пилок модрини збирають бджоли для приготування білкового корму – перги. Хвоя і кора використовуються для виготовлення лікарських препаратів. Кора також застосовується для знезаражування насіння сільськогосподарських культур. У деревині модрини майже 44 % целюлози і вона є дуже цінною для хімічної промисловості. З неї можна одержувати каніфоль, ефірне масло, оцет, фарби, кормові дріжджі, дубильні екстракти.
Очищене насіння містить 27% жирної олії, що використовується для виготовлення оліфи. 3 хвої модрини одержують ефірну олію, крім того, виробляють концентрат протицинготного вітаміну С. З модрин добувають живицю, з якої виготовляють високоякісний терпентин (вживається при ревматизмі і подагрі, хронічному захворюванні дихальних шляхів і сечовидільних органів).
У наших кліматичних умовах модрина себе добре почуває і радує лісівників приростом. Хоча не все так просто, адже ліс сам по собі не росте, і шлях від однорічного саджанця до зрілого високопродуктивного лісу є довгим і трудомістким.
Створюючи лісові культури модрини європейської, лісівники Ізяславщини виконують надважливі завдання: формують високопродуктивні та біологічно стійкі насадження.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

 1 2 3