Щоб ліси були високопродуктивними

ДП «Летичівське лісове господарство» – це невелика зелена частинка на карті лісів України. Проте – вагома! Загальна площа земель лісогосподарського призначення становить 14799 гектарів. Основні види діяльності лісгоспу – відновлення, вирощування, охорона лісів, забезпечення раціонального використання земель лісового фонду, безперервне та невиснажливе лісокористування.

Одна з основних сфер діяльності підприємства – створення та відновлення лісових насаджень. Виконання цього завдання не дає швидких прибутків і вимагає вкладення значних коштів. Але саме це формує все лісове середовище й визначає якість лісу. Обсяги та якість лісовирощування є найкрасномовнішими показниками лісогосподарського виробництва. Щороку в Летичівському лісгоспі створюються десятки гектарів лісових культур.

Так,за вісім місяців 2019 року проведено відтворення лісу в держлісфонді на площі 49,3 га. Вперше за багато років створено нові ліси на землях, наданих у постійне користування, на площі 17,6 га. Загальна площа створених лісових культур становить 64,8 га. Важливо зазначити, що адміністрацією лісгоспу ведеться постійна робота з місцевими органами самоврядування по залученню нових земель, непридатних для ведення сільського господарства з метою створення на них нових лісів.

Аби мати вдосталь посадкового матеріалу, на розсадниках підприємства вирощується близько мільйона сіянців головних лісоутворюючих порід. Це – дуб черешчатий, сосна звичайна, липа дрібнолиста, клен, дугласія зелена, модрина європейська, інші. Для потреб підприємства у посадковому матеріалі на майбутні роки у посівне відділення розсадника висіяно насіння на площі 1,15га.

Колективи чотирьох лісництв Летичівського лісгоспу наполегливо працюють задля вирощування високопродуктивних деревостанів, збільшення лісистості краю.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

 17(1)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>