Мурахи – запорука здорового лісу

Ліс – це своєрідна екосистема, в якій тісно взаємодіють між собою дерева, рослини й тварини.Дуже важливу роль в цій взаємодії відіграють мурахи. На території України мешкає близько 70 видів мурах, в основному – в лісах.

Найбільшу користь приносять види, відомі під назвою «руді лісові мурахи». Ці комахи – хижаки, причому всеїдні. Важко переоцінити їх значення у боротьбі з ворогами лісу. На дерева, які ростуть біля мурашників, жодний шкідник не забереться. Підраховано що середня сім’я мурашок за добу знищує до двадцяти тисяч шкідників, а за сезон до п’яти мільйонів. Вони їдять яйця шкідників, личинки, гусінь, дорослих комах. Одна сім’я мурашок (до трьохсот тисяч особин) у радіусі 200-300 метрів від мурашника знищує усіх шкідників. Якщо на гектар лісу є  три – чотири мурашині сім’ї, то шкідникам тут непереливки.
Лісова охорона ДП «Ізяславський лісгосп» відповідально ставиться до збереження та захисту місць оселення мурах, які є біологічним методом боротьби, найефективнішим і найдешевшим способом. За його допомогою можна відновити рівновагу в лісах, значно підвищити їх стійкість. Працівники лісгоспу проводять серед місцевого населення, учнів і відпочивальників роз’яснювальну роботу про корисність мурашок в житті лісу і необхідність їх охорони.

Шановні громадяни,   бережіть та не розорюйте мурашники. Пам’ятайте, що лісові мурахи – запорука здорового лісу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>