Cертифікація лісів

У  європейських країнах сертифікація лісів давно уже діє.  Згідно зі статтею 56 Лісового Кодексу України, 2006 зафіксовано: «Лісова сертифікація – оцінка відповідності системи ведення лісового господарства,  встановленим  міжнародним  вимогам  щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства».

У процесі лісової сертифікації оцінюється якість лісоуправління, або простіше сказати, якість господарювання в лісах та їх екологічний стан.

Переваги запровадження лісової сертифікації:

  • розширений доступ на нові ринки збуту, особливо ті, де важливе значення приділяється екологічним вимогам;
  • підвищення конкурентоспроможності продукції та прибутковості зовнішньоекономічної діяльності підприємств;
  • лісове господарство здійснюється як в інтересах працівників підприємства, так і місцевого населення;
  • лісове господарство має забезпечувати соціальні гарантії і вигоди, як тепер,  так і в майбутньому.

У лісах ДП «Летичівське лісове господарство» також буде здійснюватися лісова сертифікація за міжнародними стандартами Лісової Опікунської Ради (Forest Stewardship Council – FSC). Перші кроки до досягнення мети вже зроблено. Підприємство розпочало співпрацю з міжнародною компанією ТОВ «Легалліс», яка напередодні провела попередній аудит  діяльності  підприємства. Представник аудиторської компанії – незалежний експерт,   ознайомився з документацією, оцінив повний комплекс лісогосподарських робіт, заходів і управлінських рішень від посадки лісу до заготівлі деревини під час рубок головного користування. Також визначено коло зацікавлених сторін на обласному, районному і місцевому рівнях.

Після проведення попереднього аудиту ДП «Летичівський лісгосп» отримав перелік умов  сертифікації, які необхідно виконати до початку основної оцінки для отримання сертифіката FSC.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*