Лісівники Шепетівщини вирощують перспективну павловнію

   У лісах Шепетівщини з’явилося нове, унікальне дерево – павловнія.  Останніми роками павловнія стала трендом у біоенергетиці та з кожним роком набирає ще більшої популярності завдяки своїй швидкорослості, адже у п’ятирічному віці  може досягати висоти у 15-20 метрів. А деревина завдяки своїй стійкості та легкості широко використовується для виготовлення меблів, музичних інструментів, паперу та застосовується в авіа- та кораблебудуванні.

   Деревина павловнії характеризується гарними показниками тепловіддачі і може стати альтернативою у вирішені енергетичних питань та питань, пов’язаних з очищенням повітря від СО2,оскільки доросле дерево може поглинути до 21,7 кг вуглекислого газуза день і виробити до 6 кг кисню. А ще павловнія здатна до самовідтворення після зрізування. Саме через всі вище перераховані  особливості все більше лісівників звертають увагу на її вирощування.

  Не залишились осторонь українських та світових тенденцій і працівники ДП «Шепетівський лісгосп». Так, на території Кам’янківського лісництва  висаджено плантацію павловнії на площі 0,5 гектара.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

IMG_20190520_145437 IMG_20190520_150537 IMG_20190520_150655

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>